Przejdź do treści
Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy

Wyróżnienia

2023

II miejsce w woj. śląskim i XVII miejsce w Polsce w Rankingu Uczelni Niepublicznych "Perspektywy 2023"

Akademia Humanitas zajęła 2. miejsce w województwie śląskim 17. miejsce w Polsce w prestiżowym rankingu opublikowanym przez "Perspektywy".

Nasze kierunki studiów zostały w tym roku wysoko ocenione w rankingu w skali województwa:

 •  kierunki Prawo i Psychologia uplasowały się na 2 miejscu wśród wszystkich śląskich uczelni i na 1 miejscu wśród uczelni niepublicznych,
 • kierunek Pedagogika znalazł się na 5 miejscu wśród wszystkich uczelni, a na 4 wśród uczelni niepublicznych.

 I miejsce w woj. śląskim i IV miejsce w Polsce w Rankingu „Dziennika Gazety Prawnej”

Akademia Humanitas utrzymała 1. miejsce w woj. śląskim i 4. miejsce w skali kraju. w  XVII Rankingu Wydziałów Prawa Dziennika Gazety Prawnej. W kategorii KADRA zajęliśmy 1. miejsce ex aequo z Uczelnią Łazarskiego w Warszawie.

I  miejsce wśród uczelni niepublicznych naszego województwa i XI miejsce w Polsce w opublikowanym przez „Rzeczpospolitą” Rankingu Wydziałów Prawa

Kierunek Prawo w Akademii Humanitas cieszy się doskonałą opinią i spełnia surowe kryteria oceny w trzech kategoriach:

 • potencjał naukowy
 • jakość kształcenia
 • współpraca z zagranicą

W kategorii POTENCJAŁ NAUKOWY zajęliśmy 6. miejsce zaś w kategorii JAKOŚĆ KSZTAŁCENIA jesteśmy na miejscu 16 w skali kraju.

2022

II miejsce w woj. śląskim i XI miejsce w Polsce w Rankingu Uczelni Niepublicznych "Perspektywy 2022"

Wyższa Szkoła Humanitas zajęła 2. miejsce w województwie śląskim 11. miejsc w Polsce  w prestiżowym rankingu opublikowanym przez "Perspektywy". I miejsce w woj. śląskim i IV miejsce w Polsce w Rankingu „Dziennika Gazety Prawnej”

Wyższa Szkoła Humanitas utrzymała 1. miejsce w woj. śląskim w Rankingu Wydziałów Prawa Dziennika Gazety Prawnej. Wśród Uczelni Niepublicznych z całego kraju uczelnia zajęła 4. miejsce.

I miejsce w woj. śląskim i X miejsce w Polsce w rankingu Wydziałów Prawa Uczelni Niepublicznych opublikowanym przez „Rzeczpospolitą”

Wyższa Szkoła Humanitas zajęła I miejsce w województwie śląskim oraz x miejsce w Polsce w Rankingu Wydziałów Prawa Uczelni Niepublicznych opublikowanym przez "Rzeczpospolitą".

 

2021

II miejsce w woj. śląskim i XVI miejsce w Polsce w Rankingu Uczelni Niepublicznych "Perspektywy 2021"

Wyższa Szkoła Humanitas zajęła 2. miejsce w województwie śląskim 15. miejsc w Polsce  w prestiżowym rankingu opublikowanym przez "Perspektywy".I miejsce w woj. śląskim i VIII miejsce w Polsce w rankingu Wydziałów Prawa Uczelni Niepublicznych opublikowanym przez „Rzeczpospolitą”

Wyższa Szkoła Humanitas zajęła I miejsce w województwie śląskim oraz VIII miejsce w Polsce w Rankingu Wydziałów Prawa Uczelni Niepublicznych opublikowanym przez "Rzeczpospolitą".

I miejsce w woj. śląskim i V miejsce w Polsce w Rankingu „Dziennika Gazety Prawnej”

Wyższa Szkoła Humanitas utrzymała 1. miejsce w woj. śląskim w Rankingu Wydziałów Prawa  Dziennika Gazety Prawnej. Wśród Uczelni Niepublicznych z całego kraju uczelnia zajęla 5. miejsce.

Z dumą pragniemy poinformować, iż Wyższa Szkoła Humanitas w kategorii uczelni niepublicznych zajęła 5. miejsce w Polsce. Informacja, którą właśnie otrzymaliśmy niezmiernie cieszy, bo oznacza awans o dwa miejsca w stosunku do poprzedniego roku. W tym roku możemy poszczycić się najwyższą lokatą wśród uczelni niepublicznych na terenie województwa śląskiego!

2020

II miejsce w woj. śląskim i XII miejsce w Polsce w Rankingu Uczelni Niepublicznych "Perspektywy 2020"

Wyższa Szkoła Humanitas zajęła 2. miejsce w województwie śląskim 12. miejsc w Polsce  w prestiżowym rankingu opublikowanym przez "Perspektywy".II miejsce w woj. śląskim i XII miejsce w Polsce w rankingu Wydziałów Prawa Uczelni Niepublicznych opublikowanym przez „Rzeczpospolitą”

Wyższa Szkoła Humanitas zajęła II miejsce w województwie śląskim oraz XII miejsce w Polsce w Rankingu Wydziałów Prawa Uczelni Niepublicznych opublikowanym przez "Rzeczpospolitą".

I miejsce w woj. śląskim i VII miejsce w Polsce w Rankingu „Dziennika Gazety Prawnej”

Wyższa Szkoła Humanitas utrzymała 1. miejsce w woj. śląskim w Rankingu Wydziałów Prawa  Dziennika Gazety Prawnej. Wśród Uczelni Niepublicznych z całego kraju uczelnia zajęla 7. miejsce.

2019

I miejsce w woj. śląskim i VII miejsce w Polsce w rankingu Wydziałów Prawa Uczelni Niepublicznych opublikowanym przez „Rzeczpospolitą”

Wyższa Szkoła Humanitas zajęła I miejsce w województwie śląskim oraz VII miejsce w Polsce w Rankingu Wydziałów Prawa Uczelni Niepublicznych opublikowanym przez "Rzeczpospolitą". Dodatkowo uczelnia uplasowała się na 5. miejscu w Polsce pod kątem potencjału naukowego.

I miejsce w woj. śląskim i VII miejsce w Polsce w Rankingu „Dziennika Gazety Prawnej”

Wyższa Szkoła Humanitas zajęła 7. miejsce w kategorii uczelni niepublicznych w XII Rankingu Wydziałów Prawa  Dziennika Gazety Prawnej. Twórcy prestiżowego zestawienia bardzo wysoko ocenili kadrę Wyższej Szkoły Humanitas, za którą WSH otrzymała 31,5 pkt zajmując 1. miejsce w Polsce.

III miejsce w woj. śląskim i XII miejsce w Polsce w Rankingu Niepublicznych Uczelni Magisterskich "Perspektywy 2019"

Wyższa Szkoła Humanitas zajęła 3. miejsce w województwie śląskim 11. miejsc w Polsce  w prestiżowym rankingu opublikowanym przez "Perspektywy".

 

Humanitas w ogólnopolskim rankingu uplasował się na:

 • 1. miejsce na Śląsku w kategorii ekonomiczne losy absolwentów
 • 1. miejsce na Śląsku w pozyskiwaniu środków z programów UE
 • 1. miejsce w Zagłębiu Dąbrowskim pod względem prowadzonych kierunków magisterskich

Ponadto WSH zajmuje:

 • 4. miejscu w kategorii: nauczyciele akademiccy z zagranicy
 • 5. miejsce w kategorii: ekonomiczne losy absolwentów
 • 6. miejsce w kategorii: dostępność dla studentów kadr wysokowykfalifikowanych
 • 8. miejscu w kategorii: pozyskiwania środków z programów UE.

2018

I miejsce w woj. śląskim i V miejsce w Polsce w Rankingu „Dziennika Gazety Prawnej”

Wyższa Szkoła Humanitas zajęła 5. miejsce w kategorii uczelni niepublicznych w XII Rankingu Wydziałów Prawa Dziennika Gazety Prawnej. Twórcy prestiżowego zestawienia bardzo wysoko ocenili kadrę Wyższej Szkoły Humanitas, za którą WSH otrzymała 31,5 pkt zajmując 1. miejsce w Polsce. Dodatkowo uczelnia uplasowała się na:

 • 3. miejscu w Polsce w zestawieniu "Po których uczelniach pracownicy najszybciej znajdują pracę"
 • 11. miejscu w Polsce w zestawieniu "Po których uczelniach początkujący prawnicy zarabiają najlepiej".

III miejsce w woj. śląskim i XI miejsce w Polsce w Rankingu Niepublicznych Uczelni Magisterskich "Perspektywy 2018"

Wyższa Szkoła Humanitas zajęła 3. miejsce w województwie śląskim 11. miejsc w Polsce  w prestiżowym rankingu opublikowanym przez "Perpektywy". W stosunku do ubiegłego roku, uczelnia przesunęła się w rankingu o 12 pozycji, dzięki czemu została nagrodzona wyróżnieniem „Awans 2018”.

Humanitas w ogólnopolskim rankingu uplasował się na:

 • 1. miejscu w kategorii: pozyskiwania środków z programów UE
 • 2. miejscu w kategorii: studiujący w językach obcych
 • 5. miejsce w kategorii: ekonomiczne losy absolwentów
 • 6. miejsce w kategorii: programy studiów prowadzone w j. obcych
 • 8. miejsce w kategorii: nasycenie kadry osobami o najwyższych kwalifikacjach

 

2017

I miejsce w woj. śląskim i VII miejsce w Polsce w rankingu Wydziałów Prawa Uczelni Niepublicznych opublikowanym przez „Rzeczpospolitą”

Wyższa Szkoła Humanitas zajęła I miejsce w województwie śląskim oraz VII miejsce w Polsce w Rankingu Wydziałów Prawa Uczelni Niepublicznych opubklikowanym przez "Rzeczpospolitą". W poszczególnych kategoriach rankingowych WSH zajęła:

 • 3. miejsce w Polsce pod kątem współpracy z zagranicą
 • 6. miejsce w Polsce pod kątem potencjału naukowego
 • 6. miejsce w Polsce pod kątem jakości kształcenia.

IV miejsce w woj. śląskim w Rankingu Niepublicznych Uczelni Magisterskich "Perspektywy 2017"

Wyższa Szkoła Humanitas zajęła IV miejsce w województwie śląskim w prestiżowym rankingu opublikowanym przez "Perpektywy". Tym samym nasza uczelnia jest jednym z liderów wśród niepublicznych uczelni magisterskich w naszym województwie.

 

Humanitas uplasował się na:

 • 1. miejscu w kategorii: absolwenci na rynku pracy
 • 2. miejscu w kategorii: siła naukowa i umiędzynarodawianie
 • 3. miejscu w kategorii: prestiż, innowacyjność i warunki kształcenia.

Ponadto WSH zajmuje:

 • 1. miejsce w południowej Polsce pod względem pozyskanych środków
 • 1. miejsce w woj. śląskim pod względem studentów – obcokrajowców
 • 1. miejsce w Zagłębiu Dąbrowskim pod względem kierunków magisterskich
 • 1. miejsce w Zagłębiu Dąbrowskim pod kątem wykwalifikowanej kadry dydaktycznej

2016

VII miejsce w Polsce (z wyróżnieniem) w X Jubileuszowym Rankingu „Dziennika Gazety Prawnej”

Wyższa Szkoła Humanitas zajęła 7. miejsce w kategorii uczelni niepublicznych w X Jubileuszowym Rankingu Wydziałów Prawa Dziennika Gazety Prawnej. Tym samym nasza uczelnia utrzymała ubiegłoroczny wynik. Ponadto, w tegorocznej edycji, kierunek „prawo” w WSH otrzymał wyróżnienie od twórców rankingu. Wyższa Szkoła Humanitas zdobyła w rankingu 64,25 punktów. Twórcy prestiżowego zestawienia bardzo wysoko ocenili kadrę oraz jakość i siłę kształcenia w Wyższej Szkole Humanitas.

2015

II miejsce w Polsce w rankingu studiów podyplomowych "Forum Samorządowego"

Wyższa Szkoła Humanitas trzeci rok z rzędu zajęła 2. miejsce w Polsce w rankingu studiów podyplomowych uczelni publicznych i niepublicznych, opublikowanym przez miesięcznik „Forum Samorządowe”.  W rankingu oceniano zróżnicowanie programu, ofertę zajęć dodatkowych dla słuchaczy, dążenie uczelni do aktualizacji nauczanych treści oraz kadrę. Dodatkowe punkty można było otrzymać za inne kierunki dostępne dla pracowników jednostek samorządu terytorialnego.

WSH z Godłem Uczelnia Wyższa Roku 2015

Wyższa Szkoła Humanitas drugi rok z rzędu została laureatem prestiżowego, ogólnopolskiego konkursu Placówka Oświatowa Roku 2015 w kategorii Uczelnia Wyższa, otrzymując Godło Uczelnia Wyższa Roku 2015. Konkurs organizowany jest przez Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej, który co roku docenia te szkoły i uczelnie wyższe z całego kraju, które mogą pochwalić się spełnianiem najwyższych standardów w zakresie oferowanych program​ów nauczania realizowanych w atmosferze przyjaznej i otwartej na potrzeby studentów. Tym samym Wyższa Szkoła Humanitas po raz kolejny potwierdziła rzetelność i wysoką jakość świadczonych usług edukacyjnych, które zostały wnikliwie ocenione przez kapitułę konkursu.​

Dofinansowanie w ramach ministerialnego programu „Maluch na uczelni”

Wyższa Szkoła Humanitas znalazła się w zaszczytnym gronie 43 uczelni z całej Polski, które otrzymały dofinansowanie w ramach ministerialnego programu „MALUCH na uczelni”. Program „MALUCH na uczelni” to wspólne działanie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) i Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej (MPiPS). Program ma pomóc studentom, doktorantom i wszystkim pracownikom uczelni w łączeniu nauki i pracy z opieką nad dziećmi. „MALUCH na uczelni” uzupełnia prowadzony od 2011 r. program MPiPS „Maluch”, który w całym kraju wspiera powstawanie różnych form opieki nad dziećmi do lat trzech.

2014

IV miejsce w Polsce w rankingu „Dziennika Gazety Prawnej”

Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu zajęła 4. miejsce w Polsce w VIII Rankingu Wydziałów Prawa „Dziennika Gazety Prawnej”. W zestawieniu prestiżowego dziennika WSH jest jedyną uczelnią z województwa śląskiego sklasyfikowaną w kategorii szkół niepublicznych. Ranking „Dziennika Gazety Prawnej”, jak co roku, oceniał i porównywał wydziały prowadzące studia na kierunku prawo. Brały w nim udział uczelnie z ca​​łej Polski, zarówno publiczne, jak i niepubliczne. Wyższa Szkoła Humanitas zdobyła w rankingu 68,50 punktów (uczelnia, która zajęła I miejsce uzyskała wynik 88 pkt.)​.

II miejsce w rankingu najlepsze studia podyplomowe według „Forum Samorządowego”

Wyższa Szkoła Humanitas zajęła 2. miejsce w Polsce w rankingu studiów podyplomowych uczelni publicznych i niepublicznych z zakresu administracji samorządowej, opublikowanym przez miesięcznik „Forum Samorządowe”. W rankingu oceniano zróżnicowanie programu, ofertę zajęć dodatkowych dla słuchaczy, dążenie uczelni do aktualizacji nauczanych treści oraz kadrę. Dodatkowe punkty można było otrzymać za inne kierunki dostępne dla pracowników jednostek samorządu terytorialnego. I miejsce w rankingu zdobyła ​Szkoła Główna Gospodarstwa​ Wiejskiego. Humanitas uplasował się na II miejscu ex aequo z Uniwersytetem Warszawskim.​

WSH zdobywcą tytułu „Uczelnia Przyjazna Rodzicom”

Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu znalazła się w gronie laureatów Ogólnopolskiego Konkursu „Uczelnia Przyjazna Rodzicom”, organizowanego w ramach programu grantowego Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Nasza uczelnia została wyróżniona za tworzenie przestrzeni przyjaznej dla rodziców studiujących i pracujących naukowo o​​raz wdrażanie rozwiązań, które sprzyjają godzeniu życia rodzinnego z nauką i pracą. W konkursie nagrodzono tylko 9 szkół wyższych z całej Polski. Ob​​ok WSH laury otrzymały m.in. Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Łódzki i Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy.

WSH zdobywcą Godła Uczelnia Wyższa Roku 2014

Wyższa Szkoła Humanitas została laureatem prestiżowego, ogólnopolskiego konkursu Placówka Oświatowa Roku 2014 w kategorii Uczelnia Wyższa, otrzymując Godło Uczelnia Wyższa Roku 2014. Konkurs organizowany jest przez Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej, który co roku docenia te szkoły i uczelnie wyższe z całego kraju, które mogą pochwalić się spełnianiem najwyższych standardów w zakresie oferowanych program​ów nauczania realizowanych w atmosferze przyjaznej i otwartej na potrzeby studentów. Tym samym Wyższa Szkoła Humanitas po raz kolejny potwierdziła rzetelność i wysoką jakość świadczonych usług edukacyjnych, które zostały wnikliwie ocenione przez kapitułę konkursu.​

WSH w gronie 20. najlepszych uczelni biznesowych według „Home and Market”

Wyższa Szkoła Humanitas zajęła 2. miejsce w województwie śląskim i 16. miejsce w Polsce w ogólnopolskim rankingu uczelni biznesowych miesięcznika „Home & Market” (2014). W zestawieniu magazynu klasyfikowane są wybrane przez redakcje, najlepsze uczelnie kształcące na kierunkach o profilu ekon​omicznym i biznesowym. W porównaniu z poprzednim rankingiem „Home & Market” nasza uczelnia odnotowała awans o 9 miejsc (z pozycji 25 w skali kraju). W ramach szczegółowych zestawień rankingowych WSH zajęła też 4. miejsce w Polsce i 1. w województwie w kategorii „infrastruktura dydaktyczna”, wyprzedzając kilkanaście uczelni publicznych i niepublicznych z całego kraju.​​​

2013

Nagroda MNiSW za najlepszy program kształcenia na kierunku Psychologia

Wyższa Szkoła Humanitas znalazła się wśród najlepszych uniwersytetów i akademii w Polsce, wyróżnionych w konkursie na najbardziej innowacyjne i nowoczesne programy studiów. Konkurs zorganizowało Ministerstw​​o Nauki i Szkolnictwa Wyższego. WSH znalazła się w gronie laureatów jako​ jedna z dwóch uczelni niepublicznych w Polsce, kształcących na kierunku o profilu ogólnoakademickim. Uczelnia otrzymała nagrodę wysokości miliona złotych za program studiów realizowany na kierunku psychologia.​

Uczelnia z Kategorią naukową B

Wydział Administracji i Zarządzania Wyższej Szkoły Humanitas przeszedł pozytywnie ocenę parametryczną i uzyskał wysoką kategorię naukową B. Komitet Ewaluacji Jednostek Naukowych działający przy MNiSW ocenił bardzo wysoko dorobek naukowy wydziału, jego wartość, rangę. Naukowcy, wchodzący w skład Komitetu kompleksowo analizowali i porównywali dorobek naukowy wydziałów, instytutów naukowych i badawczych. Oceniano publikacje, aktywność konferencyjną, badawczą, organizacyjną. Kategoria przyznawana jest na okres 4 lat.

VI miejsce w Polsce w rankingu „Dziennika Gazety Prawnej”

Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu, kolejny rok z rzędu, zajęła wysokie miejsce w prestiżowym rankingu wydziałów prawa przygotowanym i opublikowanym przez „Dziennik Gazetę Prawną”. Nasza uczelnia zajęła w zestawieniu 6. miejsce w Polsce, w kategorii uczelni niepublicznych, ex aequo ze Szkołą Wyższą Psychologii Społecznej w Warszawie. W rankingu „Dziennika Gazety Prawnej” Wyższa Szkoła Humanitas zdobyła 63,75 pkt.

II miejsce w Polsce w rankingu najlepsze studia podyplomowe według „Forum Samorządowe”

Wyższa Szkoła H​umanitas zajęła 2 miejsce w Polsce w rankingu studiów podyplomowych uczelni publicznych i niepublicznych z zakresu administracji samorządowej opublikowanym przez miesięcznik „Forum Samorządowe”. W rankingu oceniano zróżnicowanie programu, ofertę zajęć dodatkowych dla słuchaczy, dążenie uczelni do aktualizacji nauczanych treści oraz kadrę. Dodatkowe punkty moż​na było otrzymać za inne kierunki dostępne dla pracowników jednostek samorządu terytorialnego. I miejsce w rankingu zdobyła Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, III miejsce Uniwersytet Wars​zawski.

I miejsce w rankingu „Uczelnia Przyjazna Studentom"

Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu, drugi rok z rzędu, zwyciężyła w rankingu „Uczelnia Przyjazna Studentom”, zorganizowanym przez „Polska The Times – Dziennik Zachodni”, „Echo Miasta” i portal naszemiasto.pl. W rankingu  najbardziej prostudencką szkołę wyższą w regionie wybierali studenci i absolwenci, głosując za pośrednictwem portalu Facebook oraz SMS-ów. Nasza uczelnia pokonała piętnaście innych uczelni z całego województwa śląskiego, zdobywając 1966 głosów.

WSH z certyfikatem "Uczelnia Liderów"

Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu znalazła się w gronie uczelni wyróżnionych certyfikatem „Uczelnia Liderów”, przyznawanym przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Jako jedna z dwóch szkół wyższych z województwa śląskiego uzyskała certyfikat na rok akademicki 2013/2014.

2012

Nagroda MNiSW za najlepszy program kształcenia na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Wyższa Szkoła Humanitas znalazła się w elitarnym gronie 37 szkół wyższych z całej Polski, które zwyciężyły w „Konkursie o milion”, ogłoszonym przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W projekcie nagrodzono uczelnie, które najlepiej w Polsce wprowadziły nowe programy studiów, zgodne z metodologią Krajowych Ram Kwalifikacji oraz prz​ygotowały najbardziej innowacyjne i nowoczesne systemy zapewniania jakości kształcenia. Wyższa Szkoła Humanitas jest jedną z 9 polskich szkół niepublicznych, którym udało się uzyskać ministerialną nagrodę i dofinansowanie w wysokości 1 mln złotych. W konkursie nagrodzono kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna, prowadzony na poziomie studiów II stopnia na Wydziale Nauk Humanistycznych.

WSH w gronie 30. najlepszych uczelni biznesowych według „Home&Market”

Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu znalazła się w gronie 30. najlepszych polskich uczelni kształcących na kierunkach biznesowych w najnowszym rankingu magazynu „Home & Market”. W zestawieniu miesięcznika wyróżniono jedynie dwie uczelnie z województwa śląskiego, w tym Wyższą Szkołę Humanitas. Oceniając uczelnie, autorzy rankingu wzięli pod uwagę m.in. potencjał kadrowy i naukowy, jakość kształcenia oraz osiągnięcia szkół wyższych. W zestawieniu znalazły się najlepsze polskie uczelnie biznesowe. Wyniki rankingu przedstawiono w dwóch kategoriach: uczelnie publiczne i uczelnie niepubliczne.

V miejsce w Polsce w rankingu „Dziennika Gazety Prawnej”

Wyższa Szkoła Humanitas zajęła 5. miejsce w Polsce w rankingu wydziałów prawa przygotowanym i opublikowanym przez „Dziennik Gazetę Prawną” (2012). W zestawieniu prestiżowego dziennika WSH była jedyną uczelnią z województwa śląskiego sklasyfikowaną w kategorii szkół niepublicznych. Ranking „Dziennika Gazety Prawnej” oceniał i porównywał wydziały prowadzące studia na kierunku prawo. Brały w nim udział uczelni z całej Polski, zarówno publiczne, jak i niepubliczne. Wyższa Szkoła Humanitas zdobyła w rankingu 61,75 punktów (uczelnia, która zajęła I miejsce uzyskała wynik 74,75 pkt.) Autorzy rankingu najwyżej ocenili potencjał kadry naukowej WSH oraz jakość i siłę kształcenia.

I miejsce w rankingu „Uczelnia Przyjazna Studentom”

Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu zwyciężyła w rankingu „Uczelnia Przyjazna Studentom” zorganizowanym przez „Polska The Times – Dziennik Zachodni”, „Echo Miasta” i portal naszemiasto.pl. Autorzy rankingu wybierali najbardziej prostudencką uczelnię w województwie śląskim. W rywalizacji brały udział wszystkie szkoły wyższe z regionu, zarówno publiczne, jak i niepubliczne. Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu okazała się bezkonkurencyjna - zdobyła 2162 głosy.

Studia podyplomowe Administracja publiczna w gronie najlepszych w Polsce studiów podyplomowych

Wyższa Szkoła Humanitas zajęła 8 miejsce w Polsce, a drugie w województwie śląskim w rankingu studiów podyplomowych uczelni publicznych i niepublicznych z zakresu administracji samorządowej opublikowanym przez miesięcznik „Forum Samorządowe”. W rankingu oceniano zróżnicowanie programu, ofertę zajęć dodatkowych dla słuchaczy, dążenie uczelni do aktualizacji nauczanych treści, kadrę.

WSH w czołówce rankingu „Wprost”

Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu znalazła się na drugim miejscu w Zagłębiu i na trzecim w regionie śląsko-dąbrowskim w prestiżowym rankingu tygodnika „Wprost”. W rankingu oceniano przede wszystkim potencjał uczelni, jakość i dostępność dla studentów kadry dydaktycznej, otwartość uczelni na otoczenie, jakość kształcenia oraz działalność uczelnianego biura karier. Istotne było także to, ile trzeba zapłacić za studia, w jakim stopni uczelnia jest gotowa wspierać swoich studentów stypendiami oraz czy oferuje im możliwość zakwaterowania za przystępną cenę. Wyższa Szkoła Humanitas otrzymała w rankingu 44 punkty, wyprzedzając ponad 40 uczelni z całej Polski, w tym szkoły wyższe z tak silnych ośrodków akademickich, jak Warszawa, Wrocław czy Poznań.  Ranking szkół wyższych „Wprost” jest najstarszym i najbardziej prestiżowym tego typu rankingiem w Polsce (ukazuje się od 1993 roku).

Wysokie miejsce w rankingu „Warsaw Business Journal”

Wyższa Szkoła Humanitas po raz kolejny znalazła się w prestiżowym rankingu szkół biznesu anglojęzycznego czasopisma „Warsaw Business Journal”, opublikowanym w maju 2012 roku. Nasza uczelnia zajęła w zestawieniu 3. miejsce w województwie śląskim i 20. miejsce w kraju. Ranking  „Warsaw Business Journal” obejmuje zarówno uczelnie publiczne, jak i niepubliczne. Dzięki temu WSH rywalizowała z takimi potentatami na rynku edukacyjnym, jak Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie czy Uczelnia Łazarskiego w Warszawie. W rankingu oceniano kierunki biznesowe prowadzone przez WSH. Autorzy zestawienia brali pod uwagę takie kryteria, jak liczba i jakość kadry naukowo-dydaktycznej, współpraca z otoczeniem międzynarodowym, oferta kształcenia, akredytacje i wyróżnienia.

Medal Agencji Rozwoju Lokalnego

W kwietniu 2012 roku Wyższa Szkoła Humanitas otrzymała medal Agencji Rozwoju Lokalnego w Sosnowcu przyznany w dowód uznania wieloletniej współpracy pomiędzy WSH a ARL w zakresie prowadzenia wspólnych badań naukowych, realizowana projektów dydaktycznych, tworzenia platformy komercjalizacji ​​wiedzy i badań oraz inicjowania współpracy pomiędzy sektorami nauki i gospodarki.

2011

I miejsce w ogólnopolskim rankingu „Gazety Bankowej”

Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu zajęła I miejsce w ogólnopolskim rankingu uczelni przygotowanym i opublikowanym przez „Gazetę Bankową”. W swoim kwietniowym numerze miesięcznik ocenił kierunki o profilu ekonomicznym, przyznając WSH zaszczytne miano lidera zestawienia z wynikiem 106 punktów. W rankingu oceniono dwa kierunki prowadzone przez WSH: Administrację i Zarządzanie. Autorzy zestawienia wzięli pod uwagę przede wszystkim stosunek liczby pracowników naukowych do ilości studentów, działalność naukową uczelni i jej pracowników oraz aktywność szkoły na polu współpracy z otoczeniem. W przypadku WSH doceniono ponadto zaangażowanie uczelni w rozwój edukacji praktycznej studentów, a także projekty uzupełniające kształcenie przyszłych menadżerów i administratywistów, jak cykl wykładów „Humanitas”.

II miejsce w regionie w rankingu uczelni tygodnika „Wprost”

Wyższa Szkoła Humanitas znalazła się na drugim miejscu w regionie śląsko-dąbrowskim w prestiżowym rankingu tygodnika „Wprost”, opublikowanym w 2011 roku. Autorzy zestawienia biorą pod uwagę zaplecze intelektualne ocenianych uczelni (typ kształcenia na wydziałach i kierunkach, jakość wydziałów, instytutów i katedr, osiągnięcia naukowe kadry, nominacji profesorskich, staży i wykładów zagranicznych, jakość pracy naukowej, przyznanych grantów, udziału w międzynarodowych programach badawczych), jakość procesu kształcenia (programy nauczania, umiejętności dydaktyczne kadry, zaplecze informatyczne i biblioteczne), szanse kariery zawodowej absolwentów (popyt na absolwentów na rynku pracy, ocena absolwentów przez pracodawców, płace absolwentów, udział w konkursach na różne stanowiska) oraz warunki socjalne studiowania (jakość i wielkość bazy materialnej, koszty kształcenia, system stypendiów i nagród, baza rekreacyjna i socjalna).

Certyfikat „Uczelnia Liderów”

Wyższa Szkoła Humanitas uzyskała certyfikat „Uczelnia Liderów”, przyznawany przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego pod patronatem Parlamentu Europejskiego. Uzyskanie certyfikatu „Uczelnia Liderów” oznacza, że w opinii kapituły konkursu uczelnia kształci liderów – absolwentów kreatywnych, twórczych, innowacyjnych, wyróżnia się na tle innych szkół wyższych jako inwestuj​​ąca w kształcenie dla rynku pracy, dba o praktyczną edukację swoich studentów oraz przygotowuje ich, by mogli w sposób skuteczny i efektywny osiągać w przyszłości sukcesy zawodowe. Gala wręczenia certyfikatów odbyła się 1 czerwca 2011 roku na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

IV miejsce w regionie śląsko-dąbrowskim w  rankingu „Home&Market”

WSH zajęła IV lokatę wśród niepublicznych szkół biznesu działających w regionie śląsko-dąbrowskim w rankingu magazynu ekonomicznego „Home&Market”. Tym samym nasza uczelnia została sklasyfikowana na wysokim miejscu wśród najlepszych polskich szkół wyższych, kształcących na kierunkach o profilu biznesowym. W badaniu jakości kształcenia wzięło udział łącznie 45 uczelni z całego kraju. Autorzy rankingu wzięli pod uwagę m.in. liczbę zatrudnionych  w uczelni pracowników naukowych, zasoby biblioteczne, liczbę publikacji  naukowych oraz uzyskane certyfikaty jakości.

2010

Uczelnia Przyjazna Pracodawcom

Wyższa Szkoła Humanitas znalazła się w gronie 10 najlepiej ocenionych przez studentów i absolwentów uczelni w Polsce. WSH zajęła 6 miejsce w zestawieniu przygotowanym na potrzeby konkursu „Uczelnia Przyjazna Pracodawcom” przez Instytut Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie oraz firmę e-Dialog. Celem projektu „Uczelnia Przyjazna Pracodawcom” jest nagradzanie tych szkół wyższych, które „dostarczają” na rynek pracy odpowiednio przygotowanych, wysoko wykwalifikowanych absolwentów i przez to pozytywnie oddziałują na gospodarkę kraju. W ramach konkursu studenci i absolwenci 55 uczelni z całej Polski oceniali swoje szkoły wyższe przez pryzmat stopnia fachowości i przygotowania kadry akademickiej, warunków studiowania, działalności Akademickiego Biura Karier oraz przydatności w pracy zawodowej zdobytej podczas studiów wiedzy. Oceny tej dokonywali za pomocą specjalnej ankiety dostępnej w internecie.

2006

Edu-Inwestor

WSH została laureatem konkursu „Edu-Inwestor” zorganizowanego przez magazyn „Education World”. W konkursie wyróżniono szkoły wyższe, które inwestują w swój rozwój i  wyróżniają się aktywnością na rzecz rozbudowy infrastruktury edukacyjnej. WSH nagrodzona została za inwestycje w bazę lokalową, zasoby biblioteczne i pomoce dydaktyczne. Konkursowe jury doceniło także fakt, iż WSH, rozwijając się, inwestuje w swoje otoczenie społeczne, udostępnia własną infrastrukturę środowisku lokalnemu. Wręczenie wyróżnienia miało miejsce 15 listopada 2006 r. podczas gali w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie.

Certyfikat „Wiarygodna Szkoła”

WSH dwukrotnie została uhonorowana prestiżowym wyróżnieniem „Wiarygodna Szkoła”, przyznawanym przez Akademickie Centrum Informacyjne z Poznania najlepszym polskim uczelniom. WSH jest jedyną szkołą wyższą w Zagłębiu, która uzyskała certyfikat. Wyróżnienie otrzymują uczelnie, które prezentują bogatą ofertę edukacyjną, mogą pochwalić się znaczącymi osiągnięciami naukowymi i wspierają studencką działalność kulturalną oraz społeczną. Przyznając WSH tytuł „Wiarygodnej Szkoły” Akademickie Centrum Informacyjne oceniało m.in. jakość kształcenia, tworzenie warunków kariery zawodowej dla studentów, współpracę z zagranicznymi ośrodkami naukowymi i system stypendialny. Przyznanie certyfikatu oznacza, iż w ocenie ACI uczelnia zapewnienia studentom wysokie standardy edukacyjne i komfort nauki, dba o przygotowanie młodzieży do startu w życie zawodowe poprzez aktywność biura karier i promuje studencką aktywność. Zebrane przez ACI informacje udostępniane są w portalu edukacyjnym www.aci.pl, gazecie internetowej "Matura&Studia" oraz w wydawanych przez ACI publikacjach ogólnopolskich oraz regionalnych.

2004

Europejski Standard

WSH otrzymała wyróżnienie „Europejski Standard”. Zostało ono przyznane w lipcu 2004 przez Komitet Rozwoju Zagłębia uczelni, która jako pierwsza w południowej Polsce otrzymała uprawnienia do prowadzenia studiów na kierunku Europeistyka. Nagrodę wręczył Prezydent Dąbrowy Górniczej Jerzy Talkowski.