Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy
Wydziały i Oddziały
Sosnowiec Vestin Kraków Poznań Lublin Rzeszów

UTW Poręba

 

Zwiedzili Kopalnię i Muzeum „Sztygarka”

25 kwietnia odbyła się wycieczka słuchaczy Porębskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku do Kopalni Ćwiczebnej „Sztygarka” oraz do Muzeum Miejskiego w Dąbrowie Górniczej. Wycieczkę zorganizował Miejski Ośrodek Kultury w Porębie i Uniwersytet Międzypokoleniowy Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu. 

Uczestnicy wycieczki przeszli podziemną trasą turystyczną umiejscowioną na dwóch pokładach węglowych na głębokości 25 m i przebywali w naturalnych warunkach pracy pod ziemią.

W Muzeum Miejskim „Sztygarka” zwiedzono ekspozycję historyczną ukazującą dzieje przemysłu hutniczego i górniczego w Zagłębiu, wystawę z dziedziny przyrody, archeologii, etnografii i podróży, a na zakończenie Park Militarno – Historyczny „Reduta”, w którym można było zobaczyć m.in. czołgi T-34, t-55, T-85, armaty, haubice, transporter opancerzony SKOT i samolot Mig-21.

 

Szanowni Seniorzy

DODATKOWA REKRUTACJA. Zapraszamy do zapisów na wycieczki jednodniowe. Przygotowaliśmy specjalnie dla Państwa wyjazdy do miejsc w Zagłębiu Śląsko-Dąbrowskim, tak aby przybliżyć miejsca ciekawe, o których nie każdy wie, a które warto zobaczyć i zwiedzić. Dodatkowo 9 stycznia 2017r., przed wykładem, będzie można dopisać się do listy osób chętnych wziąć udział w wyjazdach.

W propozycjach oferujmy wyjazdy do:

* Muzeum Miejskie Sztygarka + Kopalnia Ćwiczebna "Sztygarka" + Spotkanie z Towarzystwem Przyjaciół Dąbrowy Górniczej

* Muzeum Tyskich Browarów Książęcych

* Sztolnia Czarnego Pstrąga + Muzeum Chleba w Radzionkowie

Poniżej formularz rejestracyjny:

Formularz rejestracyjny - KLIKNIJ

 

Szanowni Państwo,

w imieniu władz Wyższej Szkoły Humanitas zapraszam Państwa na spektakl „Krajobrazy serc. Przedpremierowy koncert utworów z musicalu „Karol” o życiu Jana Pawła II”, który odbędzie się 15 grudnia br. o godz. 19.30 w Sali Koncertowo-Widowiskowej „Muza”, ul. Warszawska 2 w Sosnowcu. Koncert stanowić będzie muzyczną zapowiedź musicalu „Karol”, do którego miałem zaszczyt napisać scenariusz i teksty piosenek. W spektaklu na scenie „Muzy” wystąpią m.in. Jacek Kawalec (w roli Jana Pawła II), Agnieszka Kaczorowska, Agata Nizińska i Katarzyna „Puma” Piasecka. Koncert „Krajobrazy serc”, połączony z otwartą dla publiczności próbą do musicalu, będzie złożony z piosenek i wybranych scen z pierwszego polskiego widowiska poświęconego życiu i dziełu Jana Pawła II. Światowa premiera musicalu będzie miała miejsce 25 lutego 2017 roku w TAURON Arenie Kraków. Wcześniej - na scenie „Muzy” - fragmenty musicalu obejrzy publiczność z Sosnowca. Wstęp wolny. Warto dodać, że koncert stanowi element obchodów jubileuszu 20-lecia Wyższej Szkoły Humanitas. Spektakl będzie ponadto okazją do złożenia wszystkim Pracownikom i Przyjaciołom Wyższej Szkoły Humanitas życzeń świątecznych oraz spotkania opłatkowego w gronie przedstawicieli środowiska akademickiego naszej uczelni.  

 Musical „Karol”, który odbędzie się w Krakowie, to wielkie widowisko muzyczne, taneczne i wokalne z udziałem Edyty Geppert, Anny Wyszkoni, Piotra Cugowskiego, Wojciecha Cugowskiego i wielu innych znakomitych artystów. Spektakl stworzony został na podstawie biografii Karola Wojtyły oraz spisanych przez współpracowników Papieża niezliczonych anegdot i zabawnych historii z czasów jego pontyfikatu. Połączenie multimedialnej scenografii, świateł, tańca, nowoczesnej muzyki i wyśmienitej gry aktorskiej przeniesie widza w niezwykły świat życia i dzieła Jana Pawła II.

Koncert „Krajobrazy serc” to skromniejsza forma, w ramach której publiczność obejrzy kilka scen oraz posłucha wybranych utworów z musicalu „Karol”. Nasz koncert to rodzaj próby dla artystów, na którą zapraszamy publiczność. Na scenie „Muzy” będzie można podejrzeć kulisy pracy nad musicalem oraz zapoznać się z jego fragmentami.

Organizatorami koncertu „Krajobrazy serc” są Fundacja Humanitas oraz Agencja Kreatywna PRC. Partnerem głównym wydarzenia jest Totalizator Sportowy, a partnerami są m.in. TAURON Arena Kraków, ARM Kraków, Wyższa Szkoła Humanitas, Kas Film, Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego, Chomik Sp.J. i EkoMuzeum. Koncert uzyskał dofinansowanie Gminy Sosnowiec w ramach realizacji zadania publicznego w dziedzinie kultury.

Będziemy zaszczyceni, mogąc gościć Państwa na naszym koncercie. Uprzejmie prosimy o potwierdzenie obecności do dnia 12 grudnia br. u Pani Marty Bednarczyk pod nr tel. 539-972-104

 

Z poważaniem

 

Prof. WSH dr hab. Michał Kaczmarczyk

Rektor Wyższej Szkoły Humanitas

 

Szanowni Seniorzy

Poniżej zamieszczone zostało parę informacji organizacyjnych dotyczących miesiąca grudnia:

1) Akademia Lidera – spotkanie warsztatowe, odbędzie się 9 grudnia 2016 r. w siedzibie Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu, przy ul. Kilińskiego 43, o godzinie 10.00. Osoby chętne  proszone są o potwierdzenie przybycia pod nr tel. 600-100-578 do dnia 8 grudnia 2016 r. u Pani Mart Bednarczyk.

2) Konferencja - 14 grudnia 2016r., godzina 11.00, siedziba Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu, ul. Kilińskiego 43 – podczas konferencji podsumowującej projekt, zostanie wygłoszony wykład pt. „Henryk Wieniawski – czarodziej skrzypiec”, który poprowadzi prof. Leon Markiewicz, związany min. z Akademią Muzyczną w Katowicach. 

3) Do dnia 12 grudnia 2016r., proszę o określenie się czy są Państwo zainteresowani wyjazadmi, które zostały Państwu zaproponowane. Informację o wyjazdach można znaleźć na stronie UM w Porębie, oraz u Pani Karoliny Ostrowskiej w MOK w Porębie.

 

Szanowni Seniorzy

Zapraszamy do zapisów na wycieczki jednodniowe. Przygotowaliśmy specjalnie dla Was wyjazdy do miejsc w Zagłębiu Śląsko-Dąbrowskim, tak aby przybliżyć Wam miejsca ciekawe, o których nie każdy wie, a które warto zobaczyć i zwiedzić. W propozycjach oferujmy wyjazdy do:

* Muzeum Miejskie Sztygarka + Kopalnia Ćwiczebna "Sztygarka" + Spotkanie z Towarzystwem Przyjaciół Dąbrowy Górniczej

* Muzeum Tyskich Browarów Książęcych

* Sztolnia Czarnego Pstrąga + Muzeum Chleba w Radzionkowie

Poniżej formularz rejestracyjny:

Formularz rejestracyjny - KLIKNIJ

 

Drodzy Seniorzy!

Ruszyły zapisy na kolejną edycję Porębskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku na rok 2016/2017. W nadchodzącym roku dla Seniorów przygotowaliśmy bogatą ofertę bezpłatnych wykładów, cotygodniowych zajęć aktywizujących, warsztatów oraz wyjazdy jedno i dwudniowy.

Celem tegorocznej edycji jest pobudzenie i wzmocnienie aktywności społecznej i publicznej Seniorów (szczególnie w wieku powyżej 60 r.ż.), mieszkańców Zagłębia Dąbrowskiego w ramach Zagłębiowskiej Akademii Aktywnego Seniora, która jest współfinansowana z Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych.

Do udziału w projekcie i w spotkaniach Porębskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaprasza również Burmistrz Miasta Poręba Ryszard Spyra!

Wykłady stacjonarne: IX 2016 – V 2017 odbywają się w pierwszy poniedziałek każdego miesiąca o godzinie 17:00

Harmonogram wykładów:

Temat Termin wykładu
Muzyczna podróż z Janem Pawłem II. Kulisy światpwej premiery musicalu "Karol"    12 września 2016 r.                                       
Mentor – moja wiedza i kompetencje moją przewagą 3 października 2016 r.
Podstawy wolontariatu i jego związki ze społeczeństwem obywatelskim 7 listopada 2016 r.
Nepal - dotykając nieba 5 grudnia 2016 r.
Teraz Twój ruch! (zdrowie) 9 stycznia 2017 r.
Rola i miejsce obywatela we współczesnym świecie - nowy wymiar aktywności obywatelskiej 6 lutego 2017 r.
Czekolada. Słodko-gorzka historia przyjemności 6 marca 2017 r.
Prawa pacjenta 3 kwietnia 2017 r.
Jak chronić swoje dane osobowe? 8 maja 2017 r.

Kontakt:

Fundacja Humanitas
ul. Kilińskiego 43
41-200 Sosnowiec

pokój:105
tel.: 032-363 12 03