Przejdź do treści
Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy

UTW w Dąbrowie Górniczej

 

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Dąbrowie Górniczej powstał w 2007 roku, jako kolejna oferta Amatorskiego Ruchu Artystycznego Pałacu Kultury Zagłębia, skierowana do osób w wieku dojrzałym, pokazująca, że aktywność w życiu nie musi kończyć się wraz z przejściem na emeryturę. Dopiero teraz możemy pozwolić sobie na realizację planów, na które do tej pory nie mieliśmy czasu i możemy wreszcie pomyśleć o sobie, w czym powinna pomóc szeroka oferta programowa UTW.

Po raz pierwszy Gaudeamus zabrzmiał w Uniwersytecie Trzeciego Wieku 18 października 2007 r., a wykład inaugurujący „Globalizacja - szanse i zagrożenia" wygłosił Rektor Wyższej Szkoły Humanitas prof. WSH dr Jerzy Kopel. Począwszy od tego czasu Uniwersytet działa pod opieką naukową Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu.

Informacje organizacyjne

SŁUCHACZEM Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającym przy Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej może zostać każda osoba, która zakończyła pracę zawodową (emeryt, rencista), bez względu na poziom swojego wykształcenia. Słuchaczem można być przez wiele lat. Zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta i regionu.

ZAPISY zarówno nowych słuchaczy jak i potwierdzenie kontynuacji uczestnictwa w kolejnych latach odbywają się w I połowie września - przy zapisie należy wypełnić deklarację oraz dokonać wpłaty wpisowego i opłaty semestralnej w kasie Pałacu Kultury Zagłębia.

Wszelkie szczegóły organizacyjne oraz harmonogramy zajęć odnajdziecie Państwo na STRONIE PAŁACU - UTW >>

W związku z pandemią koronawirusa oraz wprowadzonym z tego tytułu Regulaminem obiektu, chcąc uniknąć stania w kolejce oraz gromadzenia się osób w jednym miejscu, Pracownicy Pałacu Kultury Zagłębia bardzo proszą słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku wyłącznie o kontakt telefoniczny:

Dział Edukacji Artystycznej, tel.: (32) 733 88 07 lub tel. kom.: 695 416 721

Fotorelacje z wybranych wydarzeń