Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy

UTW Humanitas

 

Rekrutacja – Dołącz do nas!

Krok 1

Aby zapisać się do Uniwersytetu Trzeciego Wieku, należy wypełnić deklarację uczestnictwa dostępną w dziale rekrutacji Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu lub wypełnić formularz on-line - KLIKNIJ TUTAJ

UWAGA: deklarację uczestnictwa wypełniają wszyscy Słuchacze UTW, także dotychczasowi (deklaracja musi być wypełniana co roku).

Krok 2

Prosimy o wniesienie opłaty rocznej na konto Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu

ING Bank Śląski S.A. II Oddział w Sosnowcu

24 1050 1360 1000 0008 0337 9932

W tytule przelewu należy wpisać UTW oraz imię i nazwisko Uczestnika.

Wysokość opłat:

  • 120 zł/os. dla osób będących słuchaczami UTW WSH od przynajmniej 1 roku
  • 150 zł/os. dla nowych słuchaczy UTW WSH

Krok 3

Wypełniony formularz oraz potwierdzenie dokonania opłaty należy dostarczyć do Działu Rekrutacji Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu lub przesłać na adres e-mail: utw@humanitas.edu.pl

Aktualności

Zapraszamy na uroczystą Inaugurację Roku Akademickiego 2022/2023

Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystej Inauguracji Roku Akademickiego 2022/2023 Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wyższej Szkoły Humanitas, która odbędzie się w środę 12 października 2022 r. o godz. 11.00 w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu, Aula A im. prof. Czesława Kupisiewicza.

Podczas uroczystości inaugurującej nowy rok akademicki Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku złożą uroczyste ślubowanie. Wykład inauguracyjny połączony z koncertem pt. „Życie zaczyna się po 60-tce” poprowadzi finalistka The Voice Senior, nauczycielka i wykładowczyni, popularyzatorka kultury ukraińskiej – Raisa Misztela.

Komunikat o odwołaniu zajęć

22/22/2022

Szanowni Państwo! Informujemy, iż jesteśmy zmuszeni odwołać zajęcia fakultatywne z cyklu "Psychologia dla seniora" prowadzone przez Panią mgr Katarzynę Kiepas-Remesz zaplanowane na dzień 25 lutego br.Kolejne zajęcia z tego cyklu odbędą się 11 marca.

 

Czy łatwo zdobyć siedmiotysięcznik?

14/01/2022

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na kolejny środowy wykład otwarty zatytułowany: Waldek Malina na Piku Lenina. Czy łatwo zdobyć siedmiotysięcznik?

19 stycznia o godz. 11.00 o swojej ekstremalnej przygodzie opowie Państwu i bogato zilustruje "mroźnymi" i mrożącymi krew w żyłach fotografiami sam zdobywca szczytu - Pan mgr Waldemar Malina.

Zapraszamy na pierwszy w roku 2022 wykład otwarty

10/01/2022

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na pierwszy w tym roku kalendarzowym wykład otwarty zatytułowany TAJEMNICE MEDYCYNY I DEMONOLOGII ŚREDNIOWIECZNEJ - uwagi o historii medycyny filozoficznie ujęte. Wykład przeprowadzi Pani dr Monika Polaczek.

Pierwotnie zaplanowany na 10.02. wykład Pani mgr Stefanii Lazar poświęcony nazistowskim planom przestrzennym zabudowy Zagłębia odbędzie się w innym terminie.

Życzenia świąteczne

22/12/2021

Boże Narodzenie to okazja do przypomnienia fundamentalnej prawdy,
że tego co w życiu najważniejsze, należy szukać w drugim Człowieku.
Niech nadchodzące Święta będą czasem radości, nadziei, miłości,
szacunku do siebie nawzajem oraz odpoczynku od codziennych wyzwań.

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia życzy
Zespół Uniwersytetu Międzypokoleniowego WSH

 

Harmonogram zajęć - Styczeń 2022

22/12/2021

Szanowni Państwo! Zajęcia w Nowym Roku 2022 rozpoczynają się od dnia 7 stycznia.
Harmonogram wszystkich rodzajów zajęć zaplanowanych przez Zespół Uniwersytetu Międzypokoleniowego dla Seniorów na miesiąc Styczeń 2022 roku, możecie Państwo pobrać i wydrukować z tego miejsca.

Zachęcamy Państwa jednocześnie do bieżących odwiedzin na stronie Uniwersytetu w obszarze DLA SŁUCHACZA 2021/2022, gdzie na bieżąco aktualizujemy wszelkie informacje związane z realizacją zajęć.

 

Warsztaty komputerowe odwołane!

06/12/2021

Szanowni Państwo! Z uwagi na chorobę prowadzącego, zmuszeni jesteśmy odwołać warsztaty komputerowe zaplanowane na dni 7 i 14 grudnia 2021 r. Nie zapomnijcie Państwo o 21.12. - w ten dzień zajęcia się odbędą! Pogoda jest jaka jest. Ubierajcie się Państwo ciepło i dbajcie o siebie! Życzymy zdrowia!

 

Ostatnie dwa wykłady UTW w roku 2021!

02/12/2021

Szanowni Seniorzy! Pora roku nie rozpieszcza! Porzućcie jednak Państwo jeszcze ciepłe kapcie i wybierzcie się do Wyższej Szkoły Humanitas na dwa ostatnie w tym roku kalendarzowym wykłady organizowane przez Uczelnię w ramach działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Serdrecznie zapraszamy!

08.12.2021, godz. 11.00
Szczęście czy nieszczęście? Sztuka wyboru, wykład poprowadzi mgr Emanuel Ferdyn

15.12.2021, godz. 11.00
Wykład z cyklu Kobiety w obrazach  poprowadzi mgr Stefania Lazar
To o kim tym razem opowie Państwu Pani Stafania jest jak zwykle wielką tajemnicą ...

Wykłady, tradycyjnie odbędą się w auli Wyższej Szkoły Humanitas, im. prof. Kupisiewicza.

Zaproszenie na wykład

21/10/2021

Zapraszamy Państwa serdecznie do wzięcia udziału w pierwszym, po inauguracji tego roku akademickiego, wykładzie stacjonarnym dla Słuchaczy UTW Humanitas. Wykład pt. Zima wasza, wiosna nasza. Wokół 40. rocznicy wprowadzenia w Polsce Stanu Wojennego wygłosi JM Rektor Wyższej Szkoły Humanitas Pan dr hab. Michał Kaczmarczyk, prof. WSH.

Wykład, tradycyjnie odbędzie się w auli im. prof. Kupisiewicza. Zapraszamy wszystkich Państwa  bardzo serdecznie 27.10.2021 r. o godz. 11.00

Zapraszamy na wykład inauguracyjny

29/09/2021

Zapraszamy Państwa serdecznie do wzięcia udziału w wykładzie inaugurującym rok akademicki 2021/2022 na Uniwersytecie Trzeciego Wieku Wyższej Szkoły Humanitas. Wykład pt. Droga Zagłębiaków do niepodległości w okresie zaborów w naszym regionie, wygłosi prof. dr hab. Dariusz Nawrot.

Życzenia Wielkanocne

02/04/2021

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy życzymy wszystkim Państwu oraz Waszym bliskim - pogody ducha, odpoczynku i zdrowia.

Zespół pracowników Uniwersytetu Międzypokoleniowego

Dzień Babci i Dzień Dziadka

20/01/2020

Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich nadchodzącego Święta składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pogody ducha i satysfakcji z wnucząt.

Zespół Uniwersytetu Międzypokoleniowego WSH

Komunikat

04/01/2021

Szanowni Państwo,
w związku z panującymi w kraju i na świecie obostrzeniami, nadal nie odbywają się zajęcia UTW Humanitas. Do odwołania pozostają również wstrzymane zpisy na UTW Humanitas. O dalszych decyzjach będziemy Państwa informować na bieżąco.

ŻYCZYMY PAŃSTWU DUŻO ZDROWIA!

Wykład inauguracyjny odwołany!

26/10/2020

Szanowni Państwo,
w związku z nowymi obostrzeniami wynikającymi z decyzji prezesa rady ministrów wykład inauguracyjny Uniwersytetu Trzeciego Wieku Wyższej Szkoły Humanitas zostaje odwołany. O dalszych decyzjach będziemy państwa informować na bieżąco. Przepraszamy za utrudnienia i życzymy zdrowia.

Zespół UTW Humanitas

Zapraszamy na wykład inauguracyjny

07/10/2020

Trening pamięci online

18/06/2020

Szanowni Słuchacze,
zapraszamy Państwa do skorzystania z treningu pamięci dr Edyty Bonk w odcinkach. Możecie go Państwo wykonywać w zaciszu domowym, w dowolnym dla Was czasie i sprzyjających okolicznościach.

Link do odc. 1. znajuje się TUTAJ >>  a link do odc. 2. TUTAJ >>

Nie izoluj się od wiedzy

22/04/2020
Chcesz dowiedzieć się czegoś nowego? Zgłębić interesujący Cię temat lub dziedzinę? Zobaczyć jak z perspektywy studenta wyglądają wykłady na naszej Uczelni?

Zapraszamy do wzięcia udziału w wykładach i warsztatach online prowadzonych przez wykładowców Wyższej Szkoły Humanitas.

Wybierz interesujący Cię temat i dołącz do otwartych wykładów online >>

Gazeta Senior dostępna online

25/03/2020

Szanowni Państwo,
z uwagi na zaistniałą sytuację, do odwołania nie będzie dostępny na Uczelni miesięcznik Gazeta Senior. Jednak serdecznie zachęcamy Państwa do odwiedzenia serwisu internetowego Gazety >>

Zarówno numer aktualny, jak i wydania archiwalne miesięcznika możecie Państwo przeglądać, choć elektronicznie, ale w dużym formacie TUTAJ >>

Bezpłatne wsparcie psychologiczne

18/03/2020
6. doświadczonych psychologów i psychoterapeutów, rozgrzane linie telefoniczne. Akcja prowadzona przez Instytut Psychologii Wyższej Szkoły Humanitas wraz z Centrum Psychiatrii im. dr. Krzysztofa Czumy w Katowicach. Z bezpłatnej rozmowy z ekspertami mogą skorzystać także seniorzy, którzy ze względu na swój wiek znajdują się w grupie szczególnie narażonej na negatywne skutki choroby wywołanej koronawirusem >>

Pilny komunikat!

11/03/2020

Szanowni Państwo,

w trosce o Państwa bezpieczeństwo, uprzejmie prosimy o zapoznanie się z ogłoszonymi zadsadami funkcjonowania Uczelni, wymuszonymi przez zagrożenie pandemiczne w kraju >>

Harmonogram wykładów 2022/2023

   

Kontakt

UNIWERSYTET MIĘDZYPOKOLENIOWY

Wyższa Szkoła Humanitas
ul. Kilińskiego 43
41-200 Sosnowiec

tel.: 32 363-12-31, 539 972 104
e-mail: sud@humanitas.edu.plutw@humanitas.edu.pl 

Dyżur koordynatora UTW odbywa się w środy w terminach wykładów w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu.

Pracownicy:

mgr Katarzyna Łopacińska – Koordynator ds. Rozwoju Uniwersytetu Międzypokoleniowego

tel.: 32 363-12-31, 539 972 104
e-mail: katarzyna.lopacinska@humanitas.edu.pl

AKTYWNOŚCI proponowane Słuchaczom UTW Humanitas

Wykłady stacjonarne

Wykłady są podstawową formą udziału w zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku Humanitas w danym roku akademickim.  Udział w nich finansuje opłata roczna. Odbywają się od października do czerwca. Liczba wykładów w ramach miesiąca waha się od 3 do 4. Terminy bieżących wykładów można odnaleźć w strefie DLA SŁUCHACZA - harmonogram wykładów.

Tymczasem, przypomnijmy sobie, co już za nami:

 

Warsztaty tematyczne

Warsztaty dla Słuchaczy UTW Humanitas są zajęciami fakultatywnymi, dodatkowo płatnymi, na które obowiązują zapisy. By dany warsztat mógł się odbyć - minimalna liczba chętnych musi liczyć min. 10 osób.

Koszt każdego warsztatu to 15 zł.

Zapraszamy do zakupu karnetów na udział w sześciu dowolnie wybranych warsztatach w cenie 60 zł/osobę.

Warsztaty realizowane są w następujących obszarach tematycznych:

   

Kluby zainteresowań prowadzone przez Seniorów

to cykliczne spotkania organizowane przez i dla słuchaczy UTW Humanitas dzielących wspólną pasję. Pomagamy naszym Słuchaczom odszukać grupę współpasjonatów danej dziedziny i ustalamy termin pierwszego spotkania Klubu. Reszta należy już do naszych Słuchaczy.

Klubowicze wspólnie ustalają program, harmonogram i miejsce kolejnych spotkań. W przypadku spotkań planowanych przez Klub w siedzibie Wyższej Szkoły Humanitas, Starosta Klubu informuje Zespół UTW Humanitas o uzgodnionym harmonogramie spotkań celem rezerwacji adekwatnych sal (koszty wynajęcia sal pozostają po stronie Wyższej Szkoły Humanitas).

Każdy rok akademicki to czas funkcjonowania różnych klubów pasjonackich. Dotychczas funkcjonowały m. in. kluby:

   

Tak na prawdę wszystko zależy od naszych Słuchaczy. Ciekawe jakich dziedzin pasjonaci przybędą do nas w tym roku akademickim - jakie kluby zainteresowań tym razem rozpoczną swoją działalność? A może ...

   

Klub Seniora

Zapraszamy do udziału w spotkaniach Klubu Seniora. To okazja do wspólnych spotkań słuchaczy UTW Humanitas, wspólnego spędzania czasu przy kawie, herbacie, ciastku. Okazja do dyskusji, wymiany doświadczeń. Jest to czas dla WAS – to WY nasi drodzy Słuchacze tworzycie klimat TEGO miejsca. Wszelkiego rodzaju inicjatywy związane z działalnością Klubu Seniora są mile widziane.

Kalendarz spotkań w danym roku akademickim ustalają SAMI Słuchacze UTW Humanitas - zgodnie z własnymi potrzebami.

Pozostałe aktywności - przykłady