Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy

UTW Humanitas

 

Rekrutacja – Dołącz do nas!

Krok 1

Aby zapisać się do Uniwersytetu Trzeciego Wieku, należy wypełnić deklarację uczestnictwa dostępną w dziale rekrutacji Akademii Humanitas w Sosnowcu lub wypełnić formularz on-line - KLIKNIJ TUTAJ

UWAGA: deklarację uczestnictwa wypełniają wszyscy Słuchacze UTW, także dotychczasowi (deklaracja musi być wypełniana co roku).

Krok 2

Prosimy o wniesienie opłaty rocznej na konto Akademii Humanitas w Sosnowcu

ING Bank Śląski S.A. II Oddział w Sosnowcu

24 1050 1360 1000 0008 0337 9932

W tytule przelewu należy wpisać UTW oraz imię i nazwisko Uczestnika.

Wysokość opłat:

 • 150 zł/os. dla osób będących słuchaczami UTW AH od przynajmniej 1 roku
 • 180 zł/os. dla nowych słuchaczy UTW AH

Krok 3

Wypełniony formularz oraz potwierdzenie dokonania opłaty należy dostarczyć do Biura Zarządzania Projektami Akademii Humanitas w Sosnowcu ( pokój 205, II piętro) lub przesłać na adres e-mail: utw@humanitas.edu.pl

Aktualności

Zakończenie Roku Akademickiego UTW

„Lepsze światy- Czy naprawdę istnieją? Jeśli tak, to gdzie są?”

Już w najbliższą środę 19.04.2023r. odbędzie się kolejny wykład dla słuchaczy UTW WSH pt. „Lepsze światy- Czy naprawdę istnieją? Jeśli tak, to gdzie są?”

Wykład poprowadzi pani Iwona Gajda – pisarka, relacjonująca świat, odkrywająca prawdę o człowieku i jego granicach. Autorka trzydziestu książek i opowiadań. Poetka. Poprowadzi wędrówkę po historii ludzkości i w głąb siebie.

W swojej twórczości pani Iwona Gajda zabiera czytelnika w podróż po teraźniejszości i przeszłości narodów. Chce pochwycić czas, w którym obecnie żyjemy. Zastanawia się także nad przyszłością naszej cywilizacji i planety.

Zapraszamy!

Świat Apple w zastosowaniach osobistych

Serdecznie zapraszamy Państwa na wykład, który odbędzie się w dniu 14 grudnia o godz. 11.00 na auli WSH. O zastosowaniu urządzeń Apple w życiu osobistym opowie Państwu Pan Rafał Zawiślak - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 45 w Katowicach, nauczyciel informatyki i fan nowych technologii, certyfikowany administrator systemów Apple.

Zdrowa dieta to podstawa!

W środę 7 grudnia 2022 r. odbył się kolejny wykład otwarty. Spotkanie poprowadziła Pani Kinga Lubos z Klubu Odżywiania Sosnowiec Zagórze, która rozmawiała ze Słuchaczami na temat zdrowej diety, produktów fit, cukrów oraz jak odżywiać się zdrowo zgodnie z zasadą 80/20.

Zapraszamy na Świąteczne warsztaty!

Drodzy Seniorzy!!!

Zapraszamy do pobrania harmonogramu aktywności zaplanowanych dla Państwa na grudzień. Grudzień to magiczny miesiąc! Humanitas przygotowała dla Was wiele świątecznych nowości - każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie! Wszystkim życzymy udanej zabawy.

Czwarty wykład za nami!

W dniu 23 listopada 2022 r. odbył się czwarty wykład w roku akademickim 2022/2023 ramach UTW WSH pt.: Klucz do zarządzania sobą w stresie. Zajęcia poprowadziła pani Dagmara Frączek, która w aktywny sposób przestawiła techniki radzenia sobie ze stresem oraz wskazała jego mechanizmy.

Kreatywność - techniki twórczego myślenia!

Kreatywność - techniki twórczego myślenia! Tak brzmiał temat wykładu, który dla Słuchaczy UTW WSH poprowadziła Pani Izabela Fordymacka-Król, w dniu 16 listopada 2022 r .

Serdecznie dziękujemy za obecność!

Ostatnie pożegnanie

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy o śmierci Pani Urszuli Szumniak, radnej Rady Seniorów Miasta Sosnowca oraz wieloletniej słuchaczce UTW Humanitas.

Zapamiętamy Panią jako pełną energii przyjaciółkę, niezwykle pracowitą i oddaną działaczkę, zawsze życzliwą i gotową do pomocy innym.

Szczegółowe informacje dotyczące pogrzebu zostaną przekazane wkrótce.

Dzień Seniora w Humanitas

Dedykowane wykłady i prelekcje, konsultacje z doradcami, poradnictwo zdrowotne z możliwością bezpłatnego wykonania podstawowych badań oraz występ artystyczny – tak obchodziliśmy Dzień Seniora w Wyższej Szkole Humanitas.

Wczorajsza impreza ubiegła pod hasłem „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”. Celem inicjatywy było uaktywnienie seniorów i podniesienie ich wiedzy na temat przysługujących im praw.

Dzień Seniora to szczególne święto, moment, który pozwala docenić i podkreślić potencjał doświadczenia, wartości oraz wiedzy, z których mogą czerpać młodsze pokolenia. Bycie Seniorem to ogromny atut.

Wyjątkowa uroczystość została zorganizowana we współpracy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, oddziałem w Sosnowcu.

Galeria zdjęć i więcej informacji: KLIKNIJ TUTAJ

Zapraszamy na Dzień Seniora!

Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu"

Benjamin Franklin 

Seniorzy pełnią szczególną rolę, nie tylko w społeczeństwie, ale także w każdej rodzinie. Chętnie dzielą się cenną wiedzą i przeżytymi wydarzeniami historycznymi. Seniorzy obdarowują nas mądrością życiową i przekazywanymi przez pokolenia umiejętnościami. Współcześnie osoby starsze są coraz bardziej aktywne, zarówno fizycznie, jak i umysłowo. Bez problemu radzą sobie z obsługą komputerów i Internetu, telefonów oraz innych technicznych nowinek. Osoby starsze coraz częściej uprawiają także sporty, takie jak joga, gimnastyka czy nornic walking. Wielu spośród seniorów należy do Klubu Seniora bądź uczęszcza, tak jak w Wyższej Szkole Humanitas, na zajęcia Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wszystkie te aktywności pozwalają im poznawać nowych ludzi, rozwijać się i utrzymywać dobrą kondycję.

W odpowiedzi na potrzeby osób starszych, Wyższa Szkoła Humanitas oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych po raz kolejny organizują Dzień Seniora. Jego ideą jest upowszechnianie wiedzy na temat ubezpieczeń społecznych i otrzymywanych z ZUS świadczeń, a także aktywizacja osób starszych. Wydarzenie jest skierowane głównie do seniorów, a przekaz dotyczy korzyści z bezgotówkowego obrotu pieniędzmi, z posiadania konta w banku i pobierania na nie świadczeń z ZUS.  

Wydarzenie zorganizowane przez sosnowiecki oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów oraz Wyższą Szkołę Humanitas ma charakter ogólnopolski. W tym roku będzie odbywać się pod hasłem „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”.

Tematyka omawiana przez ZUS będzie obejmować następujące zagadnienia:

 • waloryzacja,
 • przeliczanie emerytury,
 • wcześniejsze emerytury,
 • doradcy emerytalni,
 • bezgotówkowa forma pobierania świadczeń z ZUS.

Wydarzenie odbędzie się 26 października 2022 r., o godz. 11.00, w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu (Aula im. Czesława Kupisiewicza).

Podobnie jak w poprzednich edycjach w organizację obchodów Dnia Seniora włączyli się:
Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów - współorganizator akcji, 

oraz partnerzy akcji:

 • Poliklinika Dąbrowska "PRINN"
 • Narodowy Fundusz Zdrowia,
 • Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych,
 • Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów,
 • Policja,
 • Rzecznik Praw Obywatelskich,
 • Rzecznik Praw Pacjenta,
 • Stowarzyszenie MANKO/magazyn Głos Seniora – patron medialny.

Na potrzeby Dnia Seniora będzie dostępna gazetka „ZUS dla Seniora” z informacjami ważnymi z punktu widzenia osób starszych. Będzie ona także zawierała materiały partnerów akcji.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Dniu Seniora!

Uroczysta inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu po raz 14. zainaugurowała projekt Uniwersytetu Trzeciego Wieku. 12 października, punktualnie o godzinie 11.00, w Auli im. prof. Czesława Kupisiewicza WSH zebrali się słuchacze, przedstawiciele władz Uczelni oraz zaproszeni goście.

Zgromadzonych w Auli WSH powitał dr Mariusz Lekston – prorektor ds. organizacyjno-prawnych i polityki kadrowej Wyższej Szkoły Humanitas. Prorektor podkreślił rolę kształcenia w obszarze Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zaznaczył rolę uniwersytetu, którą jest nie tylko przekazanie wiedzy, ale także rozbudzenie ciekawości, kreatywności i krytycznego myślenia.

W Wyższej Szkole Humanitas studenci, a także słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczą się otwartości na świat w całej jego różnorodności. W procesie kształcenia integralne miejsce zajmuje czynna postawa obywatelska, tolerancja polityczna, religijna oraz ideologiczna. Ponadto, istotną część programu stanowi edukacja na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Najważniejszym momentem uroczystości inaugurującej nowy rok akademicki był akt immatrykulacji, który przeprowadziła Pani dziekan Ewa Kraus. Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku złożyli uroczyste ślubowanie i wstąpili w szeregi akademickie. Wykład inauguracyjny połączony z koncertem pt. „Życie zaczyna się po 60-tce” poprowadziła finalistka The Voice Senior, nauczycielka i wykładowczyni, popularyzatorka kultury ukraińskiej - Raisa Misztela.

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2022/2023 Uniwersytetu Trzeciego Wieku stanowiła wprowadzenie do bogatego programu zajęć, które powstały z myślą o pasjonatach nauki. Wykłady odbywać się będą dwa razy w miesiącu w gmachu Wyższej Szkole Humanitas.

Podczas spotkań na słuchaczy będzie czekać szereg interesujących zagadnień. Studenci UTW dowiedzą się m.in. jaki jest klucz do zarządzania sobą w stresie, jak być zdrowym przez całe życie, dlaczego reklama nie kłamie oraz jak myśleć twórczo. 

Zajęcia w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku poprowadzą doświadczeni dydaktycy, pracownicy naukowi i eksperci danych dziedzin, ponadto wszystkie zagadnienia będą prezentowane w atrakcyjny i przystępny sposób.

Więcej informacji o projekcie Uniwersytetu Trzeciego Wieku można znaleźć na stronie internetowej www.humanitas.edu.pl/utw lub uzyskać pod nr telefonu 32 363-12-31; e-mail: utw@humanitas.edu.pl.

Słuchaczom Uniwersytetu Trzeciego Wieku serdecznie dziękujemy za udział w dzisiejszej uroczystości i życzymy, aby udział w wykładach przyczynił się do Państwa wszechstronnego rozwoju. 

 

Zapraszamy na uroczystą Inaugurację Roku Akademickiego 2022/2023

Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystej Inauguracji Roku Akademickiego 2022/2023 Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wyższej Szkoły Humanitas, która odbędzie się w środę 12 października 2022 r. o godz. 11.00 w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu, Aula A im. prof. Czesława Kupisiewicza.

Podczas uroczystości inaugurującej nowy rok akademicki Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku złożą uroczyste ślubowanie. Wykład inauguracyjny połączony z koncertem pt. „Życie zaczyna się po 60-tce” poprowadzi finalistka The Voice Senior, nauczycielka i wykładowczyni, popularyzatorka kultury ukraińskiej – Raisa Misztela.

Komunikat o odwołaniu zajęć

22/22/2022

Szanowni Państwo! Informujemy, iż jesteśmy zmuszeni odwołać zajęcia fakultatywne z cyklu "Psychologia dla seniora" prowadzone przez Panią mgr Katarzynę Kiepas-Remesz zaplanowane na dzień 25 lutego br.Kolejne zajęcia z tego cyklu odbędą się 11 marca.

 

Czy łatwo zdobyć siedmiotysięcznik?

14/01/2022

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na kolejny środowy wykład otwarty zatytułowany: Waldek Malina na Piku Lenina. Czy łatwo zdobyć siedmiotysięcznik?

19 stycznia o godz. 11.00 o swojej ekstremalnej przygodzie opowie Państwu i bogato zilustruje "mroźnymi" i mrożącymi krew w żyłach fotografiami sam zdobywca szczytu - Pan mgr Waldemar Malina.

Zapraszamy na pierwszy w roku 2022 wykład otwarty

10/01/2022

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na pierwszy w tym roku kalendarzowym wykład otwarty zatytułowany TAJEMNICE MEDYCYNY I DEMONOLOGII ŚREDNIOWIECZNEJ - uwagi o historii medycyny filozoficznie ujęte. Wykład przeprowadzi Pani dr Monika Polaczek.

Pierwotnie zaplanowany na 10.02. wykład Pani mgr Stefanii Lazar poświęcony nazistowskim planom przestrzennym zabudowy Zagłębia odbędzie się w innym terminie.

Życzenia świąteczne

22/12/2021

Boże Narodzenie to okazja do przypomnienia fundamentalnej prawdy,
że tego co w życiu najważniejsze, należy szukać w drugim Człowieku.
Niech nadchodzące Święta będą czasem radości, nadziei, miłości,
szacunku do siebie nawzajem oraz odpoczynku od codziennych wyzwań.

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia życzy
Zespół Uniwersytetu Międzypokoleniowego WSH

 

Harmonogram zajęć - Styczeń 2022

22/12/2021

Szanowni Państwo! Zajęcia w Nowym Roku 2022 rozpoczynają się od dnia 7 stycznia.
Harmonogram wszystkich rodzajów zajęć zaplanowanych przez Zespół Uniwersytetu Międzypokoleniowego dla Seniorów na miesiąc Styczeń 2022 roku, możecie Państwo pobrać i wydrukować z tego miejsca.

Zachęcamy Państwa jednocześnie do bieżących odwiedzin na stronie Uniwersytetu w obszarze DLA SŁUCHACZA 2021/2022, gdzie na bieżąco aktualizujemy wszelkie informacje związane z realizacją zajęć.

 

Warsztaty komputerowe odwołane!

06/12/2021

Szanowni Państwo! Z uwagi na chorobę prowadzącego, zmuszeni jesteśmy odwołać warsztaty komputerowe zaplanowane na dni 7 i 14 grudnia 2021 r. Nie zapomnijcie Państwo o 21.12. - w ten dzień zajęcia się odbędą! Pogoda jest jaka jest. Ubierajcie się Państwo ciepło i dbajcie o siebie! Życzymy zdrowia!

 

Ostatnie dwa wykłady UTW w roku 2021!

02/12/2021

Szanowni Seniorzy! Pora roku nie rozpieszcza! Porzućcie jednak Państwo jeszcze ciepłe kapcie i wybierzcie się do Wyższej Szkoły Humanitas na dwa ostatnie w tym roku kalendarzowym wykłady organizowane przez Uczelnię w ramach działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Serdrecznie zapraszamy!

08.12.2021, godz. 11.00
Szczęście czy nieszczęście? Sztuka wyboru, wykład poprowadzi mgr Emanuel Ferdyn

15.12.2021, godz. 11.00
Wykład z cyklu Kobiety w obrazach  poprowadzi mgr Stefania Lazar
To o kim tym razem opowie Państwu Pani Stafania jest jak zwykle wielką tajemnicą ...

Wykłady, tradycyjnie odbędą się w auli Wyższej Szkoły Humanitas, im. prof. Kupisiewicza.

Zaproszenie na wykład

21/10/2021

Zapraszamy Państwa serdecznie do wzięcia udziału w pierwszym, po inauguracji tego roku akademickiego, wykładzie stacjonarnym dla Słuchaczy UTW Humanitas. Wykład pt. Zima wasza, wiosna nasza. Wokół 40. rocznicy wprowadzenia w Polsce Stanu Wojennego wygłosi JM Rektor Wyższej Szkoły Humanitas Pan dr hab. Michał Kaczmarczyk, prof. WSH.

Wykład, tradycyjnie odbędzie się w auli im. prof. Kupisiewicza. Zapraszamy wszystkich Państwa  bardzo serdecznie 27.10.2021 r. o godz. 11.00

Zapraszamy na wykład inauguracyjny

29/09/2021

Zapraszamy Państwa serdecznie do wzięcia udziału w wykładzie inaugurującym rok akademicki 2021/2022 na Uniwersytecie Trzeciego Wieku Wyższej Szkoły Humanitas. Wykład pt. Droga Zagłębiaków do niepodległości w okresie zaborów w naszym regionie, wygłosi prof. dr hab. Dariusz Nawrot.

Życzenia Wielkanocne

02/04/2021

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy życzymy wszystkim Państwu oraz Waszym bliskim - pogody ducha, odpoczynku i zdrowia.

Zespół pracowników Uniwersytetu Międzypokoleniowego

Dzień Babci i Dzień Dziadka

20/01/2020

Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich nadchodzącego Święta składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pogody ducha i satysfakcji z wnucząt.

Zespół Uniwersytetu Międzypokoleniowego WSH

Komunikat

04/01/2021

Szanowni Państwo,
w związku z panującymi w kraju i na świecie obostrzeniami, nadal nie odbywają się zajęcia UTW Humanitas. Do odwołania pozostają również wstrzymane zpisy na UTW Humanitas. O dalszych decyzjach będziemy Państwa informować na bieżąco.

ŻYCZYMY PAŃSTWU DUŻO ZDROWIA!

Wykład inauguracyjny odwołany!

26/10/2020

Szanowni Państwo,
w związku z nowymi obostrzeniami wynikającymi z decyzji prezesa rady ministrów wykład inauguracyjny Uniwersytetu Trzeciego Wieku Wyższej Szkoły Humanitas zostaje odwołany. O dalszych decyzjach będziemy państwa informować na bieżąco. Przepraszamy za utrudnienia i życzymy zdrowia.

Zespół UTW Humanitas

Zapraszamy na wykład inauguracyjny

07/10/2020

Trening pamięci online

18/06/2020

Szanowni Słuchacze,
zapraszamy Państwa do skorzystania z treningu pamięci dr Edyty Bonk w odcinkach. Możecie go Państwo wykonywać w zaciszu domowym, w dowolnym dla Was czasie i sprzyjających okolicznościach.

Link do odc. 1. znajuje się TUTAJ >>  a link do odc. 2. TUTAJ >>

Nie izoluj się od wiedzy

22/04/2020
Chcesz dowiedzieć się czegoś nowego? Zgłębić interesujący Cię temat lub dziedzinę? Zobaczyć jak z perspektywy studenta wyglądają wykłady na naszej Uczelni?

Zapraszamy do wzięcia udziału w wykładach i warsztatach online prowadzonych przez wykładowców Wyższej Szkoły Humanitas.

Wybierz interesujący Cię temat i dołącz do otwartych wykładów online >>

Gazeta Senior dostępna online

25/03/2020

Szanowni Państwo,
z uwagi na zaistniałą sytuację, do odwołania nie będzie dostępny na Uczelni miesięcznik Gazeta Senior. Jednak serdecznie zachęcamy Państwa do odwiedzenia serwisu internetowego Gazety >>

Zarówno numer aktualny, jak i wydania archiwalne miesięcznika możecie Państwo przeglądać, choć elektronicznie, ale w dużym formacie TUTAJ >>

Bezpłatne wsparcie psychologiczne

18/03/2020
6. doświadczonych psychologów i psychoterapeutów, rozgrzane linie telefoniczne. Akcja prowadzona przez Instytut Psychologii Wyższej Szkoły Humanitas wraz z Centrum Psychiatrii im. dr. Krzysztofa Czumy w Katowicach. Z bezpłatnej rozmowy z ekspertami mogą skorzystać także seniorzy, którzy ze względu na swój wiek znajdują się w grupie szczególnie narażonej na negatywne skutki choroby wywołanej koronawirusem >>

Pilny komunikat!

11/03/2020

Szanowni Państwo,

w trosce o Państwa bezpieczeństwo, uprzejmie prosimy o zapoznanie się z ogłoszonymi zadsadami funkcjonowania Uczelni, wymuszonymi przez zagrożenie pandemiczne w kraju >>

Harmonogram aktywności Seniorów WSH 2022/2023

 

Uwaga

Warsztaty dla Słuchaczy UTW Humanitas są zajęciami fakultatywnymi, dodatkowo płatnymi, na które obowiązują zapisy.

Opłaty za warsztaty dokonujemy w Kasie WSH ul. Kilińskiego 43 do 25. dnia każdego miesiąca poprzedzającego zajęcia lub na konto Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu

ING Bank Śląski S.A. II Oddział w Sosnowcu
24 1050 1360 1000 0008 0337 9932
W tytule przelewu należy wpisać UTW – NAZWĘ WARSZTATU (np. komputery, angielski, zumba) oraz imię i nazwisko Uczestnika.

Kontakt

UNIWERSYTET MIĘDZYPOKOLENIOWY

Akademia Humanitas
ul. Kilińskiego 43
41-200 Sosnowiec

tel.: 32 363-12-31, 539 972 104
e-mail: sud@humanitas.edu.plutw@humanitas.edu.pl 

Koordynator Uniwersytetu Międzypokoleniowego: Aleksandra Rozner

Dyżur koordynatora odbywa się w środy w terminach wykładów w Akademii Humanitas - II piętro, pokój nr 205.

AKTYWNOŚCI dotychczas realizowane w ramach UTW Humanitas

Wykłady otwarte

Bezpieczeństwo seniora

16/03/2022, godz. 11.00, aula WSH

mgr Piotr Remesz

 

Przestępczość w okresie pandemii Covid-19

09/03/2022, godz. 11.00, aula WSH

dr Michał Grudecki

 

Jak psychologia może nam pomóc w życiu codziennym?

02/03/2022, godz. 11.00, aula WSH

mgr Katarzyna Kiepas-Remesz

 

Indie - kraj nieskończoności

16/02/2022, godz. 11.00, aula WSH

dr Sabina Skałka-Gawlik

 

Reklama nieoczywista

09/02/2022, godz. 11.00, aula WSH

mgr Maciej Machura

 

Co senior powinien wiedzieć o ZUS? Leczenie uzdrowiskowe w czasie pandemii

02/02/2022, godz. 11.00, aula WSH

Specjaliści ZUS

 

O minerałach ciekawostki, ciekawostki ...

26/01/2022, godz. 11.00, aula WSH

dr Zbigniew Mirkowski

 

Waldek Malina na Piku Lenina. Czy łatwo zdobyć siedmiotysięcznik?

19/01/2022, godz. 11.00, aula WSH

mgr Waldemar Malina

 

Tajemnice medycyny i demonologii średniowiecznej

12/01/2022, godz. 11.00, aula WSH

dr Monika Polaczek

 

Wykład z cyklu "Kobiety w obrazach"

15/12/2021, godz. 11.00, aula WSH

mgr Stafania Lazar

 

Szczęście czy nieszczęście? Sztuka wyboru

08/12/2021, godz. 11.00, aula WSH

mgr Emanuel Ferdyn

 

Kult ciała współczesnym uzależnieniem

01/12/2021, godz. 11.00, aula WSH

dr Agata Woźniak-Krakowian

 

Wykład z cyklu "Kobiety w obrazach"

17/11/2021, godz. 11.00, aula WSH

mgr Stafania Lazar

 

Przestrzeń publiczna przyjazna seniorom

10/11/2021, godz. 11.00, aula WSH

dr Maria Zrałek, prof. WSH

 

Rowerem przez świat - Czeczenia

03/11/2021, godz. 11.00, aula WSH

Romuald Malina

 

Zima wasza, wiosna nasza. Wokół 40. rocznicy wprowadzenia w Polsce Stanu Wojennego

27/10/2021, godz. 11.00, aula WSH

dr hab. Michał Kaczmarczyk, prof. WSH

 

Warsztaty tematyczne

Język angielski

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w dwóch grupach:

 • grupa początkująca
 • grupa zaawansowana

 

Joga

Zajęcia odbywają się w grupach maksymalnie 20-osobowych.

Conajmniej 1x w tygodnu dla każdej grupy.
Rozwój osobisty

Godzinne zajęcia odbywające się raz w miesiącu w postaci kameralnych warsztatów dla zainteresowanych grup studentów, np.:

 • PSYCHOLOGIA DLA SENIORA
 • ŻYJĘ! KOCHAM I DZIAŁAM Z PASJĄ!
Zajęcia komputerowe
Zajęcia odbywające się w pracowni komputerowej, 1x w tygodniu w podziale na max. 12-osobowe grupy, tworzone w oparciu o stopień zaawansowania studentów w zakresie pracy z komputerem, konkretną aplikacją, programem itp.
Zumba Gold

Zajęcia odbywają się w grupach liczących do 20 osób - dla każej grupy 1x w tygodniu.

Kluby zainteresowań prowadzone przez Seniorów

to cykliczne spotkania organizowane przez i dla słuchaczy UTW Humanitas dzielących wspólną pasję. Pomagamy naszym Słuchaczom odszukać grupę współpasjonatów danej dziedziny i ustalamy termin pierwszego spotkania Klubu. Reszta należy już do naszych Słuchaczy.

Klubowicze wspólnie ustalają program, harmonogram i miejsce kolejnych spotkań. W przypadku spotkań planowanych przez Klub w siedzibie Wyższej Szkoły Humanitas, Starosta Klubu informuje Zespół UTW Humanitas o uzgodnionym harmonogramie spotkań celem rezerwacji adekwatnych sal (koszty wynajęcia sal pozostają po stronie Wyższej Szkoły Humanitas).

Każdy rok akademicki to czas funkcjonowania różnych klubów pasjonackich. Dotychczas funkcjonowały m. in. kluby:

   

Tak na prawdę wszystko zależy od naszych Słuchaczy. Ciekawe jakich dziedzin pasjonaci przybędą do nas w tym roku akademickim - jakie kluby zainteresowań tym razem rozpoczną swoją działalność? A może ...

   

Klub Seniora

Zapraszamy do udziału w spotkaniach Klubu Seniora. To okazja do wspólnych spotkań słuchaczy UTW Humanitas, wspólnego spędzania czasu przy kawie, herbacie, ciastku. Okazja do dyskusji, wymiany doświadczeń. Jest to czas dla WAS – to WY nasi drodzy Słuchacze tworzycie klimat TEGO miejsca. Wszelkiego rodzaju inicjatywy związane z działalnością Klubu Seniora są mile widziane.

Kalendarz spotkań w danym roku akademickim ustalają SAMI Słuchacze UTW Humanitas - zgodnie z własnymi potrzebami.

Pozostałe aktywności - przykłady

Galeria zdjęć