07/09/2018

Miejska Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

3 września 2018 roku w sali widowiskowej Zagłębiowskiej Mediateki, odbyła się Miejska Inauguracja roku szkolnego 2018/2019. W uroczystości uczestniczyli: uczniowie, nauczyciele, przedstawiciele władz miasta oraz specjalnie na tę okazję zaproszeni goście, w tym JM Rektor Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu, dr hab. Michał Kaczmarczyk, prof. WSH.

Oprawę artystyczną wydarzenia w formie patriotycznego przedstawienia pt. "Drogi do wolności" przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 im. Karola Wojtyły w Sosnowcu, dla których myślą przewodnią zostały słowa Marszałka Józefa Piłsudskiego: „Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości, ani prawa do przyszłości.”

Pragniemy podziękować za zaproszenie do udziału w tym wspaniałym wydarzeniu, życząc wszystkim uczniom i ich opiekunom w nadchodzącym roku szkolnym nowych doświadczeń i wiedzy, którą w przyszłości spożytkują jak najlepiej.

/a.g. 07.09.2018./