04/05/2020

Awans naukowy dr Magdaleny Gurdek

Z ogromną przyjemnością informujemy, iż Pani Magdalena Gurdek uzyskała stopień naukowy doktora habilitowanego. Uchwała została przyjęta przez Radę Dyscypliny Nauki Prawne Uniwersytetu Jagiellońskiego w dniu 27 kwietnia br.

Dr hab. Magdalena Gurdek w 2001 roku ukończyła z wyróżnieniem studia magisterskie na kierunku Prawo na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, otrzymując w tym samym roku nagrodę Dziekana Wydziału Prawa i Administracji UŚ oraz Wydawnictwa Prawniczego LexisNexis za wybitne osiągnięcia podczas studiów. Tytuł doktora uzyskała po obronie pracy doktorskiej pt. „ Monokratyczne organy jednostek samorządu terytorialnego”  w 2007 roku. Dodatkowo, w roku 2004 z pozytywnym wynikiem egzaminu ukończyła aplikację sądową w okręgu Sądu Apelacyjnego w Katowicach.

Jest związana z Wyższą Szkołą Humanitas od 13 lat. W 2007 roku powierzono jej funkcję kierownika studiów podyplomowych na kierunku Administracja Publiczna, a rok później Rzecznika Dyscyplinarnego do spraw studentów. Obydwie te funkcje pełni do dnia dzisiejszego. Ponadto, od roku 2018 jest opiekunem naukowym Koła Naukowego Studentów i Absolwentów Prawa i Administracji „Prawo w praktyce” – sekcji prawa samorządu terytorialnego oraz sekcji prawa i postępowania administracyjnego. Dr hab. Magdalena Gurdek jest doskonale znana i ceniona przez studentów kierunków: prawo i administracja w Wyższej Szkole Humanitas, z którymi od wielu lat spotyka się na zajęciach.

Serdecznie gratulujemy Pani Profesor i życzymy dalszych sukcesów zawodowych!