21/06/2021

Rektor WSH wręczył nagrody w Ministerstwie Edukacji i Nauki

18 czerwca br. w Ministerstwie Edukacji i Nauki w Warszawie JM Rektor Wyższej Szkoły Humanitas, prof. WSH dr hab. Michał Kaczmarczyk uczestniczył w uroczystości wręczenia Nagród „Studencki Nobel”. Wraz z Ministrem Edukacji, zarządem Niezależnego Zrzeszenia Studentów, przedstawicielami Fundacji Santander oraz prezeską Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego wręczył wyróżnienia dla najlepszych polskich studentów. A potem, w krótkim wystąpieniu, pogratulował Laureatom oraz przedstawił im możliwości pozyskiwania grantów i dotacji na projekty naukowe i akademickie realizowane przez studentów.

„Studencki Nobel”, będący jednym z najbardziej prestiżowych konkursów studenckich w Polsce, ma na celu wyróżnienie młodych ludzi o wybitnych osiągnięciach na różnych polach - zarówno naukowych czy artystycznych, jak i społecznych. Obecnie inicjatywa NZS to jedyny ogólnopolski projekt stypendialny w pełni tworzony przez organizację studencką, dla studentów.

Prof. Michał Kaczmarczyk, który obok funkcji Rektora WSH pełni również społecznie rolę eksperta i doradcy zarządu ogólnopolskiej Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego, uczestniczył w uroczystości wraz z przedstawicielami Fundacji, będącej partnerem i donatorem Konkursu.