25/06/2021

Koniec roku szkolnego – jak celebrować ten dzień?

Koniec roku szkolnego to długo wyczekiwana chwila. Dzieci odbiorą świadectwa, a na nich znajdą się lepsze lub gorsze oceny. Czasami bywa, że kiepskie wyniki w nauce są powodem frustracji dzieci i ich rodziców. W jaki sposób spędzić dzień zakończenia roku szkolnego, czy i jak celebrować ten moment?

Redaktor Agnieszka Strzemińska z Radia Katowice zaprosiła do rozmowy na ten temat Elżbietę Więcław, wykładowczynię Wyższej Szkoły Humanitas, Dyrektor programową Zespołu Szkół „Filomata” w Gliwicach i trenera Porozumienia bez Przemocy.

Rozmowę możecie posłuchać TUTAJ

mgr Elżbieta Więcław

Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Śląskim, Podyplomowych Studiów z Retoryki na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz kilku innych szkół. Uczestniczyła w ponad 200 godzinach warsztatów z Porozumienia bez Przemocy (NVC), a temat ten zaczęła zgłębiać już w 2001 roku, kiedy wzięła udział w spotkaniu z Marshallem Rosenbergiem. Od 2009 roku jest trenerem NVC, a w 2015 uzyskała międzynarodowy certyfikat. Wykładowca na kierunku studiów podyplomowych "Od przekazywania do komunikowania. Komunikacja konstruktywna w edukacji, w organizacjach i w biznesie na bazie NVC" w Wyższej Szkole Humanitas  Pracuje z dziećmi i młodzieżą, prowadzi warsztaty transformacyjno-rozwojowe dla nauczycieli i rodziców, a także spotkania otwarte. Nauczyciel i wychowawca. Dyrektor i współzałożyciel Zespołu Szkół FILOMATA w Gliwicach.