09/12/2021

Napisz list. Odmień czyjeś życie

Maraton Pisania Listów to największa globalna akcja na rzecz praw człowieka: na całym świecie co roku ludzie łączą siły, aby wspólnie wysyłać apele listowne do władz i wyrazy solidarności w sprawach kilku konkretnych osób, których prawa człowieka są łamane. Listy powstają już od 20 lat, a pierwszy Maraton został zorganizowany w 2001 r. dzięki inicjatywie grupy lokalnej Amnesty z Warszawy.

Wyższa Szkoła Humanitas włączyła się w działania Amnesty International. Odwiedziliśmy Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Sosnowcu, gdzie uczniowie mieli okazję wysłuchać prelekcji związanej z działalnością organizacji Amnesty International oraz napisać listy, dzięki którym być może uda się wpłynąć na rządy poszczególnych krajów i oczyścić z nieuzasadnionych zarzutów prześladowane osoby.

Maraton Pisania Listów odbywa się w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka, który przypada 10 grudnia. Im więcej listów napiszemy, tym większa szansa, że uda nam się poprawić los danego człowieka!

Każdy może wspomóc dzieło Amnesty International i dołączyć do Maratonu Pisania Listów, koniecznie zajrzyjcie na stronę organizacji: KLIKNIJ TUTAJ

Załączamy treść listu JM prof. ucz. dr. hab. Michała Kaczmarczyka do Dyrekcji Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Sosnowcu, gdzie została przeprowadzona akcja.