28/01/2022

Nowy kierunek MBA!

W Wyższej Szkole Humanitas doskonale wiemy jak istotny jest rozwój, dlatego wzbogacamy ofertę dydaktyczną o kolejny obszar kształcenia.

Uruchamiamy nowy, unikatowy kierunek studiów - Master of Bussines Administration (MBA) dla liderów samorządów. Studia MBA w Humanitas są owocem współpracy z University of Economics and Management in Public Administration w Bratysławie, Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną S.A i firmą Nesse.

Studia MBA powstały z myślą o nowoczesnych i profesjonalnych menedżerach, zarówno obecnych, jak i przyszłych, pracujących w jednostkach samorządu terytorialnego oraz osobach związanych z tym środowiskiem.

Program kierunku jest odpowiedzią na wyzwania stojące przed samorządowcami. Podczas trzech semestrów, uczestnicy studiów otrzymają wiedzę, kompetencje i umiejętności, które są elementem klasycznych, ogólnych programów MBA. Dodatkowo, każdy z obszarów zostanie znacznie poszerzony o aspekty związane z funkcjonowaniem i rozwojem Jednostek Samorządu Terytorialnego - dzięki temu, w programie zajęć znajdą się takie przedmioty jak prawo, zarządzanie czy ekonomia. Ponadto organizatorzy przewidują także kursy poświęcone miękkim umiejętnościom komunikacyjnym, przywódczym oraz związanym z kreowaniem wizerunku osobistego. Zajęcia będą prowadzone w języku polskim.

Uruchomienie studiów MBA to spore wyzwanie, ale również wspaniała i twórcza praca. W Wyższej Szkole Humanitas posiadamy wieloletnie doświadczenie we współpracy merytorycznej z samorządami, dlatego uruchomienie kierunku jest odpowiedzią na potrzeby rynku i zadaniem, któremu potrafimy wzorowo sprostać.

Uczelnia wyspecjalizowała się w organizacji studiów podyplomowych, szkoleń czy współpracy naukowej i doradczej dla Jednostek Samorządu Terytorialnego. Na bazie dotychczasowej kooperacji narodził się pomysł organizacji profesjonalnych studiów MBA, dedykowanych właśnie samorządowcom. To grupa zawodowa, która od wielu lat pracuje z zaangażowaniem i konsekwencją, dbając o rozwój Polski na tym najbliższym ludziom poziomie, a jednocześnie strzegąc podstawowych wartości społecznych i zasad demokracji.

Po gruntownej analizie uznaliśmy, że samorządowcy zasługują na specjalistyczne studia przygotowane specjalnie dla nich. Należy zapewnić im możliwość samorozwoju oraz profesjonalne narzędzia i wiedzę do jeszcze skuteczniejszego i efektywniejszego działania dla dobra wspólnego.

MBA dla liderów samorządów przygotuje kompetentnych, odpowiedzialnych i profesjonalnych liderów, gotowych efektywnie zarządzać w złożonym i zmiennym środowisku samorządowym.

Dodatkowym atutem ukończenia studiów MBA dla liderów samorządów jest możliwość zasiadania w radach nadzorczych spółek skarbu państwa i spółek z udziałem jednostek samorządu terytorialnego. Ukończenie studiów Master of Bussines Administration daje możliwość ubiegania się o kandydaturę do rad nadzorczych zgodnie z Art. 19 ust. 1 pkt 1 lit. c ustawy z dnia 16 grudnia 2016 r. – o zasadach zarządzania mieniem państwowym.

Kadra prowadzących to specjalnie dobrani dla potrzeb kierunku praktycy - prawnicy, menedżerowie, coachowie oraz trenerzy będący ekspertami w zakresie prowadzonych zajęć.

Jeżeli chcecie Państwo ich poznać, zachęcamy do odwiedzenia galerii zdjęć, w której krótko prezentujemy sylwetki poszczególnych wykładowców: KLIKNIJ TUTAJ

Rekrutacja na kierunku Master of Bussines Administration (MBA) dla liderów samorządów potrwa do końca lutego 2022 r. Na studia zapraszamy szeroko rozumiane środowisko samorządowe. Wśród adresatów kierunku znajdują się osoby zarządzające na szczeblu miast i województw, a także pracownicy urzędów i jednostek i podległych. Szczególne grono odbiorców do którego adresowane są studia, stanowią społecznicy oraz menedżerowie organizacji pozarządowych działających w sferze lokalno-regionalnej.

Miejscem odbywania zajęć będzie Hotel Centrum Sosnowiec. To usytuowane w zabytkowej kamienicy miejsce oferuje najwyższej jakości usługi. Zajęcia odbywać się będą w formie hybrydowej z wykorzystaniem narzędzia do nauki zdalnej ClickMeeting, ZOOM. Zajęcia w formie stacjonarnej Wyższa Szkoła Humanitas przygotuje w aktualnie obowiązującym reżimie sanitarnym. Uczelnia oferuje pełne wsparcie techniczne w zakresie korzystania z narzędzi online oraz szkolenie przed rozpoczęciem zajęć.

Więcej informacji o kierunku: KLIKNIJ TUTAJ

W przypadku pytań prosimy o kontakt:

mgr Kamila Nalewajka - Zastępca Kierownika Działu rekrutacji i współpracy z otoczeniem:
tel.: +48 538-020-103
e-mail: mba.rekrutacja@humanitas.edu.pl