07/04/2022

VII Dzień Akademicki w będzińskim Koperniku

Wyższa Szkoła Humanitas posiada szeroką sieć współpracy z otoczeniem. W tym miesiącu, po dwóch latach pandemicznej przerwy, odwiedziliśmy I LO w Będzinie, gdzie spotkaliśmy się z uczniami, nauczycielami, aby świętować szczególną uroczystość. Młodzi ludzie stoją przed życiowym wyborem dalszej ścieżki kształcenia, a rolą uczelni, już na etapie przedmaturalnym jest naświetlenie korzyści płynących z wyboru poszczególnego kierunku studiów.

W murach I LO im. Mikołaja Kopernika w Będzinie po raz VII odbył się Dzień Akademicki. Było to wydarzenie bardzo istotne dla społeczności szkolnej, absolwentów oraz przedstawicieli wyższych uczelni naszego regionu. Wyższa Szkoła Humanitas aktywnie włączyła się w obchody tego szczególnego dnia.

Uczelnię reprezentowała dr Edyta Sadowska – Pełnomocniczka Rektora ds. rozwoju kierunków pedagogika i psychologia, która wygłosiła prelekcję skierowaną do młodych ludzi. Poruszyła w niej istotne kwestie związane z wyborem kierunku studiów, opowiedziała także o bogatej ofercie kształcenia w Wyższej Szkoły Humanitas. Z kolei mgr Magdalena Ptak – Specjalistka Działu rekrutacji, przy stoisku Uczelni, odpowiadała na pytania uczniów dotyczące poszczególnych kierunków studiów.

Dzień Akademicki w Koperniku

licealiści