Przejdź do treści
Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy

Aktualności

11/07/2022

Wystąpienie Rektora WSH w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

W dniu 8 lipca br. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie prof. ucz. dr hab. Michał Kaczmarczyk, Rektor Wyższej Szkoły Humanitas wygłosił krótki wykład na temat roli przedsiębiorczości w kształceniu kompetencji współczesnych studentów. Wystąpienie Rektora WSH (w języku angielskim) było częścią Gali Finałowej Międzynarodowego Konkursu Gospodarczego High School Business Challenge i stanowiło swego rodzaju laudację skierowaną do Laureatów Konkursu.

W związku z uroczystym finałem Konkursu High School Business Challenge w Sali im. Anny Walentynowicz Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie spotkali się przedstawiciele administracji rządowej, ambasad, świata nauki, organizacji studenckich i życia gospodarczego. Gościem Gali Finałowej był również Rektor WSH, prof. ucz. dr hab. Michał Kaczmarczyk, który od kwietnia br. pełni funkcję eksperta projektu High School Business Challenge. W ramach Konkursu Rektor WSH przygotował warsztaty dla uczestników poświęcone ewolucji współczesnego marketingu, jak również zapewnił udział w Konkursie innych ekspertów i sędziów oceniających zgłoszenia (z rekomendacji prof. Michała Kaczmarczyka w realizację Konkursu włączyli się m.in. Ewa Kraus, Dziekan Wydziału Nauk Stosowanych WSH oraz Piotr Celej z Instytutu Nauk o Zarządzaniu i Jakości WSH). Podczas Gali Finałowej Konkursu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Rektor WSH został poproszony o krótkie wystąpienie skierowane do Laureatów. Jego tematem była rola konkursów promujących przedsiębiorczość w rozwoju kompetencji menedżerskich studentów.  

High School Business Challenge jest największym w Europie Środkowo-Wschodniej konkursem biznesowym skierowanym do uczniów szkół średnich z krajów Grupy Wyszehradzkiej: Polski, Węgier, Czech i Słowacji. Uczestnicy, podczas czterech etapów, mierzą się z wyzwaniami biznesowymi. Mają okazję sprawdzić i rozwinąć swoją wiedzę, kreatywność i umiejętności miękkie oraz zdobyć biznesowe doświadczenie.

W czasie trwania konkursu każdy uczestnik może dodatkowo rozwinąć swoje umiejętności podczas dedykowanych warsztatów, przygotowanych we współpracy z czołowymi firmami z branż takich jak konsulting, bankowość, ubezpieczenia czy FMCG, a także przedstawicielami prężnie działających przedsiębiorstw rodzinnych. Projekt jest okazją do nauki, zbierania przydatnych doświadczeń oraz poznania młodych ludzi z innych krajów europejskich podczas zmagań na Międzynarodowym Finale w Warszawie. Wartość puli nagród dla uczestników Finału Międzynarodowego wynosi 6 000 €.

Organizatorem High School Business Challenge jest Europejska Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości, która realizuje projekt wspólnie ze Studenckim Kołem Naukowym Biznesu działającym w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.