12/10/2022

Uroczysta inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu po raz 14. zainaugurowała projekt Uniwersytetu Trzeciego Wieku. 12 października, punktualnie o godzinie 11.00, w Auli im. prof. Czesława Kupisiewicza WSH zebrali się słuchacze, przedstawiciele władz Uczelni oraz zaproszeni goście.

Zgromadzonych w Auli WSH powitał dr Mariusz Lekston – prorektor ds. organizacyjno-prawnych i polityki kadrowej Wyższej Szkoły Humanitas. Prorektor podkreślił rolę kształcenia w obszarze Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zaznaczył rolę uniwersytetu, którą jest nie tylko przekazanie wiedzy, ale także rozbudzenie ciekawości, kreatywności i krytycznego myślenia.

W Wyższej Szkole Humanitas studenci, a także słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczą się otwartości na świat w całej jego różnorodności. W procesie kształcenia integralne miejsce zajmuje czynna postawa obywatelska, tolerancja polityczna, religijna oraz ideologiczna. Ponadto, istotną część programu stanowi edukacja na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Najważniejszym momentem uroczystości inaugurującej nowy rok akademicki był akt immatrykulacji, który przeprowadziła Pani dziekan Ewa Kraus. Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku złożyli uroczyste ślubowanie i wstąpili w szeregi akademickie. Wykład inauguracyjny połączony z koncertem pt. „Życie zaczyna się po 60-tce” poprowadziła finalistka The Voice Senior, nauczycielka i wykładowczyni, popularyzatorka kultury ukraińskiej - Raisa Misztela.

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2022/2023 Uniwersytetu Trzeciego Wieku stanowiła wprowadzenie do bogatego programu zajęć, które powstały z myślą o pasjonatach nauki. Wykłady odbywać się będą dwa razy w miesiącu w gmachu Wyższej Szkole Humanitas.

Podczas spotkań na słuchaczy będzie czekać szereg interesujących zagadnień. Studenci UTW dowiedzą się m.in. jaki jest klucz do zarządzania sobą w stresie, jak być zdrowym przez całe życie, dlaczego reklama nie kłamie oraz jak myśleć twórczo.

Zajęcia w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku poprowadzą doświadczeni dydaktycy, pracownicy naukowi i eksperci danych dziedzin, ponadto wszystkie zagadnienia będą prezentowane w atrakcyjny i przystępny sposób.

Więcej informacji o projekcie Uniwersytetu Trzeciego Wieku można znaleźć na stronie internetowej www.humanitas.edu.pl/utw lub uzyskać pod nr telefonu 32 363-12-31; e-mail: utw@humanitas.edu.pl.

Słuchaczom Uniwersytetu Trzeciego Wieku serdecznie dziękujemy za udział w dzisiejszej uroczystości i życzymy, aby udział w wykładach przyczynił się do Państwa wszechstronnego rozwoju.