04/10/2021

VIII Rajd Dekielka

W piątek 1 października odbył się VIII Rajd Dekielka. Pomysłodawcami rajdu są kpt. Jacek Łukasik - oficer Wydziału Rekrutacji WKU w Będzinie oraz Krzysztof Borda z Muzeum Miejskiego „Sztygarka” w Dąbrowie Górniczej. W tym składzie osobowym tkwi również wyjaśnienie nazwy rajdu - w wojsku „DEKIEL” to czołgista.

Rajd Dekielka to cykliczne wydarzenie organizowane od 2014 roku przez Wojskową Komendę Uzupełnień w Będzinie, przy współpracy z Wyższą Szkołą Humanitas i Muzeum Miejskim „Sztygarka” w Dąbrowie Górniczej.

Adresatami i uczestnikami rajdów są uczniowie z klas o profilu mundurowm w szkołach średnich z terenu administrowanego przez WKU w Będzinie, m. in. z Czeladzi, z Sosnowca, Łazów, Pilicy oraz Dąbrowy Górniczej. Każdego roku w rajdzie bierze udział ok. 150 - 180 uczniów. W tym roku uczestnicy rajdu spotkali się u stóp zamku w Ogrodzieńcu, gdzie przeprowadzono szereg konkurencji sprawnościowych oraz konkurs wiedzy.