29/11/2022

Konferencja „Rola samorządu w kontekście bezpieczeństwa państwa”

W piątek 24 listopada w Centrum Konferencyjnym Strzelnicy Hubertech w Jaworznie odbyła się konferencja pt. „Rola samorządu w kontekście bezpieczeństwa państwa”. Patronat honorowy nad konferencją objął JM Rektor WSH, prof. ucz. dr hab. Michał Kaczmarczyk.

Celem spotkania skierowanego do dyrektorów szkół ponadpodstawowych, przedstawicieli samorządów oraz jednostek wojskowych było promowanie szeroko rozumianej wiedzy o obronności i bezpieczeństwie, w tym zagadnień wynikających z wymagań programowych określonych w przedmiocie Edukacja dla Bezpieczeństwa, zagrożeń wynikających z rozwoju nowych technologii w zakresie cyberprzestrzeni oraz przedstawienie możliwości wykorzystania bazy szkoleniowej strzelnicy HUBERTECH.

Podczas wydarzenia omówiona została rola samorządu w kontekście bezpieczeństwa państwa oraz formy i przyszłość służby wojskowej. W trakcie prelekcji „Zagrożenia w cyberprzestrzeni” mgr inż. Krzysztof Orzechowski, wykładowca WSH, poruszył zagadnienia związane zagrożeniami wynikającymi z rozwoju technologicznego oraz kwestie bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w pokazie i w praktycznych zajęciach z instruktorami, podczas których zaprezentowana została baza szkoleniowa strzelnicy Hubertech.