01/12/2022

I Opolski Wieczór Przedsiębiorczości

24 listopada odbył się I Opolski Wieczór Przedsiębiorczości. Wydarzenie wyjątkowe, bowiem jednymi z panelistów byli również przedstawiciele Wyższej Szkoły Humanitas. Nasi eksperci pochylili się nad zagadnieniami związanymi z zarządzaniem kryzysowym.

Uczelnię reprezentowali: JM Rektor WSH, prof. ucz. dr hab. Michał Kaczmarczyk, dr Maria Zrałek, prof. WSH, gen. dr Tomasz Miłkowski, mgr Wacław Kubies oraz moderator spotkania mgr Piotr Celej.

Goście wieczoru mieli możliwość wysłuchać interesujących wystąpień panelistów. Uczestnicy Wieczoru Przedsiębiorczości dowiedzieli się się czego w kontekście zarządzania kryzysowego nauczyła nas pandemia COVID-19 i wojna w Ukrainie oraz czy przed związanymi z tym kryzysami można się było uchronić lub zabezpieczyć.

Poznaliśmy również odpowiedzi na następujące pytania:

• Jak radzić sobie z kryzysami globalnymi i które z nich są dla nas najgroźniejsze?
  • Jakie są role, funkcje i zadania zarządzania kryzysowego?
  • Czy polskie organizacje różnych typów – od publicznych po prywatne – są przygotowane do profesjonalnego zarządzania kryzysowego?
  • Jak w Polsce edukuje się z zakresu zarządzania kryzysowego? Czy ta edukacja jest skuteczna? Czy trafia do właściwych adresatów?
  • Czym właściwie jest zarządzanie kryzysowe i jakimi metodami operuje?
  • Co jest najistotniejsze z punktu widzenia skuteczności i efektywności zarządzania kryzysowego?
  • Kształtowanie wizerunku firmy lub organizacji w warunkach kryzysu – o czym pamiętać, na co kłaść nacisk? Jakie błędy firmy w tym zakresie popełniają?

Należy wspomnieć, że Wyższa Szkoła Humanitas zrealizowała duży projekt badawczy poświęcony zarządzaniu sytuacją kryzysową związaną z pandemią COVID-19. Dotyczył on zarządzania w systemie ochrony zdrowia.

Debata odbywała się w Stegu Arena w Opolu, w oprawie godnej wielkich sportowych emocji! Organizatorami wydarzenia byli: Opolska Izba Gospodarcza i KPR Gwardia Opole.