14/12/2022

Prof. Adam Bodnar w Wyższej Szkole Humanitas

W dniu 9 grudnia 2022 r. Wyższa Szkoła Humanitas gościła Pana Profesora Adama Bodnara - prawnika, specjalistę w zakresie prawa konstytucyjnego i praw człowieka, Rzecznika Praw Obywatelskich VII kadencji, który wygłosił wykład pt.: „Czy prawo do czystego środowiska jest prawem człowieka”.

Podczas spotkania Pan Profesor omówił tematy odpowiedzialności względem środowiska naturalnego oraz kwestie praw człowieka. Wykład zgromadził ponad 240 aktywnych uczniów zagłębiowskich i śląskich szkół, którzy są pasjonatami nauki, ekologii i prawa.

W wykładzie udział wzięli uczniowie ze szkół:

• I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Śniadeckiego w Siemianowicach Śląskich
  • III Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego im. Bolesława Prusa w Sosnowcu
  • VI Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka w Sosnowcu
  • IX Liceum Ogólnokształcące im. Wisławy Szymborskiej w Sosnowcu
  • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu

Niespodzianką podczas wizyty był autorski portret Pana Profesora narysowany przez Pracownika Biura Rozwoju Uczelni - Tak widzę, tak rysuję | Facebook

Dziękujemy za liczny udział uczniom szkół partnerskich, przybyłym gościom oraz widzom transmisji online! Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu!