10/02/2023

Za nami „Tydzień Zdrowia” w Humanitas!

Ponad 1000 uczestników, 16 wykładowców, 9 wykładów i szkoleń w formule online i offline, 6 partnerów i niezliczona ilość merytorycznych pytań, wartościowym rozmów i wyjaśnionych wątpliwości. Za nami „Tydzień Zdrowia” w Humanitas – wydarzenia, podczas którego eksperci z zakresu psychologii, elektroradiologii i dietetyki dzielili się swoją wiedzą z na temat profilaktyki zdrowotnej i zdrowego stylu życia.

Wydarzenie rozpoczęło się we wtorek, 7.02.br. debatą pt. „Wartość życia. Wartość profilaktyki zdrowotnej”, w której udział wzięli: Katarzyna Stachowicz, fundatorka i prezeska Fundacja Katarzyny Stachowicz - Pokonaj Raka, dr n. med. Jarosław Szczygieł, Dyrektor Humanitas Instytut Psychologii, Pani Monika Kadulska, studentka pedagogiki WSH oraz Pan Jan Uklański, student prawa WSH. Tego samego dnia uczestnicy mieli również okazję wysłuchać wykładu pt. „Rehabilitacja Lecznicza w ramach prewencji rentowej ZUS”. Prezentację przygotowała Pani Agnieszka Bogusz z sosnowieckiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Popołudniowy webinar pt. „Urazy nieprzypadkowe u dzieci - charakterystyczne zmiany w obrazach radiologicznych” przeprowadzony przez dr nauk med. i nauk o zdrowiu Annę Saran, wykładowczynię WSH, skierowany był do osób zainteresowanych zagadnieniami z zakresu Elektroradiologii.

Kolejnego dnia, blisko 200 uczniów szkół średnich uczestniczyło w wykładzie pt. „Mózg a miłość – młodość najlepszym okresem na zakochiwanie”, który przeprowadził dr Aleksander Mańka, Dyrektor Instytutu Pedagogiki WSH. Następnie w organizację dnia włączyli się reprezentanci IX Liceum Ogólnokształcącego im. Wisławy Szymborskiej w Sosnowcu - szkoły partnerskiej WSH. Uczniowie przygotowali pokaz z zakresu ratownictwa medycznego. Na zakończenie uczniowie wysłuchali prelekcji pt. „Profilaktyka zdrowotna w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego”, którą przygotowała Pani Małgorzata Doros, Naczelniczka Wydziału Obsługi Klientów i Profilaktyki Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Tego samego dnia, w wykładach uczestniczyli również słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Specjalnie dla nich, prelekcję pt. „Zasady żywienia seniorów. Przegląd zaleceń dietetycznych w wybranych jednostkach chorobowych”, przygotowała Pani Donata Krawczyk, dietetyk kliniczny, psychodietetyk z Centrum Leczenia Otyłości „Paleta diet”.

Dodatkowo, przed Aulą WSH na gości czekały stoiska eksperckie, gdzie można było zasięgnąć porad specjalistów z: Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oddział w Sosnowcu, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sosnowcu, Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, IX Liceum Ogólnokształcącego im. W. Szymborskiej w Sosnowcu oraz doradcy edukacyjnego z Wyższej Szkoły Humanitas.

Na zakończenie „Tygodnia Zdrowia”, w piątek, 10.02.br, eksperci WSH oraz naszych partnerów merytorycznych wygłosili wykłady w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Będzinie. Blisko 150 uczniów szkoły wysłuchało prelekcji pt. „Zdrowe nawyki też są w modzie” Pani Donaty Krawczyk, dietetyka klinicznego, psychodietetyka z Centrum Leczenia Otyłości „Paleta diet” oraz „Endometrioza - choroba pełna tajemnic” Pani Anny Kwaśniewskiej, studentki WSH na kierunku Elektroradiologia.

Dziękujemy za liczne przybycie oraz aktywne uczestnictwo we wszystkich wydarzeniach!