17/02/2023

Rektor WSH został policjantem!

Dla Rektora WSH, prof. ucz. dra hab. Michał Kaczmarczyka tłusty czwartek był pełen… policyjnych wrażeń. Niedawno Rektor wylicytował na aukcji charytatywnej dzień w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach. I 16 lutego spędził tam niemal pięć godzin, poznając „od kuchni” pracę mundurowych garnizonu śląskiego i zostając „na chwilę” funkcjonariuszem policji.

W ramach wizyty na policji prof. Michał Kaczmarczyk:

• tresował Bohuna – funkcjonariusza na czterech łapach,
  • zasiadł za kierownicą radiowozu konwojującego VIP-y,
  • zbierał ślady kryminalistyczne,
  • poznawał metodykę zabezpieczania miejsca zbrodni,
  • zwiedział izbę pamięci i wystawę poświęconą historii policji w dwudziestoleciu międzywojennym,
  • wysłuchał prezentacji na temat roli owadów w wykrywaniu sprawców zbrodni.

Całą wizytę w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach zorganizował perfekcyjnie asp. Łukasz Paździora z Zespołu Prasowego KWP, student psychologii w Humanitas. W programie dnia „policyjnego” znalazło się m.in. spotkanie z mł. Insp. Aleksandrą Nowarą, rzeczniczką prasową KWP oraz kom. Tomaszem Bratkiem, Zastępcą Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KWP, absolwentem Humanitas.

Licytacja, w której wziął udział Rektor WSH, wygrywając voucher na dzień w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach, odbywała się na rzecz synka jednego z policjantów - rocznego Mikołaja z Wodzisławia Śląskiego. Chłopiec choruje na rdzeniowy zanik mięśni SMA. Jedynym ratunkiem dla niego jest terapia genowa, której koszt wynosi 9 milionów złotych.