20/02/2023

Humanitas w sosnowieckim Elektroniku

Wykłady, pokazy, prelekcje reprezentantów szkół wyższych i zajęcia dla uczniów szkół podstawowych. Tak w skrócie wygląda program „Tygodnia Nauki w Elektroniku”, który rozpoczął się dzisiaj w Zespole Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu.

Za nami pierwszy dzień wydarzenia. W auli szkoły zebrała się młodzież, dla której przygotowano szereg prelekcji. „Telefonia komórkowa - systemy i urządzenia”, „Kryptowaluty i technologia blockchain” to tylko niektóre z zagadnień poruszonych na wykładach.

Delegacja Wyższej Szkoły Humanitas zaprezentowała bogatą ofertę dydaktyczną uczelni i chętnie odpowiadała na pytania dotyczące możliwości kształcenia w jej murach, a stoisko Humanitas było oblegane przez młodych ludzi.

Uczestnicy spotkania z nauką wysłuchali interesującego wykładu Pani Anny Mrzyk – Dyrektor HR Bitron Poland, która reprezentowała Wyższą Szkołę Humanitas. Temat wykładu „Nauka i Biznes czy ta współpraca się opłaca" przykuł uwagę gości spotkania i wzbudził ożywioną dyskusję.

Dziękujemy za owocne spotkanie, liczne pytania i aktywność!