Przejdź do treści
Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy

Aktualności

12/04/2023

Wyższa Szkoła Humanitas partnerem Europejskiego Kongresu Gospodarczego

W dniach 24-26 kwietnia 2023 r., w Katowicach zagości XV Europejski Kongres Gospodarczy - jedno z największych wydarzeń biznesowych w Europie. Co roku, przedstawiciele rządu, ekonomiści, przedsiębiorcy, inwestorzy oraz eksperci z różnych dziedzin spotykają się, aby omówić najważniejsze problemy i wyzwania stojące przed europejską gospodarką. 

Kongres skupia uwagę na najważniejszych zagadnieniach związanych z gospodarką i biznesem w Europie. Uczestnicy mają okazję wysłuchać prezentacji i dyskusji na temat wyzwań i problemów, które stoją przed europejską gospodarką. Wśród tematów poruszanych podczas kongresu znajdują się m.in.: innowacje, rozwój infrastruktury, bezpieczeństwo energetyczne, a także kwestie związane z polityką i ekonomią. 

Kongres to trzy dni inspirujących dyskusji, ponad 15 000 uczestników, około 150 sesji tematycznych, ponad pół tysiąca przedstawicieli mediów, blisko 1 000 prelegentów i ponad 50 mln zł ekwiwalentu medialnego.  

Podczas kongresu nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszej uczelni, która od lat współpracuje z otoczeniem społeczno-gospodarczym, wspierając placówki edukacyjne, przedsiębiorców, a także inicjując i włączając się w organizację szeregu przedsięwzięć o charakterze naukowym, prospołecznym i biznesowym. Lista podmiotów z którymi aktywnie współdziałamy na rzecz rozwoju lokalnego  i regionalnego jest długa i wciąż się poszerza. 

Podczas Kongresu Wyższą Szkołę Humanitas, partnera instytucjonalnego wydarzenia, będą reprezentować:  

  • JM rektor, dr hab. Michał Kaczmarczyk, prof. WSH, który weźmie udział w panelu Edukacja dla przyszłości. 


  • Ewa Kraus – dziekan Wydziału Nauk Stosowanych, Dyrektor Biura Rozwoju Uczelni, która będzie brała udział w panelu Nauka i biznes – klimat dla współpracy.


W programie XV Europejskiego Kongresu Gospodarczego nie zabraknie najważniejszych, najbardziej aktualnych trendów współczesności decydujących o perspektywach rozwoju gospodarki, o jej społecznym i geopolitycznym otoczeniu. 

Wyzwania związane z wpływem gospodarki na środowisko i klimat, zielona transformacja energetyki i przemysłu, wojna w Europie i ścieranie się globalnych potęg, ale także skutki pandemii, kryzys surowcowy i energetyczny.