29 maja - Dzień Weterana Działań Poza Granicami Państwa

29 maja jest dniem, w którym upamiętniamy udział żołnierzy, funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej, Straży Pożarnej w misjach stabilizacyjnych i pokojowych. W tym roku uroczyste obchody wojewódzkiego Dnia Weterana odbędą się w Czeladzi, we wtorek 28 maja.

Organizatorem uroczystości jest Wojskowa Komenda Uzupełnień w Będzinie, Burmistrz Miasta Czeladź, Fundacja Byłych Żołnierzy i Funkcjonariuszy Sił Specjalnych „SZTURMAN”, Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu oraz Starostwo Powiatowe w Będzinie. Patronat medialny objęła TVP3 Katowice. Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców regionu do wzięcia udziału w obchodach. Naszym wspólnym celem jest integracja środowiska wojskowego i cywilnego oraz wspólna służba Ojczyźnie.

Więcej informacji >>

4 czerwca - Konferencja Kompetencje Przyszłości - Eksperci programowania na start

Instytut Innowacyjnej Edukacji oraz Instytut Pedagogiki Wyższej Szkoły Humanitas Fundacja Media 3.0 Stowarzyszenie „KISS” zapraszają w dniu 4 czerwca 2019 r.  na Ogólnopolską Konferencję Naukową ,,KOMPETENCJE PRZYSZŁOŚCI - EKSPERCI PROGRAMOWANIA NA START''

12 czerwca – Kongres Praktyków Biznesu

Podczas jubileuszowej V edycji Kongresu Praktyków Biznesu skupimy się na dwóch wiodących obszarach: nowoczesnych formach komunikacji i promocji z wykorzystaniem social mediów oraz na zarządzaniu zasobami ludzkimi. Nasi eksperci z zakresu social mediów powiedzą jak bazując na małym budżecie osiągać duże efekty i wyróżniać się na tle konkurencji, a fachowcy z zakresu zarządzania poruszą kwestie coraz trudniejszego dzisiaj rekrutowania pracowników, budowania i zarządzania zespołem, rozwiązywania konfliktów, motywowania, a także efektywnego przywództwa i liderstwa.

9 maja – Mobilna Akademia w Tychach

Ruszają bezpłatne warsztaty szkoleniowe z programowania dla nauczycieli przedszkolnych i wczesnoszkolnych z województwa śląskiego.  Mobilna Akademia Nowoczesnego Nauczyciela to – jak sama nazwa wskazuje – objazdowe zajęcia doszkalające dla kadry pedagogicznej. Wykwalifikowani eksperci z Wyższej Szkoły Humanitas będą od kwietnia do czerwca odwiedzać szkoły podstawowe w regionie i edukować w zakresie rozwoju kompetencji cyfrowych i medialnych dzieci. W Tychach spotkanie zaplanowane jest na 9 maja w Szkole Podstawowej nr 18, o godz. 15.30.