O kierunku
Prawo zamówień publicznych
Prawo zamówień publicznych jest tematem z pogranicza administracji publicznej, często kojarzonym z przetargami lub dotacjami unijnymi.
W klasyfikacji zamówień publicznych ten ostatni termin nie jest ujęty, jednak stanowi element tychże zamówień, jeśli spełnione są pewne warunki. Każdy podmiot prywatny, który uzyska dofinansowanie ze środków unijnych korzysta z pieniędzy publicznych. Jeśli taki podmiot stanie się zamawiającym, wtedy obowiązuje go prawo zamówień publicznych. Kiedy to się dzieje? Gdy wartość udzielanego zamówienia w 50% jest finansowana ze środków publicznych lub gdy zamówienie dotyczy robót budowlanych np. szkoły, budynków administracji publicznej lub w zakresie inżynierii lądowej.
Program studiów podyplomowych obejmuje zagadnienia e-zamówień oraz nowej ustawy Prawo Zamówień Publicznych uchwalonej przez Sejm w dniu 11 września 2019 r.
Ukończenie studiów pozwala na uzyskanie kwalifikacji Specjalisty ds. zamówień publicznych – kod zawodu 242225 w „Kwalifikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy” zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 07 sierpnia 2014r.
Cel studiów:
Celem studiów jest przekazanie kompendium aktualnej wiedzy w zakresie prawnych i organizacyjnych aspektów procesu zamówień publicznych w Polsce, z uwzględnieniem regulacji prawnych UE.
W trakcie studiów słuchacze mają okazję nabyć umiejętności konieczne do pełnienia samodzielnych funkcji w procesie udzielania i uzyskiwania zamówień publicznych, umiejętności rozpoznawania, diagnozowania oraz rozwiązywania problemów zarówno od strony zamawiającego, jak i wykonawcy.
Studia podyplomowe na kierunku Prawo zamówień publicznych to dla słuchaczy nie tylko cenna dawka teorii, ale przede wszystkim praktyki. Co więcej wiedza zdobyta podczas studiów przysłuży nie tylko pracownikom administracyjnym, ale także pozwoli np. za założenie własnej działalności związanej z uzyskiwaniem dotacji dla różnych podmiotów.
Adresaci studiów:
Prawo zamówień publicznych wymaga posiadania specjalistycznej wiedzy. Termin ten ogromnie się rozwinął, bo obecnie zamówienia publiczne w Polsce stanowią 10% PKB. Polscy przedsiębiorcy czy rolnicy bardzo chętnie wnioskują o dotacje unijne. Jednak ich uzyskanie wiąże się z wypełnieniem szeregu dokumentacji.
W związku z tym, studia adresowane są w szczególności do osób zatrudnionych w administracji państwowej i samorządowej, biorących udział w procesie udzielania zamówień publicznych i odpowiadających za prawidłowe gospodarowanie środkami publicznymi. Do udziału w studiach zapraszamy także przedsiębiorców ubiegających się o zamówienia publiczne, tj. oferentów i wykonawców.
Atuty studiów:
Absolwent:
Metody pracy:
Kadra dydaktyczna:
Kadrę dydaktyczną stanowią pracownicy naukowi Akademii Humanitas i innych uczelni i szkół wyższych, eksperci zajmujący się problematyką związaną z zamówieniami publicznymi, prawnicy, specjaliści pełniący funkcje kierownicze w wydziałach zamówień publicznych w administracji samorządowej.
Program
Program studiów:
Czas trwania studiów:
2 semestry, 180 godzin dydaktycznych - studia w całości prowadzone online.
Organizacja zajęć:
Zajęcia odbywają się raz w tygodniu (wtorek), sporadycznie w inny dzień tygodnia w godzinach 17.00-21.00.
Zajęcia prowadzone są w trybie on-line (poprzez platformę ClickMeeting, Zoom, Moodle), pozwalającymi na uczestnictwo w spotkaniu z każdego miejsca na świecie.
Warunki zaliczenia:
Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych jest uzyskanie ocen pozytywnych z egzaminów i zaliczenie wszystkich przedmiotów określonych w programie studiów.Brak egzaminu końcowego.
Dokument potwierdzający ukończenie studiów:
Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych.
Kontakt:
tel.: 32 363-12-27 (ZADZWOŃ TERAZ)
e-mail: podyplomowe.rekrutacja@humanitas.edu.pl
Kadra dydaktyczna
Ambasador kierunku Prawo zamówień publicznych. I Zastępca Prezydenta Miasta Sosnowca odpowiedzialny m.in. za proces udzielania zamówień publicznych, były naczelnik wydziału zamówień publicznych w Urzędzie Miejskim w Sosnowcu. Członek Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Konsultantów Zamówień Publicznych. Wykładowca zamówień publicznych na studiach podyplomowych w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu. Praktyk, pasjonat w zakresie zamówień publicznych z ponad osiemnastoletnim doświadczeniem. Autor licznych publikacji w obszarze zamówień publicznych, w tym w miesięczniku „Przetargi Publiczne”. Uczestnik projektu nagrodzonego „Kryształem Przetargów Publicznych”. Pełnomocnik stron przed Krajową Izbą Odwoławczą.
Doktor nauk ekonomicznych, wieloletni pracownik samorządowy i naukowy (z 24 letnim doświadczeniem pracy w zamówieniach publicznych). Przewodniczący Komisji ds. Zamówień Publicznych w Śląskim Związku Gmin i Powiatów w Katowicach oraz członek Zarządu Forum Zamówień Publicznych w Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Regulskiego w Katowicach . Odznaczony brązowym medalem przez Prezydenta RP za wieloletnią służbę
w administracji publicznej, a także Laurem Śląskiego Związku Gmin i Powiatów za zasługi dla samorządowej współpracy. Praca zespołu, którym kieruje w JST została doceniona otrzymaniem nagrody w ogólnopolskim konkursie: Ekspert Zamówień Publicznych 2023 w ramach kategorii specjalnej: zamawiający o wysokim poziomie profesjonalizacji zorganizowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii w partnerstwie z Urzędem Zamówień Publicznych. Autor licznych publikacji (zwartych i artykułowych) z zakresu prawa samorządowego i polityki społecznej. Prowadzone zajęcia z zamówień publicznych dla organizacji pozarządowych
w ramach studiów MBA na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.
Prawnik; Naczelnik Wydziału Zamówień Publicznych w urzędzie miasta; wykładowca i trener z zakresu zamówień publicznych posiadający 13 lat doświadczenia w pracy dydaktycznej; autor kursu e-learning „Zrozumieć Zamówienia Publiczne”; członek Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Konsultantów Zamówień Publicznych (OSKZP); w latach 2004-2007 arbiter z listy Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.
Opłaty
Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 3800 zł
Wariant płatności
Cena studiów
Płatność
8 rat
Cena regularna
4 800 zł
600 zł
Absolwenci i studenci Humanitas
30% mniej do dnia 24.01.2025 r.
3 360 zł
420 zł
Bonifikata terminowa 1000 zł
do dnia 24.01.2025 r.
3 800 zł
475 zł
Zapisz się
1. Wypełnij i wydrukuj kwestionariusz online
2. Skompletuj następujące dokumenty:
(Komplet wymaganych dokumentów może różnić się w zależności od kategorii studiów podyplomowych)
3. Dokonaj opłat za studia:
(wpłat należy dokonywać z wpisanym czytelnie imieniem, nazwiskiem oraz adresem)
KONTO
Akademia Humanitas
ING Bank Śląski S.A. II Oddział w Sosnowcu
24 1050 1360 1000 0008 0337 9932
4. Wybierz formę podpisania umowy finansowej.
Wariant 1
Skompletowane dokumenty dostarcz osoboście do punktu rekrutacyjnego w siedzibie Akademii Humanitas w Sosnowcu
Wariant 2
Skompletowane dokumenty wyślij na adres e-mail: podyplomowe.rekrutacja@humanitas.edu.pl i oczekuj kontaktu od nas.
Po zweryfikowaniu dokumentacji otrzymasz od nas umowę finansową i dalsze szczegółowe informacje.
*W przypadku zapisu ONLINE na wybrany kierunek proszę o wysłanie skanów wymaganych dokumentów jako standardowe załączniki PDF (zdjęcia dokumentów nie są przyjmowane do dokumentacji).
W razie pytań zachęcamy do kontaktu!
Punkt Rekrutacyjny
ul. Kilińskiego 43, Sosnowiec
tel. 032 - 36 - 31 - 206
e-mail: podyplomowe.rekrutacja@humanitas.edu.pl