Zarządzanie zasobami ludzkimi w administracji publicznej

O kierunku

Cel studiów:

Studia adresowane są do osób zatrudnionych w jednostkach organizacyjnych aparatu administracji publicznej, w szczególności na stanowiskach kierowniczych.

Program studiów ma wyraźnie dualny charakter, bo z jednej strony ma zapewnić uczestnikowi kompleksową wiedzę i umiejętności w zakresie zarządzania personelem, a z drugiej ma go wyposażyć w umiejętność skutecznej analizy tych zagadnień w kontekście prawa pracy oraz elementów ustroju administracji publicznej.

Przeważająca część treści modułów związanych z aspektem organizacyjnym dotyczy samorządowych stosunków pracy, funkcjonujących w oparciu o ustawę o pracownikach samorządowych, nie pomija jednak problematyki zatrudnienia w służbie cywilnej, czy urzędach państwowych.

Kadra dydaktyczna:

Kadrę dydaktyczną stanowią pracownicy naukowi Wyższej Szkoły Humanitas i innych uczelni i szkół wyższych, eksperci zajmujący się problematyką związaną z zarządzaniem zasobami ludzkimi, posiadający doświadczenie zawodowe w adminstracji publicznej.

Wśród kadry m.in.

dr inż. Joanna Tokar

Doświadczony asesor, rekruter, dyplomowany trener i wykładowca HR, HR Business Partner, doktor nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu. Absolwentka Politechniki Śląskiej Wydziału Organizacji i Zarządzania. Ukończyła Akademię Trenerów Biznesu i Studium Doskonalenia Pedagogicznego dla nauczycieli akademickich. W swojej pracy specjalizuje się m.in. w rekrutacjach kandydatów na stanowiska specjalistyczne i menedżerskie, audytach personalnych z wykorzystaniem metody development center, projektowaniu i realizacji procesów rekrutacji, badaniu nastrojów pracowników, systemów ocen okresowych, projektowaniem i realizacją szkoleń oraz projektów badawczych na rynku pracy. Zaprojektowała wiele procesów Assessment Center i od lat pełni funkcję głównego asesora w tych procesach. Autorka ponad 80 publikacji, w tym książek (Samodoskonalenie menedżerów – rozwój kompetencji przywódczych, WŁAŚCIWY KURS – OD białego kołnierzyka MENEDŻERA DO żółtej koszulki LIDERA) i artykułów zarówno w czasopismach naukowych jak i branżowych. Autorka scenariuszy e-learningowych. Posiada również doświadczenie w prowadzeniu spotkań konsultacyjnych i coachingowych dla kadry menedżerskiej. Łącznie zrealizowała ponad 2500 godzin szkoleniowych.

mgr Katarzyna Kiepas - Remesz

Psycholog z kilkunastoletnim doświadczeniem. Wykładowca akademicki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach na kierunku Doradztwo filozoficzne i coaching,  w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu. Brała udział w wielu szkoleniach dotyczących terapii i rozwojowi w Polskim Instytucie Ericksonowskim. Certyfikowany coach ICF. Prowadzi indywidualną praktykę, jak również szkolenia z zakresu psychologii w biznesie, negocjacji,  komunikacji interpersonalnej, budowaniu dobrych relacji międzyludzkich oraz psychologii medycyny. Autorka artykułu „Coaching jako droga do poprawy życia. Analiza kazusów w świetle zasad i narzędzi pracy coacha” w publikacji Filozofia jako sztuka życia. Teorie, modele i wzorce dla doradztwa filozoficznego.

Program:

• Ustrój administracji publicznej i struktura organizacyjna w instytucjach publicznych.
  • Prawo urzędnicze. Miejsce regulacji pragmatycznych i wewnętrznych.
  • Podstawy zarządzania i organizacji.
  • Zarządzanie kulturą organizacji.
  • Nowoczesne koncepcje zarządzania kadrami i strategie planowania zasobów ludzkich.
  • Metody zarządzania w administracji publicznej.
  • Procedury podejmowania decyzji w administracji publicznej.
  • Rekrutacja, selekcja i adaptacja pracowników w administracji publicznej.
  • Wynagrodzenie w administracji publicznej z wartościowaniem stanowiska pracy.
  • Motywowanie i ocenianie pracowników w administracji publicznej.
  • Szkolenia i rozwój zawodowy pracowników administracji publicznej.
  • Asessment center i zarządzanie kompetencjami w administracji publicznej.
  • Dokumentacja pracownicza w administracji publicznej.
  • Mobbing, dyskryminacja i molestowanie – procedury skutecznego przeciwdziałania.
  • Zarządzanie czasem w administracji publicznej.
  • Kierowanie zespołami pracowniczymi w administracji publicznej.
  • Zasady obsługi klienta w urzędzie administracyjnym.
  • Komunikacja wewnętrzna trening asertywności. i PR w urzędzie administracyjnym.
  • Negocjacje i mediacje w administracji publicznej.
  • Zarządzanie jakością w administracji publicznej.
  • Elektroniczna administracja.
  • Ochrona danych osobowych w działaniu administracji publicznej.
  • Odejście pracownika z instytucji publicznej w procesie zarządzania kadrami.
  • Zarządzanie projektem w administracji publicznej.
  • Wystąpienia publiczne i PR w urzędzie administracyjnym.
  • Ewaluacja procesów kadrowych w administracji publicznej.
  • Praktyka zarządzania kadrami.

Łączna liczba godzin: 180 h

Organizacja zajęć:
Zajęcia odbywają się raz w tygodniu (we wtorki) w godzinach 16.30 - 20.30

Warunki zaliczenia:
Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych  jest uczestnictwo w co najmniej 80% zajęć, uzyskanie ocen pozytywnych z egzaminów i zaliczenie wszystkich przedmiotów określonych w programie studiów oraz zdanie egzaminu końcowego.

Dokument potwierdzający ukończenie studiów:
Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych.

Kontakt:
tel.: 32 363-12-21
e-mail: podyplomowe@humanitas.edu.pl

ZAPISZ SIĘ

Atuty:

• Niezmienne czesne
  • Brak dodatkowych opłat (np. za materiały szkoleniowe, egzaminy, egzamin dyplomowy)
  • Brak opłaty wakacyjnej
  • Możliwość płatności w ratach (nie powoduje zwiększenia ceny studiów)

Wariant płatności

Płatność w 8 ratach

Platność w 2 ratach

Cena studiów

Cena regularna

1 700 zł

3 400 zł

Absolwenci  i studenci Humanitas (30% mniej)

1 190 zł

2 380 zł

Promocja „Im wcześniej tym lepiej” (1 000 zł mniej do 30 maja 2019 r.)

1 200 zł

2 400 zł