Zarządzanie zasobami ludzkimi w policji

O kierunku

Cel studiów:

Celem studiów jest przekazanie wiedzy oraz praktycznych umiejętności z zakresu organizacji i realizacji funkcji personalnej w jednostkach policji, w tym w szczególności z obszaru human resources, kierowania, zarządzania zmianą, budowania relacji i komunikacji wewnętrznej. Studia służą kształtowaniu umiejętności rozumienia roli i wpływu HR na pracę policji, umiejętności zarządzania procesami HR oraz budowania i rozwijania nowoczesnych zasobów kadrowych policji. Studia pozwolą zapoznać słuchaczy z zasadami, modelami i narzędziami zarządzania zasobami ludzkimi w jednostce policji oraz z zakresem działań podejmowanych w ramach kierowania zespołem i organizowania jego pracy.

Adresaci studiów:

Adresatami studiów są pracownicy cywilni i funkcjonariusze policji, w szczególności przedstawiciele kadry oficerskiej realizujący zadania zawodowe związane z zarządzaniem kapitałem ludzkim.

Kadra dydaktyczna:

Kadrę dydaktyczną stanowią pracownicy naukowi Wyższej Szkoły Humanitas i innych uczelni i szkół wyższych, eksperci zajmujący się problematyką związaną z zarządzaniem zasobami ludzkimi. Menedżerowie, psycholodzy, trenerzy.

Atuty:

• Niezmienne czesne
  • Brak dodatkowych opłat (np. za materiały szkoleniowe, egzaminy, egzamin końcowy)
  • Brak opłaty wakacyjnej
  • Możliwość płatności w ratach (nie powoduje zwiększenia ceny studiów)
Wariant płatności Płatność w 8 ratach Platność w 2 ratach Cena studiów
Cena regularna 425 zł 1 700 zł 3 400 zł
Absolwenci  i studenci Humanitas
(30% mniej)
297,50 zł 1 190 zł 2 380 zł
Promocja dla służb mundurowych (studia tańsze o 1400 zł) 250 zł 1 000 zł 2 000 zł

Program studiów:

• Psychologiczne aspekty zarządzania ludźmi
  • Prawne aspekty zarządzania zasobami ludzkimi w policji
  • Kierowanie w służbach mundurowych
  • Techniki wywierania wpływu
  • Proces zarządzania zasobami ludzkimi
  • Zarządzanie kulturą organizacyjną w jednostce policji
  • Strategie planowania zasobów ludzkich
  • Assessment center jako metoda kluczowych kompetencji
  • Motywowanie i ocenianie pracowników
  • Organizacja procesu szkoleniowego
  • Negocjacje i rozwiązywanie konfliktów
  • Zarządzanie zespołem
  • Zarządzania projektem
  • Public relations służb mundurowych
  • Zarządzanie sobą, zarządzanie czasem
  • Warsztaty współpracy i komunikacji interpersonalnej
  • Autoprezentacja i wystąpienia publiczne
  • Coaching i mentoring
  • Trening asertywności
  • Metody i techniki radzenia sobie ze stresem przez funkcjonariuszy policji pełniących funkcje koordynacyjne i kierownicze
  • Kontrola zarządcza jako instrument zwiększenia efektywności zarządzania całą jednostką

Czas trwania studiów
:
2 semestry; 200 godzin dydaktycznych.

Organizacja zajęć:
Zajęcia odbywają się raz w tygodniu (w poniedziałki), sporadycznie w inny dzień tygodnia w godzinach 16.30 - 20.30.

Warunki zaliczenia:
Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych  jest uczestnictwo w co najmniej 80% zajęć, uzyskanie ocen pozytywnych z egzaminów i zaliczenie wszystkich przedmiotów określonych w programie studiów.

Dokument potwierdzający ukończenie studiów:
Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych.

Kontakt:
tel.: 32 363-12-21
e-mail: podyplomowe.rekrutacja@humanitas.edu.pl

ZAPISZ SIĘ

Etapy rekrutacji

Krok 1

Wypełnij i wydrukuj kwestionariusz on-line

Krok 2

Dokonaj opłaty rekrutacyjnej:

• 85,00 zł - opłata rekrutacyjna.

Wpłaty można dokonać w kasie Uczelni lub przelewem na numer konta bankowego:
ING Bank Śląski S.A. II Oddział w Sosnowcu 24 1050 1360 1000 0008 0337 9932
W tytule przelewu należy umieścić: imię i nazwisko, adres oraz nazwę kierunku

Krok 3

Skompletuj następujące dokumenty:

• Wydrukowany kwestionariusz (on-line)
  • Kserokopię dyplomu ukończenia studiów wyższych (oryginał dyplomu należy przedstawić do wglądu)
  • Dowód osobisty (należy przedstawić do wglądu w celu potwierdzenia tożsamości)
  • Dowód wpłaty opłaty rekrutacyjnej w wysokości 85 zł

Krok 4

Złóż dokumenty:

• Osobiście w Punkcie Rekrutacyjnym – pokój 009 (parter) lub
  • Wyślij pocztą na adres: Wyższa Szkoła Humanitas ul.Kilińskiego 43, 41-200 (z dopiskiem: Punkt Rekrutacyjny) lub
  • Prześlij zeskanowane dokumenty e-mailem na adres: podyplomowe.rekrutacja@humanitas.edu.pl

Umowa finansowa i opłata za studia:

• Umowa finansowa jest podpisywana na tydzień przed rozpoczęciem zajęć – informacja o terminie podpisania umowy przesyłana jest do kandydata drogą e-mailową. Wtedy też kandydat wybiera wariant płatności oraz otrzymuje harmonogram wpłat.
  • Płatność za studia dokonywana jest na indywidualne konto. Opłata za studia może być uiszczana w ratach.
  • Cena studiów obejmuje całość kosztów, łącznie z materiałami, zaświadczeniami wydawanymi na wniosek słuchacza oraz świadectwem ukończenia studiów.