Przejdź do treści
Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy

Wydarzenia

09/11/2023

Odkryj naukę z Zagłębiowskim Maratonem Nauki!

Nauka nigdy nie była bardziej ekscytująca!  

Zagłębiowski Maraton Nauki to wyjątkowe wydarzenie, które łączy pasjonatów wiedzy i nauki na różnych poziomach edukacyjnych w jedną społeczność. W samym sercu regionu śląsko-dąbrowskiego, przez sześć inspirujących tygodni, uczestnicy będą mieli szansę na zgłębianie tajemnic świata, które do tej pory wydawały się nieosiągalne.

Czerpiąc z mądrości Galileusza, który głosił, że dążenie do rozumienia budowy świata jest jednym z najszlachetniejszych celów ludzkości, Maraton nie będzie tradycyjną edukacją. Tutaj, 'maraton' to nie dystans do przebiegnięcia, ale intelektualne zaangażowanie. Jest to wyzwanie dla umysłu, które nie wymaga biegówek ani oddechu maratończyka, ale otwartości, ciekawości i chęci zrozumienia.  

Sześć tygodni – sześć cykli tematycznych i moc wiedzy! 

Nasz Maraton to cykl 35 bezpłatnych, profesjonalnych wydarzeń edukacyjnych, w tym prelekcji, sesji dyskusyjnych, konkursów wiedzy, testów indywidualnych predyspozycji, kompetencji i talentów, a także interaktywnych spotkań z naukowcami oraz pokazy laboratoryjne dla najmłodszych i nie tylko 

Program obejmuje sześć tematycznych cykli: 

Tydzień pierwszy: RÓŻNORODNOŚĆ W ZARZĄDZANIU Z ELEMENTAMI PRAWA 
Tydzień drugi: ROZWÓJ NOWYCH TECHNOLOGII, NARZĘDZI INFORMATYCZNYCH OPARTYCH NA SZTUCZNEJ INTELIGENCJI 
Tydzień trzeci: PEDAGOGIKA I JEJ SUBDYSCYPLINY – NAUKA W SŁUŻBIE PRAKTYCZNEJ WIEDZY 
Tydzień czwarty: ŚWIATOWY TYDZIEŃ MÓZGU 
Tydzień piąty: ŚWIATOWY TYDZIEŃ AUTYZMU 
Tydzień szósty: LECZNICTWO, TERAPIA, PROWADZENIE ZDROWEGO TRYBU ŻYCIA – PROFILAKTYKA I ZDROWE ODŻYWIANIE 

To zaproszenie do świata, gdzie nauka spotyka się z codziennością, a tłumaczenia zjawisk stają się żywymi historiami. Możesz stać się częścią naukowej społeczności, a Maraton Nauki jest doskonałą okazją do zaktualizowania swojej wiedzy i skonfrontowania własnych przekonań z najnowszymi osiągnięciami naukowymi.  

Zarejestruj się już dziś, wybierz swój tydzień tematyczny i stań się częścią czegoś większego. Nie przegap pierwszej edycji Zagłębiowskiego Maratonu Nauki – wydarzenia, które może zmienić Twój sposób postrzegania świata i wnieść nową jakość do Twojego życia intelektualnego.   

Przyjdź i dołącz do nas w podróży, w której każdy krok to krok ku wiedzy. Więcej informacji dostępnych na stronie Zagłębiowskiego Maratonu Nauki.

Zagłębiowski Maraton Nauki to projekt Akademii Humanitas, który uzyskał dofinansowanie ze środków budżetu Państwa, przyznanych Akademii Humanitas przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach Programu pn. Społeczna odpowiedzialność Nauki II. Nr umowy zawartej przez Akademię Humanitas z Ministerstwem Edukacji i Nauki: POPUL/SN/0064/2023/01.

Logo ZMN zapisz się już dziś!