Przejdź do treści
Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy

Wydarzenia

24/05/2024

Gala Artystyczna wręczenia Nagród Akademii Humanitas już wkrótce!

Akademia Humanitas serdecznie zaprasza na uroczystą galę, która odbędzie się 13 czerwca 2024 roku o godzinie 17:00 w Sali Widowiskowo-Koncertowej MUZA im. Władysława Szpilmana. Wieczór uświetni swoim występem znany artysta kabaretowy, Tomasz Jachimek. 

W ramach działań na rzecz umacniania tożsamości Zagłębia Dąbrowskiego, promowania regionalnych osiągnięć kulturalnych, naukowych i sportowych oraz integrowania mieszkańców wokół lokalnych wartości, ustanowiliśmy doroczne wyróżnienia - Zagłębiowskie Nagrody "Humanitas". Te prestiżowe nagrody są przyznawane osobom i instytucjom, które swoją działalnością przyczyniają się do promowania Zagłębia, umacniania lokalnej tożsamości i tworzenia fundamentów społeczeństwa obywatelskiego. 

Nagrody dzielą się na trzy kategorie: 

Nagrody honorowe - przyznawane wybitnym osobistościom zagłębiowskiego życia naukowego, kulturalnego i gospodarczego za ich wkład w promowanie regionu. 

Nagrody promocyjne - dla instytucji i organizacji pozarządowych realizujących projekty promujące Zagłębie i jego osiągnięcia. Mają one charakter pieniężny i wspierają rozwój lokalnej aktywności. 

Nagrody gospodarcze - dla firm i osób prowadzących działalność gospodarczą na terenie Zagłębia Dąbrowskiego, które wykazują cechy innowacyjności, osiągają sukcesy na rynkach oraz budują swoją markę w oparciu o tożsamość z regionem. 

Dodatkowo wręczone zostaną też nagrody w ramachIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu o Nagrodę „Złotej Temidy”. Konkurs ten wyróżnia prawników (sędziów, prokuratorów, adwokatów, radców prawnych, naukowców) za ich działania na rzecz umacniania zasad praworządności, praw obywatelskich i najwyższych standardów etycznych. 

Wieczór uświetni Tomasz Jachimek - polski artysta kabaretowy, autor tekstów i konferansjer. Znany z występów w programach radiowych i telewizyjnych, takich jak "Szkło kontaktowe" na TVN24. Jachimek ma na swoim koncie wiele monodramów i publikacji. Jego pełne humoru występy są gwarancją doskonałej zabawy i niezapomnianych wrażeń. 

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców, absolwentów, prawników oraz osoby zainteresowane życiem kulturalnym i naukowym regionu do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.