O kierunku
Akademia menedżera jest konceptem kompleksowego rozwoju kompetencji menedżerskich odpowiadającym na wyzwania, z jakimi spotykają się współcześni liderzy w turbulentnym i zmiennym środowisku pracy. Program zajęć składa się z trzech modułów, w ramach których uczestnicy w sposób aktywny rozwijać będą swoją wiedzę, umiejętności i postawy w obszarze efektywności osobistej, zespołowej i operacyjnej.
Efektywność osobista to pierwszy krok do sprawnego zarządzania podległym kapitałem ludzkim i sprawczości biznesowej. Moduł I Akademii Menedżera to kompleksowy trening rozwoju osobistych zasobów w obszarach budowania siły i odporności psychicznej, budowania marki i autorytetu lidera, autoprezentacji oraz kompetencji w zakresie mentoringu i coachingu czy etykiety i savoir-vivre w biznesie. Dodatkowo w ramach wstępnej diagnozy kompetencji menedżerskich uczestnicy wezmą udział w sesji Development Center, zyskując informację o swoich mocnych stronach oraz obszarach, w których mogą się rozwijać.
Moduł II to odpowiedź na wyzwania, jakie stoją przed menedżerem w kontekście pracy zespołowej. Ta część poświęcona jest kształtowaniu umiejętności tworzenia więzi zespołowych, budowania zaufania, zaangażowania i współodpowiedzialności. Znajomość potencjału swojego i członków zespołu, umiejętność zarządzania nim i relacjami – to kolejne ważne kroki na drodze do sukcesu w biznesie. W ramach modułu uczestnicy dokonają diagnozy swojego stylu zachowań metodą MaxieDISC®. Poznają różne style zachowań, dowiedzą się jak wpływają one na komunikację, motywację, budowanie relacji, efektywność pracy zespołu i organizacji. Zapoznają się również ze sposobami efektywnego prowadzenia spotkań grupowych oraz kreatywnych technik w pracy zespołowej.
Sprawność w zakresie realizacji zadań menedżera, planowanie, wyznaczanie celów, delegowanie, monitoring i ewaluacja, praca z informacją zwrotną, zarządzanie zmianą, konfliktem czy różnorodnością pokoleniową to kolejne czynniki, które wpływają na skuteczność i efektywność procesów zarządzania zasobami w organizacji i realizacji celów biznesowych. Jaki styl zarządzania preferuję? Jaki będzie najlepszy? W jakich okolicznościach? Dzięki Modułowi III Akademii Menedżera uczestnicy będą mogli kształtować swoje umiejętności w tym zakresie.
Program
Przed rozpoczęciem zajęć dydaktycznych – warsztat diagnostyczny DC - Development Center, określenie indywidualnego potencjału uczestników, wskazanie obszarów do rozwoju w zakresie kompetencji menedżerskich
I MODUŁ: KOMPETENCJE OSOBISTE MENEDŻERA
II MODUŁ: DNA PRACY ZESPOŁOWEJ
III MODUŁ: EFEKTYWNE PRZYWÓDZTWO W ORGANIZACJI
W ramach studiów diagnoza behawioralna MaxieDISC®, raport indywidualny z informacją zwrotną dla każdego uczestnika w obszarze stylu zachowań, mocnych stron, atrybutów, współpracy, motywacji itd. (bezpłatnie)
Czas trwania studiów:
Organizacja zajęć: DWA TRYBY REALIZACJI*
Zajęcia odbywają się raz w tygodniu (czwartek), sporadycznie w inny dzień tygodnia w godzinach 16.30 - 20.30.
* ZAJĘCIA HYBRYDOWE:
Studia podyplomowe realizowane przez WSH organizowane będą w formule blended learning (hybrydowej) polegającej na łączeniu zajęć stacjonarnych (odbywających się na terenie uczelni) z zajęciami prowadzonymi w trybie on-line (poprzez platformę ClickMeeting, Zoom), pozwalającymi na uczestnictwo w spotkaniu z każdego miejsca na świecie.
*ZAJĘCIA ONLINE:
Studia podyplomowe realizowane przez WSH prowadzone będą w 100% trybie on-line (poprzez platformę ClickMeeting, Zoom, Moodle), pozwalającymi na uczestnictwo w spotkaniu z każdego miejsca na świecie.
Warunki zaliczenia:
Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych jest uczestnictwo w co najmniej 80% zajęć, uzyskanie ocen pozytywnych z egzaminów i zaliczenie wszystkich przedmiotów określonych w programie studiów oraz zdanie egzaminu końcowego.
Dokument potwierdzający ukończenie studiów:
Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych.
Kontakt:
tel.: 32 363-12-21 (ZADZWOŃ TERAZ)
e-mail: podyplomowe.rekrutacja@humanitas.edu.pl
Kadra dydaktyczna
Głównym celem kadry dydaktycznej na kierunku "Akademia menedżera" w Wyższej Szkole Humanitas jest wyposażenie uczestników w wysoko ceniony warsztat, stąd program realizują znakomici wykładowcy akademiccy w dziedzinach objętych zakresem studiów.
Ekspertka w zakresie public relations. Wspiera w rozwoju firmy, instytucje i osoby poprzez doskonalenie ich działań w zakresie komunikacji, public relations i promocji.
Jest prezesem firmy Buszman. Komunikacja Doradztwo Badania Strategie oraz wykładowcą akademickim. Od 2001 roku doradza, szkoli, przygotowuje analizy i badania, strategie i plany w obszarze komunikacji, public relations oraz promocji firm, instytucji, organizacji pozarządowych i osób. Maria Buszman najczęściej szkoli i doradza w takich zakresach jak: komunikacja i public relations wewnętrzny oraz zewnętrzny, wizerunek i promocja, relacje z mediami, wystąpienia publiczne, wizerunek osób (personal branding), pisanie tekstów perswazyjnych (reklamowych i PR), strategie komunikacji i promocji, komunikacja i wizerunek w sytuacjach - zmian, trudnych, a także PR kryzysowy. Więcej www.buszman.biz
To także autorka i współautorka książek oraz artykułów dla mediów biznesowych i branżowych, prelegentka konferencji i kongresów. Pracuje autorską metodą Buszman Development ®. Zrealizowała ponad 600 projektów i 4000 godzin szkoleniowych.
Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Public Relations oraz jurorką i laureatką prestiżowych konkursów branżowych, biznesowych i społecznych. Została uznana za jedną z 50 najbardziej wpływowych kobiet województwa śląskiego (Ranking „Dziennik Zachodni”). Posiada ogromną wiedzę i doświadczenie, działa z energią i zaangażowaniem, skutecznie i efektywnie.
Ekspert w obszarze wspierania zmian zachowań ludzi w dużych rozproszonych strukturach z wykorzystaniem grywalizacji. Konsultuje i pomaga integrować obszary wsparcia sprzedaży, skuteczności procesów rozwojowych i systemów motywacyjnych. Aktualnie zarządza zespołem Konsultantów i Animatorów one2tribe pracujących dla dużych organizacji z branży retail, farmaceutycznej, finansowej i innych. Pasjonuje się ciągłą analizą efektów prowadzonych działań. W tym zakresie współpracuje z doświadczonymi naukowcami.
Psycholog, Pedagog, Trener biznesu, akredytowany Coach . Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego(wydział Pedagogiki), Politechniki Śląskiej(wydział Zarządzania) i Uniwersytetu SWPS(wydział Psychologii). Menadżer z 20sto letnim doświadczeniem zawodowym w firmach: INTERNATIONAL CAR TRADING S.A., POLFA TARCHOMIN S.A. oraz EUROPEAN TRAINING & CONSULTING CENTER Sp. z o.o. Wiceprezes Europejskiego Stowarzyszenia Coachów Psychologów. Ukończyła kilkadziesiąt certyfikowanych szkoleń w zakresie zarządzania, budowania zespołów, sprzedaży oraz innych umiejętności miękkich. Obecnie dzieli się swoim doświadczeniem zawodowym tworząc programy rozwojowe w zakresie rozwoju kompetencji pracowniczych. Nauczyciel akademicki na uczelniach wyższych takich jak: Uniwersytet SWPS, WSB , Wyższa Szkoła Humanitas. Od 15 lat prowadzi szkolenia a od 5 lat również coachingi dla menadżerów i pracowników przedsiębiorstw. W swoim dorobku szkoleniowym przeprowadziła ponad 8500 godzin warsztatów i szkoleń oraz 2200 godzin coachingów. Wykonując swoją pracę koncentruje się na skutecznych technikach i narzędziach oraz sprawdzonych w biznesie rozwiązaniach. Prowadząc zajęcia, szczególną uwagę zwraca na ich praktyczną stronę, która jest niezbędnym elementem przyswojenia i wdrożenia nowej wiedzy przez uczestników. Prowadząc zajęcia, szczególną uwagę zwraca na ich praktyczną stronę, która jest niezbędnym elementem przyswojenia i wdrożenia nowej wiedzy przez uczestników. Realizuje różne formy pracy trenerskiej: szkolenia i warsztaty grupowe, treningi jeden na jeden, trening on the job, coachingi, mentoring, assesstment i developmnet center, zajęcia on-line. Realizuje zarówno krótkie projekty szkoleniowe jak i wielomiesięczne procesy zmiany w obszarze zarządzania, budowania zespołów, motywowania, rozwoju osobistego, a także sprzedaży, negocjacji, obsługi klienta, komunikacji, wystąpień publicznych i prezentacji.
Wspiera Klientów w działaniach na rzecz optymalizacji swojej pracy, zarówno w swojej organizacji, jak i na planie prywatnym poprzez konsultacje oraz opracowywanie i wdrażanie programów rozwojowych. Często prowadzi spotkania pod hasłem: „Jak być leniwym szefem?”, „Jak być leniwym pracownikiem?” w czasie których wspólnie poszukuje metod jak realizować swoje cele kosztem minimalnego koniecznego wydatkowania energii własnej. Celem jest to aby móc wrócić z pracy i mieć na tyle energii by być w stanie rozmawiać ludzkim głosem ze swoimi bliskimi czy realizować prywatne plany. Robi to poprzez aktywność w obszarach przywództwa, zarządzania zasobami ludzkimi, budowaniu zespołów oraz umiejętności interpersonalnych. Jako trener posiada ponad 25–letnie doświadczenie w zakresie prowadzenia szkoleń. Przez kilkanaście lat były to szkolenia z ekspresji twórczej w ramach studia teatralnego prowadzonego wspólnie z przyjacielem i mentorem zarówno w Polsce jak i za granicą w zespołach międzynarodowych. Pracował na uczelni przez kilka lat ucząc studentów. Mam też kilkuletnie doświadczenie pracy w międzynarodowej korporacji produkcyjnej w dziale sprzedaży i dziale obsługi klienta. Od 2002 roku koncentruje się w obszarze projektowania i realizacji programów rozwojowych, dzięki czemu dziś w projektach potrafi połączyć umiejętności dydaktyczne z doświadczeniem. Jest absolwentem trzech kierunków studiów zakończonych tytułem (Uniwersytet Jagielloński oraz London School of Economics and Political Science) oraz kilku kierunków bez tytułu (Kraków, Amsterdam), szkoły trenerów i konsultantów zarządzania TransMisja oraz szkoły trenerów Grupy SET. Zajmuje się wykorzystaniem Analizy Transakcyjnej w obszarze organizacyjnym (w latach 2013 do 2015 pełnił funkcję prezesa Polskiego Towarzystwa Organizacyjnej Analizy Transakcyjnej) oraz wykorzystaniem pracy z ciałem w różnych aspektach życia (od osiemnastego roku życia ćwiczę Tai Chi różnych stylów w Polsce i za granicą). W swoim dorobku posiada publikacje naukowe, wystąpienia na konferencjach oraz książki.
Opłaty
Wariant płatności
Płatność
w 8 ratach
Płatność
w 2 ratach
Cena studiów
Cena regularna
575 zł
2 300 zł
4 600 zł
Absolwenci i studenci Humanitas
(20% mniej)
460 zł
1 840 zł
3 680 zł
Promocja „Im wcześniej tym lepiej”
(800 zł mniej do 31 stycznia 2023 r.*)
475 zł
1 900 zł
3 800 zł
*jeśli kandydat na studia podyplomowe podpiszę umowę w tym samym dniu, w którym wyślę dokumenty rekrutacyjne otrzyma dodatkowe 200 zł.
Zapisz się
1 . Wypełnij i wydrukuj kwestionariusz online
2. Skompletuj następujące dokumenty:
(Komplet wymaganych dokumentów może różnić się w zależności od kategorii studiów podyplomowych)
3. Dokonaj opłat za studia:
(wpłat należy dokonywać z wpisanym czytelnie imieniem, nazwiskiem oraz adresem)
KONTO
Wyższa Szkoła Humanitas
ING Bank Śląski S.A. II Oddział w Sosnowcu
24 1050 1360 1000 0008 0337 9932
4. Prześlij zeskanowane dokumenty e – mailem na adres: podyplomowe.rekrutacja@humanitas.edu.pl
Umowa finansowa jest podpisywana po zweryfikowaniu przesłanych dokumentów przez specjalistę ds. rekrutacji. Termin podpisania umowy ustalany jest maksymalnie do 7 dni od przesłania wszystkich wymaganych dokumentów lub indywidualnie.
5. Na miejscu otrzymasz umowę o warunkach płatności za usługi edukacyjne.
Dbając o Państwa, zachowujemy najwyższe standardy bezpieczeństwa w związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną.
W razie pytań zachęcamy do kontaktu!
tel.: 32 363-12-27 (ZADZWOŃ TERAZ)
fax.: 32 363-12-07
e-mail: podyplomowe.rekrutacja@humanitas.edu.pl
Pokój: 009 (parter)