Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy
Wydziały i Oddziały
Sosnowiec Vestin Kraków Poznań Lublin Rzeszów

Wydarzenia

 

ECDL - inwestycja w przyszłość

25/03/2019

 

 

Blisko 200 uczestników zgromadziła pierwsza edycja wydarzenia „ECDL – inwestycja w przyszłość”, które odbyło się 22 marca 2019 r. w auli Wyższej Szkoły Humanitas. Uczniowie z 7 szkół gimnazjalnych i ponadpodstawowych - podczas imprezy zorganizowanej we współpracy z Oddziałem Górnośląskim Polskiego Towarzystwa Informatycznego w ramach Otwartych Dni ECDL – dowiedzieli się o zaletach posiadania Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych.

 O tym dlaczego warto zdobyć certyfikat potwierdzający kompetencje cyfrowe opowiadała dr Danuta Morańska, Dyrektor Instytutu Innowacyjnej Edukacji WSH. Zasady certyfikowania przedstawił mgr Sławomir Smugowski, Prezes Polskiego Towarzystwa Informatycznego na Śląsku.

 Atrakcją był pokaz dronów na świeżym powietrzu przy wykorzystaniu gogli, dzięki którym operator w czasie rzeczywistym obserwował obraz z kamery urządzenia – co wywarło duże wrażenie na uczestnikach.

 Pięcioosobowe delegatury z każdej z klas rywalizowały również w konkursie wiedzy informatycznej, w którym do wygrania były vouchery na bezpłatne egzaminy bądź szkolenia ECDL ufundowane przez Górnośląskie PTI.

 Konkurs był zajęciem angażującym nie tylko uczestników, ale również całą publiczność! Pytania wyświetlały się na ekranie, a odpowiedzi udzielano prosto ze smartfonów, dzięki szybkiemu zalogowaniu się do aplikacji Kahoot – wszystko w duchu cyfryzacji i adaptowania się do standardów społeczeństwa informacyjnego. 


Więcej informacji o wydarzeniu > >

  

V Rajd Turystyczny „RAJD DEKIELKA”

13/12/2018

 

To już piąta edycja rajdu, który odbył się na terenie administrowanym przez Wojskową Komendę Uzupełnień w Będzinie.

Trasa tegorocznej edycji prowadziła z plaży na Stawikach w Sosnowcu do Wyższej Szkoły HUMANITAS. Kierownikiem trasy był major Jacek ŁUKASIK – Szef Wydziału Rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień w Będzinie.

Po podliczeniu wszystkich punktów, Zwyciężył Zespołu Szkół Ogólnokształcących i technicznych z Czeladzi. Jednak, jak zawsze, pamiątkowe puchary i dyplomy za udział w „Rajdzie Dekielka" otrzymały wszystkie zespoły. Każdy uczestnik Rajdu Dekielka otrzymał okolicznościowy medal, mały prezent oraz posilił się wojskową grochówką.

W tegorocznym rajdzie udział wzięło ponad 140 uczestników z 4 szkół:

- Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych z Czeladzi

- Liceum Ogólnokształcące z Pilicy

- VII Liceum Ogólnokształcące z Sosnowca

- z III Liceum Ogólnokształcące z Dąbrowy Górniczej

Młody da Vinci - innowacyjne zajęcia dla dzieci i młodzieży

10/12/2018

 

W dniach 26 - 29 listopada w Wyższej Szkole Humanitas, odbyła się inauguracja projektu ,,Młody da Vinci - innowacyjne zajęcia dla dzieci i młodzieży’’.

Wsparciem edukacyjnym podczas projektu zostali objęci uczniowie z klas 4,5,6,7 szkół podstawowych w: Cieszynie, Jastrzębiu Zdroju, Orzeszu, Sosnowcu i gminach Kroczyce, Michałowice i Iwanowice.

Celem projektu "Młody da Vinci - innowacyjne zajęcia dla dzieci i młodzieży" jest opracowanie programów kształcenia i realizacja działań dydaktycznych przez WSH przy współpracy Urzędów Miasta.

Dla uczniów zorganizowane zostały zajęć w 3 blokach tematycznych:

MŁODY GENIUSZ zawierających warsztaty z zakresu technik pamięciowych i technik szybkiego czytania

MŁODY BADACZ zawierających warsztaty z przedmiotów przyrodniczo-matematycznych z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości, metod laboratoryjnych i wycieczek edukacyjnych

MŁODY PROGRAMISTA zawierających warsztaty z robotyki i programowania z wykorzystaniem różnorodnych robotów.

Galeria >>

VIII konferencja z cyklu "Dyrektor Liderem"

 

22/11/2018

W dniu 22 listopada 2018 r. w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu odbyła się 8 konferencja z cyklu Dyrektor Liderem pt. ,,Rozwój myślenia społecznego i emocjonalności uczniów ze spektrum autyzmu i zespołem Aspergera - chcę wiedzieć jak je zapewnić w mojej placówce’’

W konferencji uczestniczyli m.in. dyrektorzy placówek edukacyjnych, nauczyciele, rodzice dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz studenci pedagogiki i psychologii WSH. Konferencja odbyła się pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka, Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Fundacji Synapsis. Wydarzenie zostało objęte patronatami również przez Prezydentów miast:

Sosnowca

Dąbrowy Górniczej

Siemianowic Śląskich

Będzina

Piekar Śląskich

Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia >>

 

 (Nie)bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni

15/11/2018

W dniu 15 listopada 2018 r. w Wyższej Szkole Humanitas odbyła się konferencja naukowa pt. „(NIE)BEZPIECZEŃSTWO W CYBERPRZESTRZENI”. W konferencji, obok przedstawicieli Policji, władz miasta, przedstawicieli CBA, policyjnych negocjatorów i mediatorów, uczestniczyli uczniowie zaprzyjaźnionych z Uczelnią szkół ponadgimnazjalnych.

Celem konferencji było zapoznanie uczestników z najważniejszymi i najnowszymi zjawiskami patologicznymi występującymi w świecie wirtualnym, a będącymi powszechnym zagrożeniem środowisk oświatowo-wychowawczych, zwłaszcza szkoły i rodziny.

Atrakcją specjalną konferencji był pokaz zastosowania nowoczesnych dronów w służbie bezpieczeństwa, zorganizowany przez Partnera WSH - firmę Solectric.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia >>

 

Konkurs programowanie _lubię to!

10/10/2018

Świętujemy Tydzień Kodowania z uczestnikami projektów "Eksperci Programowania". W 7 projektach z cyklu "Eksperci Programowania" biorą udział uczniowie i nauczyciele szkół podstawowych i zespołów szkolno-przedszkolnych w 57 gminach woj. śląskiego, małopolskiego i lubelskiego. Mamy nadzieję, że dołączycie do nas w przyszłości i będziemy mogli wspólnie programować, kodować, myśleć komputacyjnie! :)

www.eksperciprogramowania.edu.pl; www.humanitas.edu.pl/plt

 

 

Humanitas na Code Week PL 2018

06/10/2018

 

Podczas Europejskiego Tygodnia Kodowania Code Week 2018, na otwarcie którego zostaliśmy zaproszeni przez Ministra Cyfryzacji jako jedyna uczelnia wyższa, pokazalismy jak działa technologia VR - Virtual Reality, oraz jak użyć jej do uczenia dzieci kreatywności. Oprócz tego nasi goście budowali interaktywne roboty i bawili się na macie edukacyjnej!

Innowacyjne podejście do edukacji wsparte nowoczesnym sprzętem oraz szkolenia z zakresu przygotowywania lekcji z elementami kodowania i programowania powoduje, że kształcimy najlepiej na rynku na kierunku pedagogika.

Zachęcamy do obejrzenia relacji fotograficznej z wydarzenia >>

 

 

Cyberbezpieczeństwo bliższe uczniom

 

W trzy listopadowe środy odbyły się spotkania dla uczniów ostatnich klas podstawowych oraz szkół gimnazjalnych z bezpieczeństwem w sieci. Łącznie w prelekcjach wzięło udział blisko 700 dzieci z całego województwa śląskiego.

Uczniowie dowiedzieli się o zagrożeniach, na które są narażeni w trakcie codziennej styczności z komputerem, a także jak przed nimi się chronić.

Prelekcje dla uczniów prowadzili mgr inż. Krzysztof Popiół, Kierownik Działu IT oraz mgr Krzysztof Korzeniecki, Kierownik Działu Promocji.

 

 

Warsztaty w MZS nr 3 w Dąbrowie Górniczej

 

W dniu 21.11.17r. odbyły się prelekcje dla uczniów ostatnich klas podstawowych oraz gimnazjalnych w Miejskim Zespole Szkół nr 3 w Dąbrowie Górniczej. Placówka od 05.05 br. należy do Sieci Współpracy Edukacyjnej Wyższej Szkoły Humanitas.

Autorskie warsztaty motywacyjne pt. Ostatni mogą być pierwszymi dla uczniów klas podstawowych prowadził Pan Łukasz Ćwienkowski z Instytutu Prawa i Administracji WSH.

Starsi uczniowie natomiast dowiedzieli się o prawach i obowiązkach Polski wynikających z członkowstwa w Unii Europejskiej, które przedstawił Profesor Marek Pliszkiewicz, również związany z Instytutem Prawa i Administracji.

 

 

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości z Baczynem

 

17 listopada br. Kierownik Działu Promocji, mgr Krzysztof Korzeniecki poprowadził dla licelistów zajęcia dotyczące sztuki wystąpień publicznych, czyli co i jak mówić.

Liceum im. K. K. Baczyńskiego w Sosnowcu jest szkołą partnerską Wyższej Szkoły Humanitas zrzeszoną w Sieć Współpracy Edukacyjnej. W ramach porozumienia organizujemy dla uczniów bezpłatne zajęcia zgodnie z interesującą tematyką.

 

 

Szósta konferencja z cyklu Dyrektor Liderem ...

 

Pierwszą w tym roku szkolnym 2017/2018 r. konferencję z cyklu Dyrektor Liderem ... zdecydowaliśmy poświęcić trudnej, aczkolwiek bardzo ważnej tematyce związanej z:

 • ochroną danych osobowych, tym bardziej iż wszyscy stoimy przed rewolucyjną reformą ochrony danych osobowych, która zostanie wdrożona w życie w dniu 25.05.2018 r.
 • prawem autorskiem w zakresie dotyczącym placówek oświatowych tj. szczególnie ochroną wizerunku i własności intelektualnej.

Konferencja odbędzie się 9 listopada 2017 r. w Auli Wyższej Szkoły Humanitas, przy ul. Kilińskiego 43
W celu poznania szczegółów zapraszamy na stronę Konferencji

 

 

Zajęcia z lego i maty edukacyjnej

 

Niemal 40 uczniów szkół podstawowych należących do Sieci Współpracy Edukacyjnej wzięło udział w warsztatach z zastosowaniem zestawów LEGO WEDO 2.0, LEGO Mindstorms, gry planszowej CodeBook i maty edukacyjnej, które odbyły się w trakcie Konferencji ProGRAmowanie Rozwoju.

Uczestnicy konferencji tłumnie odwiedzali sale, w których odbywały się pokazowe warsztaty z udziałem dzieci. 

Więcej informacji o Konferencji.

 

 

Warsztaty prowadzone przez Rektora WSH

 

W dniu 29 maja 2017 roku JM Rektor Wyższej Szkoły Humanitas, prof. Michał Kaczmarczyk poprowadził warsztaty szkoleniowe dla nauczycieli i dyrekcji  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Strzyżowicach. Zajęcia poświęcone były budowaniu wizerunku szkół i placówek oświatowych.

 

Szkolenie dla rady pedagogicznej i dyrekcji  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Strzyżowicach odbyły się w ramach cyklu spotkań edukacyjnych organizowanych przez Sieć Współpracy Edukacyjnej, którą powołała Wyższa Szkoła Humanitas. Rektor prof. WSH Michał Kaczmarczyk omówił w trakcie szkolenia zagadnienia z obszaru public relations placówek oświatowych. Warsztaty koncentrowały się m.in. na problematyce strategii marketingowej szkół, instrumentów media relations oraz zasad określania celów promocji szkół w środowisku lokalnym.  

 

Kolejne szkolenie z public relations placówek oświatowych, prowadzone przez Rektora WSH odbyły się 1 czerwca w II Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w Będzinie.

 

 

 

Spotkanie z psychologią dla licealistów

 

Ponad 60 uczniów ze szkół zrzeszonych w Sieci Współpracy Edukacyjnej w piątek 26 maja miało możliwość wzięcia udziału w dedykowanych warsztatach z psychologii, które poprowadzili członkowie Koła Naukowego Instytutu Psychologii. W Wyższej Szkole Humanitas gościliśmy młodzież z VI LO im. J. Korczaka w Sosnowcu oraz I LO im. M. Kopernika w Będzinie.

Warsztaty o różnorodnej tematyce, skrojone pod potrzeby i zainteresowania młodzieży, przygotowali pod kierunkiem opiekuna Koła Naukowego dr n. med. Katarzyny Kocoń-Rychter studenci psychologii w WSH: Emanuel Ferdyn, Marcelina Furman, Bartłomiej Gawlina, Marzena Gibałka, Katarzyna Kucia, Janina Lizis, Alicja Matuszczak, Patrycja Mazurek, Marta Wites, Agnieszka Zakrzewska i Anna Zinkiewicz przy pomocy Joanny Zarzyckiej i Patryka Klucznego. Uczniowie podzieleni w grupy mogli wybierać spośród następujących tematów:

 • „BODY/ciało” - o ludzkiej cielesności i naszym stosunku do niej. Profilaktyka zaburzeń postrzegania ciała wśród młodzieży
 • Sens i logika to zrozumieć psychotyka" O codziennym życiu osób doświadczających problemów ze zdrowiem psychicznym
 • Facebook - czy to już uzależnienie? Przeprowadź diagnozę na sobie i swoich znajomych
 • Zaprzyjaźnij się ze stresem
 • Od uległości do asertywności… czyli sztuka posiadania własnego zdania
 • Jak mówić, by nas słuchali? Jak słuchać, by do nas mówili?
 • Kobieca Moc – jestem wartościowa, silna, bezpieczna! Czyli droga do zrozumienia siebie
 • Ja i  otoczenie czyli jak nie dać się zmanipulować w grupie

 

 

III Ogólnopolski Konkurs Wiedzy

Wyższa Szkoła Humanitas
zaprasza wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w

III Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy "Przyszłość w rozumie"

28 marca 2017 r., godz. 10:00
Wyższa Szkoła Humanitas (ul. Kilińskiego 43, 41-200 Sosnowiec)

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy „Przyszłość w rozumie”, to wydarzenie zainicjowane w 2015 roku przez Wyższą Szkołę Humanitas. Jego celem jest przede wszystkim upowszechnianie wśród młodzieży wiedzy z wiodących przedmiotów w szkołach ponadgimnazjalnym, ale także propagowanie postaw przedsiębiorczych, rozwój umiejętności i kompetencji uczniów oraz zacieśnianie współpracy środowiska akademickiego z młodzieżą szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Pytania, opracowywane przez uznanych pracowników naukowych WSH, ale także ekspertów i praktyków w danych dziedzinach, przygotowywane są w oparciu o aktualne programy kształcenia, a sam konkurs jest znakomitą okazją do sprawdzenia swojej wiedzy tuż przed egzaminem dojrzałości.

Dotychczas, w ciągu dwóch edycji Konkursu, udział w nim wzięło blisko 400 uczestników ze szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.

Sprawdź jak przebiegała poprzednia edycja Konkursu - KLIKNIJ TUTAJ

Kategorie:

 • dyktando w języku angielskim z native speakerem
 • język polski
 • historia, prawo i wiedza o społeczeństwie

Nagrody w każdej z kategorii:

 • I miejsce – 500 zł
 • II miejsce – 300 zł
 • III miejsce – 200 zł
 • nagrody książkowe, rzeczowe, vouchery i upominki od partnerów

 

Formularz rejestracji online – KLIKNIJ TUTAJ

 

 

Konferencja Dyrektor Liderem Marketingu. Budowanie wizerunku placówki oświatowej w sytuacji zmiany

 

Wyższa Szkoła Humanitas
zaprasza do wzięcia udziału w V. konferencji z cyklu "Dyrektor Liderem..."

pt. „Dyrektor liderem marketingu. Budowanie wizerunku placówki oświatowej w sytuacji zmiany”

 13 marca 2017 r., godz. 8.20 - 14.00
Wyższa Szkoła Humanitas (ul. Kilińskiego 43, 41-200 Sosnowiec)

Oświata w Polsce już od dłuższego czasu znajduje się w sytuacji daleko idących zmian, przekształceń i reform – niekoniecznie trafionych i niekoniecznie pożądanych przez jej przedstawicieli. Można by zaryzykować stwierdzenie, że tak na prawdę jedyną pewną sprawą w całym tym żmudnym procesie jest zmiana. Nie tylko nasilona konkurencja, niż demograficzny i zmiany w sferze finansowania spędzają sen z powiek dyrektorom szkół i placówek oświatowych. Najwięcej emocji wzbudza obecnie przyszłość likwidowanych gimnazjów, zasady tworzenia nowej siatki szkół oraz wciąż stojący pod znakiem zapytania los nauczycieli. Czy atmosfera towarzysząca tym niezrozumiałym i niechcianym, ale koniecznym w związku ze źródłem ich pochodzenia zmianom, musi jedynie przytłaczać, czy może jest elementem, z którego można czerpać nowe pomysły i innowacyjne rozwiązania?

Spójrzmy na tę sytuację z innej strony. Wg pojawiających się informacji, MEN planuje premiować samorządy, które dobrze wykonują zadania oświatowe. Oznacza to więcej pieniędzy dla gmin z lepszymi szkołami. Od 1 stycznia 2018 r. samorządy nie będą już otrzymywały stałej kwoty subwencji i dotacji na jednego ucznia czy przedszkolaka. Co to oznacza dla placówek edukacyjnych? Muszą być miejscami wyróżniającymi się w sposób szczególnie pozytywny. Placówka musi być atrakcyjna, bezpieczna i musi zatrudniać dobrze wyedukowane i we właściwy sposób przygotowane do pracy z uczniami grono pedagogiczne (kreatywne, innowacyjne, stosujące nowoczesne techniki nauczania, potrafiące porwać za sobą uczniów). Wizerunek szkoły jest tym, co o niej myślą uczestnicy rynku. Jest sumą elementów, które ją wyróżniają na tle innych placówek. Jaka jest rola dyrektora szkoły w kształtowaniu wizerunku placówki, którą zarządza?

Zaproszeni na Konferencję Eksperci, w trakcie swych wystąpień spróbują pomóc Państwu w odnalezieniu właściwej, pozytywnej i kreatywnej optyki w sytuacji zmiany, udzielą kilku cennych wskazówek dotyczących zarówno zarządzania w zmianie, jak i budowania w tym niełatwym okresie strategii marketingowej i wizerunku szkoły. Z pewnością będziecie Państwo mogli wykorzystać wiele z nich we własnych systemach kierowania

 W programie m.in.:

 • Zjawisko zmiany – czym jest i jak przebiega. Jak działać w środowisku zmiany by z oporu wobec zmian uczynić zjawisko pozytywne?
 • Zasady budowania relacji szkoły ze środowiskiem lokalnym – czy w sytuacji zachodzących zmian należy je wykorzystywać inaczej?
 • Współpraca szkół i placówek oświatowych z mediami – czym się chwalić w dobie zachodzących zmian, czego unikać?
 • Komunikacja wewnętrzna i techniki motywacyjne w placówce edukacyjne.

a ponadto:

 • uroczyste przyjęcie w poczet utworzonej w 2015 roku przez Wyższą Szkołę Humanitas „Sieci Współpracy Edukacyjnej” nowych placówek edukacyjnych,
 • konkurs „wizytówkowy”, w którym sponsorzy przygotowali interesujące nagrody, zarówno dla samych uczestników, jak i dla reprezentowanych przez nie placówek (m.in. bon o wartości 2.000 PLN na dowolnie wybrane studia podyplomowe w WSH, voucher na weekend dla dwóch osób w Hotelu *** Pod Jedlami w Wiśle, zestaw książek Oficyny Wydawniczej "Humanitas" z serii „Edukacja Jutra”, voucher na sesję zdjęciową wizerunkową dla szkoły od JS Photography, pokazowy wykład popularnonaukowy dla uczniów od Uniwerstetu Dziecięcego WSH, profesjonalne konsultacje z zakresu PR i komunikacji dla szkoły ufundowane przez Instytut Publico, a także inne upominki ufundowane przez Oxford University Press, Kino Helios oraz partnerskie samorządy,
 • część artystyczna - niespodzianka muzyczna przygotowana przez Rektora WSH.

Zapisy i opłaty:

Zgłoszenia udziału prosimy dokonać najpóźniej do dnia 5 marca 2017 r. wyłącznie za pośrednictwem Formularza On-line >>

Koszt uczestnictwa wynosi 89,00 zł i obejmuje:

 • udział w konferencji,
 • możliwość konsultacji z ekspertami,
 • komplet materiałów konferencyjnych,
 • certyfikat udziału w konferencji,
 • poczęstunek (przerwy kawowe i lunch).

Opłatę konferencyjną nalezy uregulować najpóźniej do dnia 5 marca 2017 r. na konto:
ING Bank Śląski S.A. II Oddział w Sosnowcu, nr konta: 24 1050 1360 1000 0008 0337 9932 z dopiskiem "Konferencja Dyrektor Liderem Marketingu"

Prelegenci:

Psycholog ze specjalnością psychologia biznesu, certyfikowany trener TTT University of Wales, coach i konsultant. Prowadzi niezależne projekty coachingowe dla kadry menedżerskiej opierające się na ideach socjo - kognitywistycznych (rozwój osobisty, samo-świadomość, motivation management) i konsultacyjne (komunikacja wewnętrzna w firmie).

Ekspert w dziedzinie promocji jednostek samorządu terytorialnego, doradca polityczny, autor kampanii wyborczych polityków (w tym samorządowych) i ugrupowań (ogólnopolskich i lokalnych) zarówno z lewej jak i prawej strony sceny politycznej.

Politolog, medioznawca, specjalista w zakresie kreowania wizerunku, marketingu i komunikacji społecznej, Rektor Wyższej Szkoły Humanitas.

Trener, doradca i autor strategii komunikacyjnych oraz programów szkoleniowych dla jednostek oświatowych. Specjalista z zakresu PR, komunikacji kryzysowej, marketingu. Pełnomocnik Kanclerza WSH ds. Public Relations, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, właściciel Instytutu Publico.

Do pobrania:

Program >>

Kontakt do organizatora:

Sekretariat WSH, tel.: 32 363 12 00
e-mail: sekretariat@humanitas.edu.pl

dr Joanna Podgórska-Rykała
e-mail: joanna.podgorska@humanitas.edu.pl

Partronaty honorowe:

 

Sponsorzy nagród:

 Patroni merytoryczni:

Patroni medialni:

 

 

         

 

 

Spotkania uniwersyteckie Wyspiana

 

13 marca młodzież klas pierwszych i drugich partnerskiego II Liceum Ogólnokształcącego im. S. Wyspiańskiego w Będzinie wysłuchała wykładów poświęconych prawnym aspektom odkryć archeologicznych i historycznych. Prelekcję Skarby ziemi wydarte – o zabytkach archeologicznych i tym czy można ich szukać wygłosił Profesor dr hab. Dariusz Rozmus z Instytutu Prawa i Administracji Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu.

 

 

Prawo dla licealistów

 

 

16 lutego odbyła się prelekcja z zakresu prawa w auli Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu. Zajęcia dla ponad dwustu uczniów liceów zrzeszonych w Sieć Współpracy Edukacyjnej Wyższej Szkoły Humanitas prowadziła prof. Anna Kalisz z Instytutu Prawa i Administracji.

 

 II Ogólnopolski Konkurs Wiedzy za nami

 

 

II Ogólnopolski Konkurs Wiedzy w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu przeszedł do historii. Zobaczcie naszą krótką filmową relację! Jeszcze raz dziękujemy wszystkim uczestnikom, mediom, patronom i partnerom. Do zobaczenia podczas III edycji!

 

(Nie)bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni

15/11/2018

W dniu 15 listopada 2018 r. w Wyższej Szkole Humanitas odbyła się konferencja naukowa pt. „(NIE)BEZPIECZEŃSTWO W CYBERPRZESTRZENI”. W konferencji, obok przedstawicieli Policji, władz miasta, przedstawicieli CBA, policyjnych negocjatorów i mediatorów, uczestniczyli uczniowie zaprzyjaźnionych z Uczelnią szkół ponadgimnazjalnych.

Celem konferencji było zapoznanie uczestników z najważniejszymi i najnowszymi zjawiskami patologicznymi występującymi w świecie wirtualnym, a będącymi powszechnym zagrożeniem środowisk oświatowo-wychowawczych, zwłaszcza szkoły i rodziny.

Atrakcją specjalną konferencji był pokaz zastosowania nowoczesnych dronów w służbie bezpieczeństwa, zorganizowany przez Partnera WSH - firmę Solectric.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia >>