Przejdź do treści
Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy

Wydarzenia dla uczniów

Druga edycja międzyszkolnego konkursu "Potyczki prawne"

11/02/2020

W siemianowickim Parku Tradycji odbył się pierwszy półfinał 2. edycji konkursu "Potyczki prawne", którego Organizatorem jest I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Śniadeckiego w Siemianowicach Śląskich. Wyższa Szkoła Humanitas, w której jednym z wiodących kierunków jest prawo, ma zaszczyt być partnerem tego unikalnego wydarzenia.

Więcej informacji o wydarzeniu >>

 

Targi Edukacyjne szkół ponadpodstawowych

10/12/2019

Przez 2 dni w murach Wyższej Szkoły Humanitas, na Targach Edukacyjnych gościliśmy wraz z współorganizatorem, Szkołą Podstawową nr 1 im. Stanisławy Łakomik z Czeladzi, ponad 700 uczniów klas ósmych. Integralną częścią Targów były warsztaty poświęcone zagadnieniom doradztwa zawodowego i autoprezentacji przeprowadzone przez ekspertów z naszej uczelni.

Więcej informacji o wydarzeniu >>

 

Wystarczy iskra, żeby rozpalić ogień nienawiści - debata młodzieży

28/11/2019

Debata młodzieży, która odbyła się w Wyższej Szkole Humanitas, była piątym etapem projektu Komendy Miejskiej Policji i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sosnowcu pn. „Ludzie ludziom zgotowali ten los - edukacja młodzieży poprzez historię. Mowa nienawiści, a budowanie systemu wartości młodego człowieka w kontekście historycznym i bohatera współczesnej gry komputerowej”. W debacie, prowadzonej przez prof. dr hab. Jadwigę Stawnicką - Dyrektor Instytutu Bezpieczeństwa Narodowego Wyższej Szkoły Humanitas udział wzięli uczniowie sosnowieckich szkół średnich.

Więcej informacji o wydarzeniu >>

 

Door to the world

15/11/2019

W ramach projektu edukacyjnego „Door to the world” maturzyści świętowali ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Międzynarodowy Dzień Tolerancji, który obchodzony jest 16 listopada.

Więcej informacji o wydarzeniu >>

 

ECDL - inwestycja w przyszłość

25/03/2019

 

Blisko 200 uczestników zgromadziła pierwsza edycja wydarzenia „ECDL – inwestycja w przyszłość”, które odbyło się 22 marca w auli Wyższej Szkoły Humanitas. Uczniowie z 7 szkół gimnazjalnych i ponadpodstawowych - podczas imprezy zorganizowanej we współpracy z Oddziałem Górnośląskim Polskiego Towarzystwa Informatycznego w ramach Otwartych Dni ECDL – dowiedzieli się o zaletach posiadania Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych.

Atrakcją był pokaz dronów na świeżym powietrzu przy wykorzystaniu gogli, dzięki którym operator w czasie rzeczywistym obserwował obraz z kamery urządzenia – co wywarło duże wrażenie na uczestnikach.

Pięcioosobowe delegatury z każdej z klas rywalizowały również w konkursie wiedzy informatycznej, w którym do wygrania były vouchery na bezpłatne egzaminy bądź szkolenia ECDL ufundowane przez Górnośląskie PTI.

Więcej informacji o wydarzeniu > > 

 

Światowy Dzień Mózgu

15/03/2019

Co chce powiedzieć nasz mózg? Na to pytanie starali się uzyskać odpowiedź uczestnicy obchodów Światowego Dnia Mózgu, które co rok odbywają się w Wyższej Szkole Humanitas.

Więcej informacji o wydarzeniu >>

 

Międzyszkolny konkurs "Potyczki prawne"

07/03/2019

Pierwsza edycja międzyszkolnego konkursu odbyła się w SCK „Park Tradycji”. Jej Organizator - I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Śniadeckiego w Siemianowicach Śląskich, zaprosiło do rywalizacji reprezentację uczniów IX Liceum Ogólnokształcącego w Sosnowcu. Wyższa Szkoła Humanitas, która w lutym br. przeprowadziła warsztaty z zakresu prawa karnego dla uczniów obydwu szkół oraz przygotowała konkursowe zadania objęła patronat nad wydarzeniem.

Więcej informacji o wydarzeniu >>

 

Zajęcia z kryminalistyki

12/02/2019

Uczniowie klasy mundurowej Zespołu Szkół Hotelarsko Turystycznych im. Władysława Zamoyskiego w Zakopanem w trakcie zajęć z kryminalistyki dowiedzieli się na czym polega praca technika kryminalistyki, w jaki sposób zabezpiecza się ślady pozostawione na miejscu przestępstwa, jakich używa się do tego narzędzi.

Więcej informacji o wydarzeniu >>

  

V Rajd Turystyczny „RAJD DEKIELKA”

13/12/2018

 

To już piąta edycja rajdu, który odbył się na terenie administrowanym przez Wojskową Komendę Uzupełnień w Będzinie.Trasa tegorocznej edycji prowadziła z plaży na Stawikach w Sosnowcu do Wyższej Szkoły Humanitas. Kierownikiem trasy był major Jacek ŁUKASIK – Szef Wydziału Rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień w Będzinie. W tegorocznym rajdzie udział wzięło ponad 140 uczestników z 4 szkół:

  • Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych z Czeladzi
  • Liceum Ogólnokształcące z Pilicy
  • VII Liceum Ogólnokształcące z Sosnowca
  • z III Liceum Ogólnokształcące z Dąbrowy Górniczej

Więcej informacji o wydarzeniu >>

 

Młody da Vinci - innowacyjne zajęcia dla dzieci i młodzieży

29/11/2018

 

W dniach 26 - 29 listopada w Wyższej Szkole Humanitas, odbyła się inauguracja projektu ,,Młody da Vinci - innowacyjne zajęcia dla dzieci i młodzieży’’.

Wsparciem edukacyjnym podczas projektu zostali objęci uczniowie z klas 4,5,6,7 szkół podstawowych w: Cieszynie, Jastrzębiu Zdroju, Orzeszu, Sosnowcu i gminach Kroczyce, Michałowice i Iwanowice.

Celem projektu "Młody da Vinci - innowacyjne zajęcia dla dzieci i młodzieży" jest opracowanie programów kształcenia i realizacja działań dydaktycznych przez WSH przy współpracy Urzędów Miasta.

Dla uczniów zorganizowane zostały zajęć w 3 blokach tematycznych:

  • MŁODY GENIUSZ zawierających warsztaty z zakresu technik pamięciowych i technik szybkiego czytania
  • MŁODY BADACZ zawierających warsztaty z przedmiotów przyrodniczo-matematycznych z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości, metod laboratoryjnych i wycieczek edukacyjnych
  • MŁODY PROGRAMISTA zawierających warsztaty z robotyki i programowania z wykorzystaniem różnorodnych robotów.

Galeria >>

 

(Nie)bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni

15/11/2018

W dniu 15 listopada 2018 r. w Wyższej Szkole Humanitas odbyła się konferencja naukowa pt. „(NIE)BEZPIECZEŃSTWO W CYBERPRZESTRZENI”. W konferencji, obok przedstawicieli Policji, władz miasta, przedstawicieli CBA, policyjnych negocjatorów i mediatorów, uczestniczyli uczniowie zaprzyjaźnionych z Uczelnią szkół ponadgimnazjalnych.

Celem konferencji było zapoznanie uczestników z najważniejszymi i najnowszymi zjawiskami patologicznymi występującymi w świecie wirtualnym, a będącymi powszechnym zagrożeniem środowisk oświatowo-wychowawczych, zwłaszcza szkoły i rodziny.

Atrakcją specjalną konferencji był pokaz zastosowania nowoczesnych dronów w służbie bezpieczeństwa, zorganizowany przez Partnera WSH - firmę Solectric.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia >>

 

Konkurs programowanie _lubię to!

10/10/2018

Świętujemy Tydzień Kodowania z uczestnikami projektów "Eksperci Programowania". W 7 projektach z cyklu "Eksperci Programowania" biorą udział uczniowie i nauczyciele szkół podstawowych i zespołów szkolno-przedszkolnych w 57 gminach woj. śląskiego, małopolskiego i lubelskiego. Mamy nadzieję, że dołączycie do nas w przyszłości i będziemy mogli wspólnie programować, kodować, myśleć komputacyjnie! :)

www.eksperciprogramowania.edu.pl; www.humanitas.edu.pl/plt

 

Humanitas na Code Week PL 2018

06/10/2018

Podczas Europejskiego Tygodnia Kodowania Code Week 2018, na otwarcie którego zostaliśmy zaproszeni przez Ministra Cyfryzacji jako jedyna uczelnia wyższa, pokazalismy jak działa technologia VR - Virtual Reality, oraz jak użyć jej do uczenia dzieci kreatywności. Oprócz tego nasi goście budowali interaktywne roboty i bawili się na macie edukacyjnej!

Innowacyjne podejście do edukacji wsparte nowoczesnym sprzętem oraz szkolenia z zakresu przygotowywania lekcji z elementami kodowania i programowania powoduje, że kształcimy najlepiej na rynku na kierunku pedagogika.

Zachęcamy do obejrzenia relacji fotograficznej z wydarzenia >>

 

Cyberbezpieczeństwo bliższe uczniom

W trzy listopadowe środy odbyły się spotkania dla uczniów ostatnich klas podstawowych oraz szkół gimnazjalnych z bezpieczeństwem w sieci. Łącznie w prelekcjach wzięło udział blisko 700 dzieci z całego województwa śląskiego.

Uczniowie dowiedzieli się o zagrożeniach, na które są narażeni w trakcie codziennej styczności z komputerem, a także jak przed nimi się chronić.

Prelekcje dla uczniów prowadzili mgr inż. Krzysztof Popiół, Kierownik Działu IT oraz mgr Krzysztof Korzeniecki, Kierownik Działu Promocji.

 

Warsztaty w MZS nr 3 w Dąbrowie Górniczej

21/11/2017

21 listopada odbyły się prelekcje dla uczniów ostatnich klas podstawowych oraz gimnazjalnych w Miejskim Zespole Szkół nr 3 w Dąbrowie Górniczej. Placówka od 5 maja br. należy do Sieci Współpracy Edukacyjnej Wyższej Szkoły Humanitas.

Autorskie warsztaty motywacyjne pt. Ostatni mogą być pierwszymi dla uczniów klas podstawowych prowadził Pan Łukasz Ćwienkowski z Instytutu Prawa i Administracji WSH.

Starsi uczniowie natomiast dowiedzieli się o prawach i obowiązkach Polski wynikających z członkowstwa w Unii Europejskiej, które przedstawił Profesor Marek Pliszkiewicz, również związany z Instytutem Prawa i Administracji.

 

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości z Baczynem

17/11/2017

17 listopada mgr Krzysztof Korzeniecki (Kierownik Działu Promocji WSH) przeprowadził dla uczniów Liceum im. K. K. Baczyńskiego w Sosnowcu, zajęcia dotyczące sztuki wystąpień publicznych, czyli co i jak mówić.  Liceum jest szkołą partnerską Wyższej Szkoły Humanitas zrzeszoną w Sieć Współpracy Edukacyjnej. W ramach porozumienia organizujemy dla uczniów bezpłatne zajęcia zgodnie z interesującą daną placówkę tematyką.

 

Zajęcia z lego i maty edukacyjnej

Niemal 40 uczniów szkół podstawowych należących do Sieci Współpracy Edukacyjnej wzięło udział w warsztatach z zastosowaniem zestawów LEGO WEDO 2.0, LEGO Mindstorms, gry planszowej CodeBook i maty edukacyjnej, które odbyły się w trakcie Konferencji ProGRAmowanie Rozwoju. Uczestnicy konferencji tłumnie odwiedzali sale, w których odbywały się pokazowe warsztaty z udziałem dzieci. 

 

Spotkanie z psychologią dla licealistów

26/05/2017

Ponad 60 uczniów ze szkół zrzeszonych w Sieci Współpracy Edukacyjnej w piątek 26 maja miało możliwość wzięcia udziału w dedykowanych warsztatach z psychologii, które poprowadzili członkowie Koła Naukowego Instytutu Psychologii. W Wyższej Szkole Humanitas gościliśmy młodzież z VI LO im. J. Korczaka w Sosnowcu oraz I LO im. M. Kopernika w Będzinie.

Warsztaty o różnorodnej tematyce, skrojone pod potrzeby i zainteresowania młodzieży, przygotowali pod kierunkiem opiekuna Koła Naukowego dr n. med. Katarzyny Kocoń-Rychter studenci psychologii w WSH: Emanuel Ferdyn, Marcelina Furman, Bartłomiej Gawlina, Marzena Gibałka, Katarzyna Kucia, Janina Lizis, Alicja Matuszczak, Patrycja Mazurek, Marta Wites, Agnieszka Zakrzewska i Anna Zinkiewicz przy pomocy Joanny Zarzyckiej i Patryka Klucznego. Uczniowie podzieleni w grupy mogli wybierać spośród następujących tematów:

  • „BODY/ciało” - o ludzkiej cielesności i naszym stosunku do niej. Profilaktyka zaburzeń postrzegania ciała wśród młodzieży
  • Sens i logika to zrozumieć psychotyka" O codziennym życiu osób doświadczających problemów ze zdrowiem psychicznym
  • Facebook - czy to już uzależnienie? Przeprowadź diagnozę na sobie i swoich znajomych
  • Zaprzyjaźnij się ze stresem
  • Od uległości do asertywności… czyli sztuka posiadania własnego zdania
  • Jak mówić, by nas słuchali? Jak słuchać, by do nas mówili?
  • Kobieca Moc – jestem wartościowa, silna, bezpieczna! Czyli droga do zrozumienia siebie
  • Ja i  otoczenie czyli jak nie dać się zmanipulować w grupie

 

III Ogólnopolski Konkurs Wiedzy

28/03/2017

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy „Przyszłość w rozumie”, to wydarzenie zainicjowane w 2015 roku przez Wyższą Szkołę Humanitas. Jego celem jest przede wszystkim upowszechnianie wśród młodzieży wiedzy z wiodących przedmiotów w szkołach ponadgimnazjalnym, ale także propagowanie postaw przedsiębiorczych, rozwój umiejętności i kompetencji uczniów oraz zacieśnianie współpracy środowiska akademickiego z młodzieżą szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Pytania, opracowywane przez uznanych pracowników naukowych WSH, ale także ekspertów i praktyków w danych dziedzinach, przygotowywane są w oparciu o aktualne programy kształcenia, a sam konkurs jest znakomitą okazją do sprawdzenia swojej wiedzy tuż przed egzaminem dojrzałości.

Dotychczas, w ciągu dwóch edycji Konkursu, udział w nim wzięło blisko 400 uczestników ze szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.

Sprawdź jak przebiegała poprzednia edycja Konkursu - KLIKNIJ TUTAJ

 

Spotkania uniwersyteckie Wyspiana

13/03/2017

13 marca młodzież klas pierwszych i drugich partnerskiego II Liceum Ogólnokształcącego im. S. Wyspiańskiego w Będzinie wysłuchała wykładów poświęconych prawnym aspektom odkryć archeologicznych i historycznych. Prelekcję Skarby ziemi wydarte – o zabytkach archeologicznych i tym czy można ich szukać wygłosił Profesor dr hab. Dariusz Rozmus z Instytutu Prawa i Administracji Wyższej Szkoły Humanitas.

Prawo dla licealistów

16/02/2017

16 lutego odbyła się prelekcja z zakresu prawa w auli Wyższej Szkoły Humanitas. Zajęcia dla ponad dwustu uczniów liceów zrzeszonych w Sieć Współpracy Edukacyjnej Wyższej Szkoły Humanitas prowadziła prof. Anna Kalisz z Instytutu Prawa i Administracji.

 

II Ogólnopolski Konkurs Wiedzy

II Ogólnopolski Konkurs Wiedzy organizowany przez Wyższą Szkołę Humanitas przeszedł do historii. Zobaczcie naszą krótką filmową relację! Jeszcze raz dziękujemy wszystkim uczestnikom, mediom, patronom i partnerom. Do zobaczenia podczas III edycji!