Znajdź studia dla siebie

Trwa wyszukiwanie kierunków...

Oferujemy studia I, II stopnia oraz jednolite magisterskie. Posiadamy bogatą ofertę studiów podyplomowych dla nauczycieli, prawników, specjalistów administracji oraz managerów. U nas możesz zamówić szkolenie „szyte na miarę”.

Wybierz studia spośród 11 kierunków i niemal 30 specjalności w formule standardowej, „krótsze studia” lub „Dwa dyplomy – jednoCzesne”. Oferujemy studia zarówno dzienne jak i zaoczne.

12/10/2017

Humanitas wspołorganizatorem IV Rajdu Dekielka

Trudne warunki atmosferyczne nie przeszkodziły blisko 200 uczniom klas wojskowych w ukończeniu kilkugodzinnego Rajdu Turystycznego pn. „Rajd Dekielka – Juraaaa!” zorganizowanego po raz czwarty przez Wojskową Komendę Uzupełnień z Będzina. Tegoroczna edycja wydarzenia odbyła się 6 października na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Współorganizatorami zawodów byli Wyższa Szkoła Humanitas oraz Grupa Jurajska GOPR z Podlesic.

- Celem rajdu była prezentacja walorów krajoznawczych Jury Krakowsko-Częstochowskiej, popularyzacja aktywnego wypoczynku oraz integracja uczniów z klas o profilu mundurowym z terenu administrowanego przez WKU w Będzinie. Ważnym punktem była promocja ochotniczych form służby wojskowej, promowanie zagadnienia obronności i bezpieczeństwa, a także budowanie pozytywnego wizerunku Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej – podkreślił kpt. Jacek Łukasik, oficer Wydziału Rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień w Będzinie, organizator wydarzenia.

Trasa Rajdu przebiegała przez malownicze tereny w Kostkowicach, na których działa Grupa Jurajska GOPR. Uczestnicy wzięli udział w specjalnie przygotowanych konkurencjach sprawnościowych, m.in. pierwsza pomoc przedmedyczna, pontonem po lustrze wody, biegi po plaży oraz przeciąganie liny, podczas których zdobywali punkty do końcowej klasyfikacji. W przeprowadzeniu konkurencji sprawnościowych organizatorów wspierała Grupa Jurajska GOPR oraz WOPR z Zawiercia.

Zwyciężyła drużyna reprezentująca Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych z Czeladzi, która zdobyła największą ilość punktów i w nagrodę otrzymała nagrody rzeczowe oraz pamiątkowy puchar. Zgodnie z tradycją Rajdu, wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz dyplomy udziału w wydarzeniu. Uroczystego wręczenia nagród dokonał mjr Tadeusz Cichosz, cz.p.o. Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Będzinie.

Sponsorami wydarzenia byli: Ministerstwo Obrony Narodowej, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Kuratorium Oświaty w Katowicach, Wyższa Szkoła Humanitas, Urząd Gminy Kroczyce, Grupa Jurajska GOPR, Poziom 450 oraz „NEMO – Świat Rozrywki” z Dąbrowy Górniczej.

W Rajdzie udział wzięło 186 uczestników, podzielonych na 12 zespołów reprezentujących 5 szkół średnich z Czeladzi, Pilicy, Łaz, Sosnowca i Dąbrowy Górniczej.

Tworzymy przestrzeń dla rozwoju i wymiany poglądów. Konferencje naukowe i popularnonaukowe, wykłady, warsztaty, seminaria – w Akademii Humanitas organizowane są wydarzenia, będące odpowiedzią na potrzeby nie tylko środowiska naukowego, naszych studentów ale również mieszkańców regionu.

12/10/2017

Humanitas wspołorganizatorem IV Rajdu Dekielka

Akademia Humanitas to nie tylko działalność dydaktyczna i naukowa. Współpracujemy z otoczeniem, jednostkami samorządowymi, sektorem prywatnym i szkołami. Realizujemy wiele projektów unijnych oraz tworzymy rozwiązania dla biznesu i szkół.

12 Uniwersytetów Dziecięcych w całym województwie oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku Akademii Humanitas to prężnie działające organizacje skupiające tysiące małych żaków i seniorów.

CHCESZ PODNIEŚĆ EFEKTYWNOŚĆ DZIAŁAŃ PRACOWNIKÓW TWOJEJ FIRMY?
CHCESZ ZORGANIZOWAĆ KONFERENCJĘ, WYNAJĄĆ SALĘ SZKOLENIOWĄ LUB KONFERENCYJNĄ,
A MOŻE ZAREJESTROWAĆ FIRMĘ LUB ZORGANIZOWAĆ BIURO?

Proponujemy możliwość indywidualnego zlecenia nam realizacji usług rozwojowych dla pracowników Państwa firmy, jak również usługi promujące Państwa działalność, kompleksowe usługi konferencyjne, czy też wynajem sal konferencyjnych, szkoleniowych, warsztatowych, komputerowych, powierzchni biurowych, wystawienniczych itp.