18/10/2017

Nagroda Słoneczniki 2017 dla Uniwersytetu Dziecięcego WSH

Uniwersytety Dziecięce Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu zostały nagrodzone w plebiscycie Słoneczniki 2017 na najbardziej rozwojowe inicjatywy dla dzieci w wieku 0-14 lat w województwie śląskim.

Jakość oferty kulturalnej oceniali zarówno rodzice, przyznając swoją nagrodę poprzez głosowanie, jak i eksperckie jury. Jurorzy, specjaliści w dziedzinach rozwoju i wychowania, ocenili i przyznali nagrody w sześciu kategoriach: Język, Ruch, Logika, Muzyka, Sztuki Wizualne, Przyroda. Warsztaty z LEGOROBOTYKI otrzymały statuetkę Słoneczniki 2017 w kategorii Logika - właśnie za ta inicjatywę. Zajęcia prowadzone w Uniwersytetach Dziecięcych WSH zostały określone jako doskonałe połączenie nauki i zabawy. Podczas każdych zajęć dzieci budowały oraz ożywiały własnego robota! To zajęcia praktyczne, które maja za zadanie rozwijać u dziecka umiejętności logicznego myślenia, zdolność do analizy i rozwiązywania problemów. Obejmowały zagadnienia z matematyki, fizyki oraz informatyki. Każdy uczestnik konstruował wybrany przez siebie model robota oraz programował go, poznając tajniki sztucznej inteligencji.

Za każdym razem gale odbywają się w miejscach przyjaznych dzieciom i rodzicom. W tym roku uczestników plebiscytu gościło Muzeum Śląskie w Katowicach.

Nagrodę w imieniu organizatorów Uniwersytetów Dziecięcych WSH odebrała Pani Ewa Marek – Kierownik Uniwersytetu Międzypokoleniowego Wyższej Szkoły Humanitas.

18/10/2017

Nagroda Słoneczniki 2017 dla Uniwersytetu Dziecięcego WSH