21/12/2017

Kilkaset książek dla biblioteki więziennej w Wojkowicach

Blisko 400 książek zebrali pracownicy oraz przyjaciele Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu dla biblioteki więziennej Zakładu Karnego w Wojkowicach. Zbiórka koleżeńska odbyła się w ramach akcji BookAreszt,  zainicjonowanej przez Bibliotekę WSH.

Książki trafiły do więźniów 19 grudnia br. Wśród licznych, przekazanych pozycji znalazły się m.in. beletrystyka, reportaże, poezja, literatura popularnonaukowa, poradniki, książki podróżnicze oraz biografie.

Akcja BookArszet została zainicjowana w maju br., przez Małgorzatę Caban, Alinę Imiołek i Żanetę Kubarek, bibliotekarki z Biblioteki Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu, które na zaproszenie Dyrektora Zakładu Karnego w Wojkowicach odwiedziły placówkę oraz wygłosiły prelekcję dla osadzonych pt. „O bibliotekach, bibliotekarzach i książkach słów kilka”.

/k.u. 21.12.17/

21/12/2017