23/07/2018

Aktywna działalność Instytutu Pedagogiki WSH

Zakończył się semestr letni roku akademickiego 2017/2018 – wyjątkowo aktywy czas dla pracowników Instytutu Pedagogiki Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu oraz członków koła naukowego i studentów kierunku pedagogika. W minionych miesiącach bowiem aktywnie uczestniczyli w piknikach i wydarzeniach skierowanych do dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami intelektualnymi.

Pierwsza inicjatywa pn. „Niebieski Festyn” odbyła się dnia 15 kwietnia br. w Parku Harcerskim przy Zespole Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu. Organizatorami wydarzenia był Klub Rodzica „Niebiesko Nam” Rodzice Rodzicom oraz Instytut Twórczej Integracji. W festynie uczestniczyły rodziny dzieci z autyzmem oraz mieszkańcy pobliskich osiedli.

Kolejne wydarzenie - uroczystość otwarcia Kawiarenki "Piękne Spotkania" – miało miejsce 12 maja br. w Ogrodzie Polisensorycznym przy ulicy Ostrogórskiej w Sosnowcu. Inicjatywa władz Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu i Fundacji ING Dzieciom była częścią pikniku zorganizowanego pod tą samą nazwą. Zadaniem ogrodu polisensorycznego jest aktywizacja zawodowa i społeczna osób niepełnosprawnych. W ogrodzie funkcjonuje strefa dla najmłodszych z placem zabaw, padok dla koni, labirynty roślinne, wydzielone miejsce do ćwiczeń, wieża linowa oraz strefa wypoczynkowa. Kawiarenka będzie kolejnym elementem działalności ogrodu.

W poniedziałek 25 czerwca br. odbył się piknik dla podopiecznych Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Przystań” w Dąbrowie Górniczej. Przedmiotem działalności Placówki jest zapewnienie opieki i wychowania dzieciom całkowicie lub częściowo pozbawionym opieki rodzicielskiej, dla których nie znaleziono rodzinnej opieki zastępczej, a także przygotowanie ich do samodzielnego życia w przypadku braku możliwości powrotu do rodziny lub umieszczenia w rodzinnych formach pieczy zastępczej.

Szczegółowe informacje dotyczące kierunku Pedagogika realizowanego w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu znajdują się TUTAJ.

/k.u. 23.07.18/

23/07/2018