20/03/2019

Przedstawiciele władz WSH z Tytułem Osobowość Roku

Zakończyła się tegoroczna odsłona akcji „Dziennika Zachodniego” - Osobowość Roku 2018. 15 marca 2019 roku, podczas wielkiej gali w Filharmonii Śląskiej, redakcja nagrodziła ludzi nauki, kultury i życia społecznego, którzy zebrali najwięcej głosów od mieszkańców województwa śląskiego.

Laureatami plebiscytu „Dziennika Zachodniego” zostali w tym roku JM Rektor Wyższej Szkoły Humanitas, prof. WSH dr hab. Michał Kaczmarczyk oraz Dyrektor Instytutu Bezpieczeństwa Narodowego WSH prof. dr hab. Jadwiga Stawnicka. Prof. WSH dr hab. Michał Kaczmarczyk zajął pierwsze miejsce w Sosnowcu w kategorii „Działalność społeczna i charytatywna’’, natomiast Prof. zw. dr hab. Jadwiga Stawnicka wywalczyła pierwsze miejsce w kategorii „Samorządność i społeczność lokalna". Oboje Laureaci pojawili się na Gali, by w blasku fleszy odebrać pamiątkowy dyplom i statuetkę przyznane przez wydawcę „Dziennika Zachodniego”.

-To dla nas ważna nagroda, gdyż została przyznana głosami czytelników, w tym studentów i absolwentów Wyższej Szkoły Humanitas. Od dawna wiadomo, że nauczyciel akademicki powinien legitymować się nie tylko wiedzą merytoryczną, ale także nietuzinkową osobowością. Powinien zarażać pasją, kreatywnością, pomysłowością, uczyć nieszablonowego podejścia do edukacji. Mam nadzieję, że nam się to udaje. Odebrana nagroda wydaje się to potwierdzać – mówi prof. WSH dr hab. Michał Kaczmarczyk. - Serdecznie gratuluję również innym wyróżnionym i cieszę się, że w województwie śląskim pracuje i działa społecznie tak wiele wybitnych osobowości, które miałem zaszczyt poznać podczas Gali „Dziennika Zachodniego”.

W Filharmonii Śląskiej wyróżnienia w kategoriach miejskich i powiatowych wręczali m.in. dr hab. prof. Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach - Krystyna Doktorowicz, dziekan wydziału Radia i Telewizji, Tomasz Zjawiony – Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, Danuta Kamińska - Wiceprzewodnicząca Zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii oraz Adam Wesołowski, dyrektor Filharmonii Śląskiej. Natomiast główne nagrody w rywalizacji wojewódzkiej wręczali marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski oraz minister energii Grzegorz Tobiszowski.

Źródła zdjęć: www.dziennikzachodni.pl, Arkadiusz Gola

20/03/2019