Znajdź studia dla siebie

Trwa wyszukiwanie kierunków...

Oferujemy studia I, II stopnia oraz jednolite magisterskie. Posiadamy bogatą ofertę studiów podyplomowych dla nauczycieli, prawników, specjalistów administracji oraz managerów. U nas możesz zamówić szkolenie „szyte na miarę”.

Wybierz studia spośród 11 kierunków i niemal 30 specjalności w formule standardowej, „krótsze studia” lub „Dwa dyplomy – jednoCzesne”. Oferujemy studia zarówno dzienne jak i zaoczne.

02/12/2015

Wykład UTW z możliwością szczepienia

2 grudnia odbył się kolejny wykład dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku Wyższej Szkoły Humanitas. Tym razem jego celem było przedstawienie pokrótce najczęściej występujących niebezpieczeństw zagrażających sprawności intelektualnej naszych umysłów po 60 roku życia. Co zrobić by jak najdłużej cieszyć się swobodą myśli i słowa? Jak w sytuacji kryzysowej radzić sobie z chorobą, która dotyka sfery komunikacji językowej, co może spotkać każdego z nas i naszych najbliższych?

Wykład poprowadziła mgr Dominika Szeja, neurologopeda z doświadczeniem klinicznym, na co dzień pracująca na Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego. Jej pacjentami są osoby z zaburzeniami mowy i połykania w przedziale wiekowym od 45. do 90. roku życia. Mgr Dominika Szeja przyjmuje również w Poradni Logopedycznej w tej samej placówce przy ul. Szpitalnej 1 w Sosnowcu.

Po wykładzie była możliwość bezpłatnego zaszczepienia się  przeciwko grypie. Celem głównym programu jest poprawa stanu zdrowia mieszkańców miasta Sosnowiec w wieku 60 lat i powyżej. W ramach programu zaplanowano podanie 2000 szczepionek p/grypie mieszkańcom miasta w wieku powyżej 60 lat. O kwalifikacji do programu decydować będzie kolejność zgłoszenia swojego uczestnictwa tzn. zgłoszenia się do podmiotu leczniczego realizującego program w ogłoszonych terminach.

Udział w programie jest dobrowolny, uwarunkowany brakiem przeciwwskazań zdrowotnych do realizacji szczepienia. Realizatorem przedmiotowego programu zdrowotnego jest Fundacja „Unia Bracka”, ul. Kokota 172, 41-711 Ruda Śląska.

Tworzymy przestrzeń dla rozwoju i wymiany poglądów. Konferencje naukowe i popularnonaukowe, wykłady, warsztaty, seminaria – w Akademii Humanitas organizowane są wydarzenia, będące odpowiedzią na potrzeby nie tylko środowiska naukowego, naszych studentów ale również mieszkańców regionu.

02/12/2015

Wykład UTW z możliwością szczepienia

Akademia Humanitas to nie tylko działalność dydaktyczna i naukowa. Współpracujemy z otoczeniem, jednostkami samorządowymi, sektorem prywatnym i szkołami. Realizujemy wiele projektów unijnych oraz tworzymy rozwiązania dla biznesu i szkół.

12 Uniwersytetów Dziecięcych w całym województwie oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku Akademii Humanitas to prężnie działające organizacje skupiające tysiące małych żaków i seniorów.

CHCESZ PODNIEŚĆ EFEKTYWNOŚĆ DZIAŁAŃ PRACOWNIKÓW TWOJEJ FIRMY?
CHCESZ ZORGANIZOWAĆ KONFERENCJĘ, WYNAJĄĆ SALĘ SZKOLENIOWĄ LUB KONFERENCYJNĄ,
A MOŻE ZAREJESTROWAĆ FIRMĘ LUB ZORGANIZOWAĆ BIURO?

Proponujemy możliwość indywidualnego zlecenia nam realizacji usług rozwojowych dla pracowników Państwa firmy, jak również usługi promujące Państwa działalność, kompleksowe usługi konferencyjne, czy też wynajem sal konferencyjnych, szkoleniowych, warsztatowych, komputerowych, powierzchni biurowych, wystawienniczych itp.