02/12/2015

Wykład UTW z możliwością szczepienia

2 grudnia odbył się kolejny wykład dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku Wyższej Szkoły Humanitas. Tym razem jego celem było przedstawienie pokrótce najczęściej występujących niebezpieczeństw zagrażających sprawności intelektualnej naszych umysłów po 60 roku życia. Co zrobić by jak najdłużej cieszyć się swobodą myśli i słowa? Jak w sytuacji kryzysowej radzić sobie z chorobą, która dotyka sfery komunikacji językowej, co może spotkać każdego z nas i naszych najbliższych?

Wykład poprowadziła mgr Dominika Szeja, neurologopeda z doświadczeniem klinicznym, na co dzień pracująca na Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego. Jej pacjentami są osoby z zaburzeniami mowy i połykania w przedziale wiekowym od 45. do 90. roku życia. Mgr Dominika Szeja przyjmuje również w Poradni Logopedycznej w tej samej placówce przy ul. Szpitalnej 1 w Sosnowcu.

Po wykładzie była możliwość bezpłatnego zaszczepienia się  przeciwko grypie. Celem głównym programu jest poprawa stanu zdrowia mieszkańców miasta Sosnowiec w wieku 60 lat i powyżej. W ramach programu zaplanowano podanie 2000 szczepionek p/grypie mieszkańcom miasta w wieku powyżej 60 lat. O kwalifikacji do programu decydować będzie kolejność zgłoszenia swojego uczestnictwa tzn. zgłoszenia się do podmiotu leczniczego realizującego program w ogłoszonych terminach.

Udział w programie jest dobrowolny, uwarunkowany brakiem przeciwwskazań zdrowotnych do realizacji szczepienia. Realizatorem przedmiotowego programu zdrowotnego jest Fundacja „Unia Bracka”, ul. Kokota 172, 41-711 Ruda Śląska.

02/12/2015

Wykład UTW z możliwością szczepienia