Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy
Wydziały:
Oddziały:
Wydziały i Oddziały
Sosnowiec Vestin Kraków Poznań Lublin Rzeszów

Aktualności

                                        

 

Spotkanie autorskie w ramach promocji monografii naukowych wydanych przez Oficynę Wydawniczą "Humanitas"

Możliwość przetestowania bazy danych ProQuest

W dniach od 13 maja do 14 czerwca 2019 mają Państwo możliwość przetestowania bazy ProQuest One Academic.
ProQuest One Academic zapewnia dostęp do czterech podstawowych grup zasobów multidyscyplinarnych (ProQuest Central, Academic Complete, Academic Video Online i ProQuest Dissertations & Theses Global). Wszystkie te typy zasobów oferują opcję krzyżowego wyszukiwania. Baza zapewnia dostęp do największych na świecie, uporządkowanych zbiorów czasopism, e-booków, prac magisterskich i rozpraw doktorskich, wiadomości, materiałów wideo i innych materiałów źródłowych, zgromadzonych w jednym miejscu.

Więcej informacji o bazie można uzyskać pobierając broszurę >>tutaj<<

Dostęp do bazy mogą Państwo uzyskać wyłącznie na komputerach znajdujących się na terenie Wyższej Szkoły Humanitas. Zapraszamy!

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Bibliotece WSH

Aktualizacja konta bibliotecznego

Z dniem 31.03.2019 automatycznie zablokują się konta biblioteczne. Aby uzyskać ponowny dostęp, należy okazać w Bibliotece ważną legitymację. Istnieje także możliwość aktualizacji konta przez telefon lub pocztą elektroniczną (w celu rezerwacji książek). Jednakże należy pamiętać, że w momencie odbierania zarezerwowanych pozycji będzie trzeba mieć przy sobie "podbitą" legitymację.

Hologram aktualizujący legitymację na nowy semestr można uzyskać w dziekanacie. Przypominamy, że podstawą do wypożyczenia, rezerwowania i zamawiania książek jest WAŻNA LEGITYMACJA STUDENCKA.

 

NASBI 2019

  Biblioteka Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu udostępnia swoim Czytelnikom i Pracownikom zasoby NASBI od 2016 r. Również w tym roku kontynuuje świadczenie usługi, która pozwala korzystać z wybranych publikacji elektronicznych.

Wykaz publikacji dla wszystkich kierunków, dostępnych do 14 grudnia 2019 r., można sprawdzić na stronie http://www.humanitas.edu.pl/pl/nasbi

 

IBUK Libra 2019

 

W czerwcu 2018 r. minęło już 10 lat jak powstała i działa internetowa czytelnia czynna całą dobę IBUK Libra, która umożliwia dostęp do polskich podręczników akademickich i książek naukowych z różnych dziedzin nauki opublikowanych przez największe wydawnictwa krajowe oraz naukowe wydawnictwa wiodących uczelni wyższych

Biblioteka Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu udostępnia swoim Czytelnikom zasoby IBUK Libra od 2013 r. Również w tym roku kontynuuje świadczenie usługi, która pozwala korzystać z wybranych publikacji elektronicznych.

Corocznie zmienia się lista wykupionych tytułów. Wykazy publikacji dla poszczególnych kierunków można sprawdzić na stronie http://www.humanitas.edu.pl/pl/ibuk

Przypominamy, że po raz drugi Studenci Wyższej Szkoły Humanitas mogą korzystać z elektronicznej wersji największego słownika językowego Słownik PWN-Oxford, nagrodzonego Europejskim Medalem Business Centre Club i zawierającego 1 000 000 angielskich i polskich jednostek leksykalnych.
Uwaga !!!
Studentów, którzy jeszcze nie korzystali z serwisu IBUK Libra, serdecznie zapraszamy do odbierania kodów PIN w Bibliotece WSH z ważną legitymacją studencką.

 

WOŚP w Bibliotece WSH

    wosp2019 Jak co roku, w grudniu, Biblioteka WSH przyłącza się do kwestowania na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
Zachęcamy naszych czytelników, którzy mają zaległe kary lub przetrzymane książki, do odwiedzenia nas w okresie:

od 15.12.2018 r. do 13.01.2019 r.

Zapłacą Państwo tylko 50% należności jeśli zdecydujecie się wrzucić ją do puszki WOŚP.

 

 

Mikołajkowa wyprzedaż książek Oficyny Wydawniczej "Humanitas"

 

 

Godziny pracy Biblioteki WSH

 Drodzy Czytelnicy, 

przypominamy, że Biblioteka WSH wraca do standardowych godzin otwarcia.

Poniedziałek: NIECZYNNE
Wtorek: 9.00-17.00 
Środa: 10.00-18.00 
Czwartek: 9.00-17.00 
Piątek: 8.00-16.00
Sobota: 9.00-17.00 
Niedziela: 10.00-16.00.

ZAPRASZAMY! 

 

Modernizacja systemu bibliotecznego w Bibliotece WSH 

Szanowni Czytelnicy,

Z dniem 5 września br. system biblioteczny w naszej placówce uległ modernizacji. Logując się do swoich kont bibliotecznych prosimy o zwracanie uwagi na poprawność wpisywanych danych. W nowej wersji systemu należy logować się poprzez swój adres mailowy podany w procesie rektutacyjnym (do tej pory logowanie odbywało się przez wpisanie nr pesel). W przypadku problemów z zalogowaniem do systemu prosimy o kontakt osobisty, telefoniczny bądź mailowy z naszymi pracownikami, który znajduję się na stronie internetowej Biblioteki w zakładce kontakt. Aby uzyskać informacje dotyczące wypożyczania w nowym systemie można skorzystać z opcji pomoc, która znajduję się w nowym katalogu bibliotecznym. 

 

Harmonogram wakacyjnych godzin pracy Biblioteki

W związku ze zbliżającą się przerwą wakacyjną prosimy o zapoznanie się z harmonogramem pracy Biblioteki w okresie wakacji

 

Nagroda IBUK Libra dla Biblioteki Wyższej Szkoły Humanitas

Miło nam poinformować, że Biblioteka Wyższej Szkoły Humanitas została uhonorowana nagrodą IBUK Libra za zajęcie I-go miejsca w kategorii Promocja e-czytelnictwa w bibliotece.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 11-go czerwca w Kinie Iluzjon w Warszawie, w ramach Akademii Dyrektorów Bibliotek IBUK Libra. Nagrodę odebrała Małgorzata Caban – Dyrektor Biblioteki i Oficyny Wydawniczej „Humanitas”.

Dziękujemy IBUK Libra za wyróżnienie, a naszych czytelników zachęcamy oczywiście do korzystania z zasobów czytelni online IBUK Libra.

 

II Ogólnopolski Kongres Biblioteczno-Wydawniczy - relacja

W dniu 4-go czerwca 2018 r. w auli Wyższej Szkoły Humanitas odbył się II Ogólnopolski Kongres Biblioteczno-Wydawniczy zorganizowany przez Bibliotekę Wyższej Szkoły Humanitas i Oficynę Wydawniczą „Humanitas”. Partnerem merytorycznym tegorocznej edycji był Good Books. Patronat honorowy nad Kongresem sprawowały Polska Izba Książki i Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, a patronat medialny Lustro Biblioteki, wirtualnywydawca.pl, EBIB – Elektroniczna Biblioteka, portal SBP.pl i Bibliotheca Nostra – Śląski Kwartalnik Naukowy. Sponsorem wydarzenia był IBUK Libra.

W Kongresie wzięło udział ponad 80 uczestników z całej Polski, w tym m.in. z Katowic, Krakowa, Lublina, Warszawy i Łodzi. Kongres składam się z 11 prelekcji podzielonych na dwa panele. Uroczystego otwarcia Kongresu dokonał dr Maciej Borski, prodziekan Wydziału Administracji i Zarządzania WSH.

Pełna relacja z II-go Ogólnopolskiego Kongesu Biblioteczno-Wydawniczego >>

 

 

Noc Bibliotek z Biblioteką Wyższej Szkoły Humanitas

Termin: 9 czerwca 2018 r.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny!

Program

12:00-17:00 Odjazdowy Mickiewicz – konkurs z nagrodami  (karnety do Cross Box Evolution w Sosnowcu)
Przyjdź do Biblioteki WSH, wsiądź na rower treningowy i jadąc w siną dal przeczytaj fragment Inwokacji z poematu autorstwa Adama Mickiewicza pt. „Pan Tadeusz”, a jeśli zrobisz to naprawdę szybko, i w krótkim czasie zajedziesz naprawdę daleko, to wygrasz miesięczny karnet do Cross Box Evolution w Sosnowcu. Przyjdź i sprawdź swoją kondycję!
Regulamin konkursu – pobierz >>

Miejsce: Biblioteka WSH

 

17:00-18:30 Stwórz swój komiks – warsztaty dla małych i dużych
Warsztaty, na których dowiesz się wszystkiego o historii komiksu, o jego budowie i rodzajach. Na warsztatach wyczarujesz swojego komiksowego bohatera, a potem za pomocą aplikacji ToonDoo stworzysz swój pierwszy komiks.
Miejsce: Biblioteka WSH
(Liczba miejsc ograniczona - obowiązują zapisy pod nr tel. 32 363-12-19 lub mailowo: biblioteka@humanitas.edu.pl)

18:30 Projekcja filmu "Tarapaty" w reż. Marty Karwowskiej
Miejsce: Aula WSH
"Przyjaźń to wcale nie taka prosta sprawa. Julka dobrze o tym wie. Ma jedenaście lat, chodzi do szkoły z internatem i jeszcze nigdy nie miała prawdziwej przyjaciółki. Zaczynają się wakacje, a razem z nimi kłopoty. Julka, zamiast do rodziców w Kanadzie, trafia do ciotki w Warszawie. W tej samej kamienicy mieszka Olek i jego zwariowany pies Pulpet. Niespodziewanie dzieciakom wpada w ręce tajemniczy plan prowadzący – jakżeby inaczej – do skarbu. Zaczyna się niebezpieczna przygoda. Bez przyjaźni i współpracy dzieciaki nie maja szans wybrnąć z tarapatów."

scenariusz i reżyseria: Marta Karwowska
muzyka: Antoni Komasa-Łazarkiewicz
występują: Hania Hryniewicka, Kuba Janota-Bzowski, Roma Gąsiorowska, Joanna Szczepkowska, Krzysztof Stroiński, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Maria Maj, Piotr Głowacki, Dobromir Dymecki, Michał Grzybowski, Agnieszka Skrzypczak, Krystyna Tkacz i Jowita Budnik.
producent: Agnieszka Dziedzic
produkcja: Koi Studio
koprodukcja: DI Factory, Mazowiecki Fundusz Filmowy
dystrybucja: Next Film
współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej
wiek: 8+
czas: 90 min 

 

  XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek z Biblioteką WSH

W dniach 8-15 maja 2018 r. w bibliotekach w całej Polsce obchodzony jest XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest "Dowolność czytania". Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, to inicjatywa Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, której celem jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowanie książką szerokich kręgów społeczeństwa. Zapraszamy do świętowania tych wyjątkowych dni razem z Biblioteką Wyższej Szkoł Humanitas.

Wejdź i sprawdź szczegóły! >>

 

 

Wypożyczanie czytelniane na majówkę 2018! 

Z uwagi na przerwę majówkową nasi Czytelnicy mają możliwość dokonania tzw. wypożyczenia czytelnianego, czyli zabrania książek z czytelni do domu. Rezerwację na książki z Czytelni można przesyłać od 18.04.2018 r! 

Zamówienia należy przesłać na adres: biblioteka@humanitas.edu.pl

W treści proszę podać: tytuł książki, autora lub redaktora, sygnaturę oraz swoje imię i nazwisko wraz z numer legitymacji.

Odbiór książek: 29 kwietnia 2018 r. (niedziela) w godzinach od 10.00 do 16.00
Zwrot książek: 4 maja 2018 r. (piątek) w godzinach od 8.00 do 16.00

Zamów już dzisiaj - decyduje kolejność zgłoszeń!!!
W dniach od 30.04 – 03.05. 2018 r. Biblioteka WSH będzie nieczynna.

 

Kwietniowe szkolenia EBSCO

Zachęcamy do wzięcia udziału w szkoleniach online EBSCO. Są to szkolenia zarówno dla studentów jak i pracowników naukowych. Szkolenia odbędą się na platformie WebEx. Wszystkich zainteresowanych prosimy o rejestrację. 

Nowości w książkach elektronicznych:
23.04.2018 r. godz. 10.00-10.30 - zarejestruj się
24.04.2018 r. godz. 11.00-11.30 - zarejestruj się

Ogólnopolski test baz Academic Search Ultimate & Business Source Ultimate
23.04.2018 r. godz. 11.30-12.00 - zarejestruj się

EBSCOhost: Wyszukiwanie zaawansowane, tworzenie alertów oraz zapisywanie historii wyszukiwań
24.04. 2018 r. godz. 10.00-11.00 - zarejestruj się

Bazy i książki elektroniczne EBSCO
23.04.2018 r. godz. 11.00-11.30 - zarejestruj się
24.04.2018 r. godz. 14.00-14.30 - zarejestruj się

Narzędzie linkujące Full Tekst Finder – omówienie z praktycznymi przykładami
17.04.2018 r. godz. 13.00-13.30 - zarejestruj się
18.04.2018 r. godz. 11.00-11.30 - zarejestruj się  

 

Dostęp testowy do nowych baz danych! 

 

Uprzejmie Informujemy, że nasza Biblioteka otrzymała otwarty dostęp testowy do baz Academic Search Ultimate, Regional Business News oraz Business Source Ultimate. Dostęp testowy potrwa do dnia 31 maja 2018 r. Bazy zapewniają dostęp do pełnego tekstu ponad 13,500 aktywnych czasopism naukowych o zasięgu międzynarodowym.  Bazy zostały udostępnione na platformie EBSCOhost uczelni, z której mogą Państwo skorzystać logując się z komputerów Uczelni, w tym z komputerów znajdujących się w Czytelni WSH.

Wejście do baz >>>

Academic Search Ultimate - To najobszerniejsza, najpopularniejsza, wielodziedzinowa pełnotekstowa baza publikacji naukowych. Baza zawiera tysiące pełnych tekstów czasopism wydawanych w języku angielskim i w językach lokalnych na terenie Ameryki Północnej, Afryki, Azji, Oceanii, Europy, Ameryki Łacińskiej w niespotykanym do tej pory zasięgu globalnym. Wiele czasopism indeksowanych jest w wiodących indeksach cytowań, co świadczy o wysokiej jakości zasobów. Połączenie materiałów publikowanych lokalnie z pochodzącymi z całego świata sprawia, że Academic Search Ultimate jest wszechstronnym narzędziem badawczym dla studentów poszukujących obszernego źródła informacji w globalnej perspektywie.

Regional Business News - Ta baza danych zawiera pełnotekstowe materiały regionalnych publikacji biznesowych. Regional Business News obejmuje ponad 80 publikacji biznesowych na temat wszystkich obszarów miejskich i wiejskich wewnątrz Stanów Zjednoczonych. Kliknij tutaj, aby wyświetlić pełna listę tytułów. Kliknij tutaj, aby wyświetlić więcej informacji.

Business Source Ultimate - To najobszerniejsza dostępna baza pełnotekstowa z zakresu nauk ekonomicznych i biznesu. Zawiera  studia przypadków, raporty ekonomiczne, raporty na temat krajów, analizy SWOT, profile przedsiębiorstw, wywiady z doświadczonymi przedsiębiorcami i analitykami przybliżające studentom zadania, z którymi zmierzą się w przyszłości. Tematyka bazy obejmuje: księgowość, administrację, bankowość, ekonomię, finanse, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie, marketing i sprzedaż.

 

Skrócone godziny pracy Biblioteki WSH 

Drodzy Czytelnicy informujemy, że w związku z przerwą świąteczną w dniu 30.03.2018 r. Biblioteka będzie czynna w godzinach od 8.00 do 14.00. W dniach 31.03 do 02.04 br. Biblioteka będzie nieczyna. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy. 

 

Aktualizacja konta bibliotecznego 

Z dniem 31.03 br. automatycznie zablokują się konta biblioteczne. Aby uzyskać ponowny dostęp, należy okazać w Bibliotece ważną legitymację. Istnieje także możliwość aktualizacji konta przez telefon lub pocztą elektroniczną (w celu rezerwacji książek). Jednakże należy pamiętać, że w momencie odbierania zarezerwowanych pozycji będzie trzeba mieć przy sobie "podbitą" legitymację.

Hologram aktualizujący legitymację na nowy semestr można uzyskać w dziekanacie. Przypominamy, że podstawą do wypożyczenia, rezerwowania i zamawiania książek jest WAŻNA LEGITYMACJA STUDENCKA.

 

Przerwa w pracy Biblioteki 

Drodzy Czytelnicy, informujemy że w dniu 08.03.2018 r. w godzinach 12.00 do 12.30 przewidywana jest przerwa w pracy Biblioteki. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy. 

 

 

Zmiana godzin pracy Biblioteki!

Informujemy, że z dniem 19.02.2018 r. zmieniają się godziny otwarcia biblioteki:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek: 9.00 - 17.00

Środa: 10.00 - 18.00
Czwartek: 9.00 - 17.00
Piątek: 8.00 - 16.00
Sobota: 9.00 - 17.00
Niedziela: 10.00 - 16.00IBUK Libra w Bibliotece WSH

Biblioteka Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu dla swoich Czytelników kontynuuje świadczenie  usługi, która pozwala korzystać z wybranych publikacji elektronicznych z czytelni on-line IBUK Libra.

Uwaga!!!
Kody, które odbierane były w ubiegłym roku kalendarzowym są nadal aktywne. Przez kolejny rok można z nich korzystać!

Studentów, którzy jeszcze nie korzystali z serwisu IBUK Libra serdecznie zapraszamy do odbierania kodów PIN w Bibliotece WSH. 

 

WOŚP w Bibliotece WSH

 W okresie 16.12.2017 r. – 14.01.2018 r. przyjdź do Biblioteki WSH

Masz zaległą karę? / Przetrzymane książki?

Zapłacisz tylko 50% należności i wrzucisz ją do puszki WOŚP-u! 

 

Przerwa świąteczna

Drodzy Czytelnicy,

informujemy, że w dniach 20 i 21 grudnia br. Biblioteka WSH będzie czynna w godzinach od 8.00 do 16.00. W przerwie świątecznej, od 22.12.2017 r. do 02.01.2018 r., Biblioteka WSH będzie nieczynna.  

 

 

 

 

 

 

Regulamin akcji „Mikołajkowa Wymiana Książek”:

 1. Organizatorem akcji jest Biblioteka Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu.
 2. Wymiana książek odbędzie w dn. 16-17 XII 2017 r. w godzinach pracy Biblioteki WSH, p. I, p. 101, budynek WSH, ul. Kilińskiego 43.
 3. W wymianie mogą wziąć udział pełnoletni uczestnicy.
 4. Warunkiem uczestnictwa w akcji jest przyniesienie własnych książek przeznaczonych na wymianę i zarejestrowanie się u dyżurującego bibliotekarza.
 5. Wymianie podlegają wyłącznie książki wydane po 2000 roku.
 6. Każdy uczestnik zabiera ze sobą tyle książek, ile sam przyniósł, ale nie więcej niż 5 tytułów.
 7. Tomy jednego tytułu traktujemy jako jedną książkę (np. t.1, t.2, t.3 = 1 książka).
 8. Książki zniszczone, podręczniki szkolne i akademickie, stare słowniki, instrukcje obsługi, atlasy, materiały z konferencji naukowych i inne nieaktualne tytuły nie będą przyjmowane.
 9. Książki, które nie zostaną wymienione w trakcie trwania akcji pozostaną do dyspozycji Biblioteki.
 10. Udział w wymianie jest bezpłatny.
 11. Uczestnictwo jest jednocześnie wyrażeniem zgody na umieszczenie zdjęć z wizerunkiem na stronie www i Facebooku Biblioteki oraz w notatkach wysyłanych do prasy lokalnej.
 12. W sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem decydują Organizatorzy.

Gorąco zapraszamy!