Godziny otwarcia Biblioteki WSH w czerwcu!

Drodzy Studenci!
Informujemy, że w najbliższy czwartek, tj. 11 czerwca, nasza Biblioteka będzie nieczynna! Natomiast w środę, piątek i sobotę będziemy dla Was dostępni w godz. 8:00-16:00.

Od 15 czerwca wracamy do naszych godzin funkcjonowania sprzed pandemii, tj.:

Poniedziałek – nieczynne
Wtorek 9:00-17:00
Środa 10:00-18:00
Czwartek 9:00-17:00
Piątek 8:00-16:00
Sobota 9:00-17:00

W niedzielę Biblioteka wciąż pozostaje nieczynna!

Od 15 czerwca nie będzie już konieczności wcześniejszego umówienia wizyty, a książki będą odbierane i zwracane już w samej Bibliotece. Ze względu na zachowanie zasad bezpieczeństwa prosimy, aby do Biblioteki wchodzić pojedynczo! Prosimy również pamiętać o maseczkach i dezynfekcji rąk!

W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny 32 363-12-19 lub mailowy biblioteka@humanitas.edu.pl

Wznowienie działalności Wypożyczalni WSH

Drodzy Studenci!

Od 26 maja wznawiamy działalność wypożyczalni WSH, jednak w nowych godzinach i na nieco innych zasadach. Chcemy Wam zapewnić nie tylko dostęp do książek, ale i bezpieczeństwo.

Nowe godziny pracy wypożyczalni:

Poniedziałek – nieczynne

Wtorek – Piątek  9:00-17:00

Sobota 8:00-16:00

Niedziela – nieczynne

Prosimy zapoznać się z infografiką prezentującą obowiązującą procedurę wypożyczenia!

Czytelnia WSH wciąż pozostaje zamknięta, jednak jeżeli chcą Państwo skorzystać z pozycji, która dostępna jest tylko w Czytelni, to prosimy o kontakt telefoniczny 32 363-12-19 lub mailowy biblioteka@humanitas.edu.pl

Gazeta Wyborcza online

Już od dziś w naszej Bibliotece darmowa Gazeta Wyborcza online!

Darmowa prenumerata Gazety Wyborczej udostępniona została przez Fundację Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych (www.iwop.pl) we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki (www.pitax.pl).

Więcej informacji >>

„E-booki w służbie nauki”

Wydawnictwo Naukowe PWN chce wesprzeć społeczność uniwersytecką w codziennej pracy, w tych niecodziennych warunkach. Dlatego do końca kwietnia w ramach zasobów IBUKA Libry udostępniamy bezpłatny pakiet publikacji metodologicznych od PWN. Wierzymy, że będzie on realnym wsparciem kształcenia w trybie zdalnym, jak i pomocą dla osób, które wykorzystują ten czas na pisanie prac dyplomowych, naukowych lub artykułów.

Zasady funkcjonowania Biblioteki WSH w dniach 12.03.2020 – 25.05.2020

1. Biblioteka WSH jest niedostępna dla czytelników. Nie ma możliwości wypożyczania. Wszyscy pracownicy pracują głównie zdalnie.
  2. Nie ma możliwości wykonywania kserokopii materiałów bibliotecznych.
  3. Wypożyczenia, których termin zwrotu przypada w dniach 12.03.2020 – 25.05.2020 zostają przedłużone do 25.05.2020. Kary naliczane za wcześniejsze przetrzymania zostaną pomniejszone o kwotę naliczoną za okres od 12.03.2020 do 25.05.2020.
  4. Wszelkie sprawy prosimy załatwiać mailowo (biblioteka@humanitas.edu.pl) lub telefonicznie (tel. 32 363-12–19).
  5. Zachęcamy do korzystania z elektronicznych baz danych i ebooków.

* Osoby, które w najbliższym czasie będą przystępować do obrony i chcą zwrócić zaległe książki mogą zostawić je w WSH na portierni - po zweryfikowaniu ich przez Bibliotekarza otrzymają Państwo potwierdzenie drogą mailową.

Więcej informacji >>

Dołącz do naszego zespołu!

UWAGA! Poszukujemy nowej osoby do naszego zespołu! Cechuje Cię pracowitość, sumienność i KREATYWNOŚĆ? Chcesz do nas dołączyć? Przeczytaj ogłoszenie, a potem wyślij CV i list motywacyjny! Być może czekamy właśnie na Ciebie!

Więcej informacji >>

Inwentaryzacja zbiorów bibliotecznych - ostatnie przypomnienie

Drodzy Czytelnicy,

Zbliża się termin inwentaryzacji księgozbioru Biblioteki WSH!!! Przypominamy, że w tym czasie Biblioteka będzie NIECZYNNA dla swoich Wszystkich Użytkowników!!! System biblioteczny będzie wyłączony!!! W związku z tym NIE BĘDZIE MOŻNA WYKONAĆ następujących operacji z poziomu Czytelnika oraz z poziomu Biblioteki-Administratora...

Inwentaryzacja zbiorów bibliotecznych

Prosimy o niezwłoczny zwrot książek z czytelni i wypożyczalni, nie później niż do dnia 15 lipca br., w związku ze zbliżającą się inwentaryzacją księgozbioru bibliotecznego.
Informujemy również, że w dniach 1-18 sierpnia br. dostęp do księgozbioru nie będzie możliwy, a biblioteka będzie zamknięta.

Wszelkie zobowiązania związane z Biblioteką (karty obiegowe, rozliczenie kar itp.) będą możliwe do uregulowania wyłącznie przed 1 sierpnia br. lub po zakończeniu inwentaryzacji.

Godziny pracy Biblioteki WSH w okresie wakacyjnym

Drodzy Czytelnicy! W związku z okresem wakacyjnym dni i godziny pracy naszej Biblioteki będą się nieco zmieniać. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym harmonogramem pracy Biblioteki i życzymy wszystkim miłego wypoczynku!

Spotkanie autorskie

W dniu 1 czerwca 2019r. w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu odbyło się spotkanie autorskie mające na celu promocję monografii naukowych wydanych w ramach inicjatyw naukowo-kulturalnych pt. „Ochrona dziedzictwa narodowego", których celem jest krzewienie idei ochrony dziedzctwa narodowego. Organizatorami spotkania był Instytut Nauk Prawnych oraz Biblioteka i Oficyna Wydawnicza "Humanitas".Władze Uczelni oraz przybyłych gości przywitali Organizatorzy spotkania.