Prace serwisowe w Bibliotece 25.11.2020 r.

Drodzy Studenci,
W dniu 25 listopada 2020 r. mogą wystąpić problemy techniczne z logowaniem do kont bibliotecznych i rezerwacją książek przez katalog online. Sytuacja związana jest z pracami serwisowymi nad systemem bibliotecznym i jego serwerami.
W sytuacjach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny (32 36 31 219) lub mailowy (biblioteka@humanitas.edu.pl) z Pracownikami Biblioteki.
Za utrudnienia serdecznie przepraszamy!!!

Funkcjonowanie Biblioteki WSH w dniach 9-29 listopada

Szanowni Czytelnicy,

zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 6 listopada 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii uprzejmie informujemy, że od dnia 9 listopada 2020 r. zmieniamy zasady funkcjonowania Biblioteki WSH.

1. Nie ma możliwości korzystania z Czytelni WSH i z komputerów, które się w niej znajdują. Jeżeli chcą Państwo skorzystać z pozycji książkowej, która dostępna jest tylko w Czytelni, to prosimy o kontakt telefoniczny 32 363-12-19 lub mailowy biblioteka@humanitas.edu.pl

2. Wypożyczalnia WSH działa wg następującego harmonogramu:
Poniedziałek – nieczynne
Wtorek – 9:00-17:00
Środa – 10:00-18:00
Czwartek – 9:00-17:00
Piątek – 8:00-16:00
Sobota 9:30-15:30
Niedziela 9:30-13:30

3. Wszystkie książki należy zamawiać zdalnie przez katalog online biblioteki dostępny na stronie: http://sowaonline.humanitas.edu.pl

4. Odbiór książek możliwy jest wyłącznie po wcześniejszym ustaleniu z pracownikami biblioteki terminu i godziny odbioru – termin ustalić można telefonicznie 32 363-12-19 lub mailowo biblioteka@humanitas.edu.pl

Szkolenie biblioteczne - zaliczenie

Drodzy Studenci,

Przypominamy, że podstawą otrzymania wpisu zaliczenia ze szkolenia bibliotecznego, jest zgłoszenie tego faktu: telefonicznie, osobiście a najlepiej drogą mailową (biblioteka@humanitas.edu.pl) – podając dane

Gazeta Wyborcza online

Już od dziś w naszej Bibliotece darmowa Gazeta Wyborcza online!

Darmowa prenumerata Gazety Wyborczej udostępniona została przez Fundację Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych (www.iwop.pl) we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki (www.pitax.pl).

Więcej informacji >>

„E-booki w służbie nauki”

Wydawnictwo Naukowe PWN chce wesprzeć społeczność uniwersytecką w codziennej pracy, w tych niecodziennych warunkach. Dlatego do końca kwietnia w ramach zasobów IBUKA Libry udostępniamy bezpłatny pakiet publikacji metodologicznych od PWN. Wierzymy, że będzie on realnym wsparciem kształcenia w trybie zdalnym, jak i pomocą dla osób, które wykorzystują ten czas na pisanie prac dyplomowych, naukowych lub artykułów.

Zasady funkcjonowania Biblioteki WSH w dniach 12.03.2020 – 25.05.2020

1. Biblioteka WSH jest niedostępna dla czytelników. Nie ma możliwości wypożyczania. Wszyscy pracownicy pracują głównie zdalnie.
  2. Nie ma możliwości wykonywania kserokopii materiałów bibliotecznych.
  3. Wypożyczenia, których termin zwrotu przypada w dniach 12.03.2020 – 25.05.2020 zostają przedłużone do 25.05.2020. Kary naliczane za wcześniejsze przetrzymania zostaną pomniejszone o kwotę naliczoną za okres od 12.03.2020 do 25.05.2020.
  4. Wszelkie sprawy prosimy załatwiać mailowo (biblioteka@humanitas.edu.pl) lub telefonicznie (tel. 32 363-12–19).
  5. Zachęcamy do korzystania z elektronicznych baz danych i ebooków.

* Osoby, które w najbliższym czasie będą przystępować do obrony i chcą zwrócić zaległe książki mogą zostawić je w WSH na portierni - po zweryfikowaniu ich przez Bibliotekarza otrzymają Państwo potwierdzenie drogą mailową.

Spotkanie autorskie z prof. Józefem Szopińskim

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z  profesorem Józefem Szopińskim autorem książki „Rozwój osobisty – prawdziwe historie”.

Profesor Józef Szopiński od wielu lat pracuje w dwóch obszarach: psychoterapii, pomagając w pokonaniu indywidualnych kryzysów oraz barier uniemożliwiających funkcjonowanie rodzinne lub zawodowe i edukacji dorosłych poprzez wykłady oraz warsztaty psychologiczne dla różnych grup zawodowych. Jest także licencjonowanym trenerem grupowym w Werkstatt Institut für Lebendiges Lernen w Szwajcarii.

Czasopisma naukowe WSH w programie Wsparcie dla czasopism

Trzy czasopisma naukowe Wyższej Szkoły Humanitas, „Zeszyty Naukowe Wyższej Szkoły Humanitas. Zarządzanie”, „Zeszyty Naukowe Wyższej Szkoły Humanitas. Pedagogika” oraz „Roczniki Administracji i Prawa”, znalazły się w gronie czasopism rekomendowanych przez Zespół doradczy do finansowania w ramach programu „Wsparcie dla czasopism” Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Publikacje Oficyny Wydawniczej „Humanitas” w Empiku

Publikacje Oficyny Wydawniczej „Humanitas” w Empiku.

Więcej informacji >>

Spotkanie autorskie w ramach promocji monografii naukowych wydanych przez Oficynę Wydawniczą