Inwentaryzacja zbiorów bibliotecznych

Prosimy o niezwłoczny zwrot książek z czytelni i wypożyczalni, nie później niż do dnia 15 lipca br., w związku ze zbliżającą się inwentaryzacją księgozbioru bibliotecznego.
Informujemy również, że w dniach 1-18 sierpnia br. dostęp do księgozbioru nie będzie możliwy, a biblioteka będzie zamknięta.

Wszelkie zobowiązania związane z Biblioteką (karty obiegowe, rozliczenie kar itp.) będą możliwe do uregulowania wyłącznie przed 1 sierpnia br. lub po zakończeniu inwentaryzacji.

Godziny pracy Biblioteki WSH w okresie wakacyjnym

Drodzy Czytelnicy! W związku z okresem wakacyjnym dni i godziny pracy naszej Biblioteki będą się nieco zmieniać. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym harmonogramem pracy Biblioteki i życzymy wszystkim miłego wypoczynku!

Spotkanie autorskie

W dniu 1 czerwca 2019r. w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu odbyło się spotkanie autorskie mające na celu promocję monografii naukowych wydanych w ramach inicjatyw naukowo-kulturalnych pt. „Ochrona dziedzictwa narodowego", których celem jest krzewienie idei ochrony dziedzctwa narodowego. Organizatorami spotkania był Instytut Nauk Prawnych oraz Biblioteka i Oficyna Wydawnicza "Humanitas".Władze Uczelni oraz przybyłych gości przywitali Organizatorzy spotkania.

Spotkanie autorskie z prof. Józefem Szopińskim

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z  profesorem Józefem Szopińskim autorem książki „Rozwój osobisty – prawdziwe historie”.

Profesor Józef Szopiński od wielu lat pracuje w dwóch obszarach: psychoterapii, pomagając w pokonaniu indywidualnych kryzysów oraz barier uniemożliwiających funkcjonowanie rodzinne lub zawodowe i edukacji dorosłych poprzez wykłady oraz warsztaty psychologiczne dla różnych grup zawodowych. Jest także licencjonowanym trenerem grupowym w Werkstatt Institut für Lebendiges Lernen w Szwajcarii.

Czasopisma naukowe WSH w programie Wsparcie dla czasopism

Trzy czasopisma naukowe Wyższej Szkoły Humanitas, „Zeszyty Naukowe Wyższej Szkoły Humanitas. Zarządzanie”, „Zeszyty Naukowe Wyższej Szkoły Humanitas. Pedagogika” oraz „Roczniki Administracji i Prawa”, znalazły się w gronie czasopism rekomendowanych przez Zespół doradczy do finansowania w ramach programu „Wsparcie dla czasopism” Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Publikacje Oficyny Wydawniczej „Humanitas” w Empiku

Publikacje Oficyny Wydawniczej „Humanitas” w Empiku.

Więcej informacji >>

Spotkanie autorskie w ramach promocji monografii naukowych wydanych przez Oficynę Wydawniczą

Możliwość przetestowania bazy danych ProQuest

W dniach od 13 maja do 14 czerwca 2019 mają Państwo możliwość przetestowania bazy ProQuest One Academic.
ProQuest One Academic zapewnia dostęp do czterech podstawowych grup zasobów multidyscyplinarnych (ProQuest Central, Academic Complete, Academic Video Online i ProQuest Dissertations & Theses Global). Wszystkie te typy zasobów oferują opcję krzyżowego wyszukiwania. Baza zapewnia dostęp do największych na świecie, uporządkowanych zbiorów czasopism, e-booków, prac magisterskich i rozpraw doktorskich, wiadomości, materiałów wideo i innych materiałów źródłowych, zgromadzonych w jednym miejscu.

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Bibliotece WSH

Aktualizacja konta bibliotecznego

Z dniem 31.03.2019 automatycznie zablokują się konta biblioteczne. Aby uzyskać ponowny dostęp, należy okazać w Bibliotece ważną legitymację. Istnieje także możliwość aktualizacji konta przez telefon lub pocztą elektroniczną (w celu rezerwacji książek). Jednakże należy pamiętać, że w momencie odbierania zarezerwowanych pozycji będzie trzeba mieć przy sobie "podbitą" legitymację.

Hologram aktualizujący legitymację na nowy semestr można uzyskać w dziekanacie. Przypominamy, że podstawą do wypożyczenia, rezerwowania i zamawiania książek jest WAŻNA LEGITYMACJA STUDENCKA.