Gazeta Wyborcza online

Już od dziś w naszej Bibliotece darmowa Gazeta Wyborcza online!

Darmowa prenumerata Gazety Wyborczej udostępniona została przez Fundację Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych (www.iwop.pl) we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki (www.pitax.pl).

Więcej informacji >>

„E-booki w służbie nauki”

Wydawnictwo Naukowe PWN chce wesprzeć społeczność uniwersytecką w codziennej pracy, w tych niecodziennych warunkach. Dlatego do końca kwietnia w ramach zasobów IBUKA Libry udostępniamy bezpłatny pakiet publikacji metodologicznych od PWN. Wierzymy, że będzie on realnym wsparciem kształcenia w trybie zdalnym, jak i pomocą dla osób, które wykorzystują ten czas na pisanie prac dyplomowych, naukowych lub artykułów.

Zasady funkcjonowania Biblioteki WSH w dniach 12.03.2020 – 25.05.2020

1. Biblioteka WSH jest niedostępna dla czytelników. Nie ma możliwości wypożyczania. Wszyscy pracownicy pracują głównie zdalnie.
  2. Nie ma możliwości wykonywania kserokopii materiałów bibliotecznych.
  3. Wypożyczenia, których termin zwrotu przypada w dniach 12.03.2020 – 25.05.2020 zostają przedłużone do 25.05.2020. Kary naliczane za wcześniejsze przetrzymania zostaną pomniejszone o kwotę naliczoną za okres od 12.03.2020 do 25.05.2020.
  4. Wszelkie sprawy prosimy załatwiać mailowo (biblioteka@humanitas.edu.pl) lub telefonicznie (tel. 32 363-12–19).
  5. Zachęcamy do korzystania z elektronicznych baz danych i ebooków.

* Osoby, które w najbliższym czasie będą przystępować do obrony i chcą zwrócić zaległe książki mogą zostawić je w WSH na portierni - po zweryfikowaniu ich przez Bibliotekarza otrzymają Państwo potwierdzenie drogą mailową.

Spotkanie autorskie z prof. Józefem Szopińskim

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z  profesorem Józefem Szopińskim autorem książki „Rozwój osobisty – prawdziwe historie”.

Profesor Józef Szopiński od wielu lat pracuje w dwóch obszarach: psychoterapii, pomagając w pokonaniu indywidualnych kryzysów oraz barier uniemożliwiających funkcjonowanie rodzinne lub zawodowe i edukacji dorosłych poprzez wykłady oraz warsztaty psychologiczne dla różnych grup zawodowych. Jest także licencjonowanym trenerem grupowym w Werkstatt Institut für Lebendiges Lernen w Szwajcarii.

Czasopisma naukowe WSH w programie Wsparcie dla czasopism

Trzy czasopisma naukowe Wyższej Szkoły Humanitas, „Zeszyty Naukowe Wyższej Szkoły Humanitas. Zarządzanie”, „Zeszyty Naukowe Wyższej Szkoły Humanitas. Pedagogika” oraz „Roczniki Administracji i Prawa”, znalazły się w gronie czasopism rekomendowanych przez Zespół doradczy do finansowania w ramach programu „Wsparcie dla czasopism” Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Publikacje Oficyny Wydawniczej „Humanitas” w Empiku

Publikacje Oficyny Wydawniczej „Humanitas” w Empiku.

Więcej informacji >>

Spotkanie autorskie w ramach promocji monografii naukowych wydanych przez Oficynę Wydawniczą

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Bibliotece WSH

Aktualizacja konta bibliotecznego

Z dniem 31.03.2019 automatycznie zablokują się konta biblioteczne. Aby uzyskać ponowny dostęp, należy okazać w Bibliotece ważną legitymację. Istnieje także możliwość aktualizacji konta przez telefon lub pocztą elektroniczną (w celu rezerwacji książek). Jednakże należy pamiętać, że w momencie odbierania zarezerwowanych pozycji będzie trzeba mieć przy sobie "podbitą" legitymację.

Hologram aktualizujący legitymację na nowy semestr można uzyskać w dziekanacie. Przypominamy, że podstawą do wypożyczenia, rezerwowania i zamawiania książek jest WAŻNA LEGITYMACJA STUDENCKA.

NASBI 2019

Biblioteka Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu udostępnia swoim Czytelnikom i Pracownikom zasoby NASBI od 2016 r. Również w tym roku kontynuuje świadczenie usługi, która pozwala korzystać z wybranych publikacji elektronicznych.

Wykaz publikacji dla wszystkich kierunków, dostępnych do 14 grudnia 2019 r., można sprawdzić na stronie http://www.humanitas.edu.pl/pl/nasbi