Biblioteka nieczynna!

Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy,, że w dniach 03-04.06.021 Biblioteka WSH będzie nieczynna.

W weekend 05-06.06.2021 Biblioteka będzie otwarta!

Majowa Abolicja !!!

Z okazji Tygodnia Bibliotek przygotowaliśmy dla naszych Czytelników (studentów i pracowników) „Majową Abolicję”. Zwróćcie przetrzymane książki do 31 maja, a nie zapłacicie kary!

Zmiana godzin pracy Biblioteki

Szanowni Państwo,
w dniach 30.04. - 04.05. 2021 Biblioteka będzie nieczynna.

Po weekendzie majowym wracamy do pracy w standardowych godzinach.

Informujemy, że w tych dniach będzie działał katalog on-line i istnieje mozliwość dokonania prolongaty terminu zwrotu książek ( z wyjątkiem książek, w przypadku których została naliczona kara, minał termin zwrotu lub takich, które zostały zamówione przez innego czytelnika)

Lex Czasopisma Premium

LEX Czytelnia Czasopism on-line od 1 stycznia 2021 r. została zamieniona na Lex Czytelnię Premium i jest ona połączona z Modułem LEX Monografie.

Jest to dostępna na platformie LEX ogromna baza artykułów, komentarzy, recenzji, felietonów i innych materiałów prasowych opublikowanych w prawniczych periodykach wydawanych przez Wolters Kluwer i przez innych wydawców.

29. Finał WOŚP - Biblioteka WSH

Biblioteka Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu podobnie jak w latach poprzednich po raz dwunasty aktywnie uczestniczy w finale WOŚP.

Zachęcamy wszystkich studentów, którzy nie oddali książek w terminie lub mają zaległą karę, aby do 31 stycznia 2021 r. czyli dnia Finału WOŚP-u mogli uregulować swoje zaległości.

Wszyscy, którzy w tym okresie zdecydują się oddać przetrzymane książki mogą liczyć na obniżenie wartości kary do 50%!!! Również wszystkie zaległe rozliczenia obniżymy o 50%!!!

Więcej informacji >>

Prace serwisowe w Bibliotece 25.11.2020 r.

Drodzy Studenci,
W dniu 25 listopada 2020 r. mogą wystąpić problemy techniczne z logowaniem do kont bibliotecznych i rezerwacją książek przez katalog online. Sytuacja związana jest z pracami serwisowymi nad systemem bibliotecznym i jego serwerami.
W sytuacjach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny (32 36 31 219) lub mailowy (biblioteka@humanitas.edu.pl) z Pracownikami Biblioteki.
Za utrudnienia serdecznie przepraszamy!!!

Szkolenie biblioteczne - zaliczenie

Drodzy Studenci,

Przypominamy, że podstawą otrzymania wpisu zaliczenia ze szkolenia bibliotecznego, jest zgłoszenie tego faktu: telefonicznie, osobiście a najlepiej drogą mailową (biblioteka@humanitas.edu.pl) – podając dane

Gazeta Wyborcza online

Już od dziś w naszej Bibliotece darmowa Gazeta Wyborcza online!

Darmowa prenumerata Gazety Wyborczej udostępniona została przez Fundację Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych (www.iwop.pl) we współpracy z PITax.pl Łatwe podatki (www.pitax.pl).

Więcej informacji >>

„E-booki w służbie nauki”

Wydawnictwo Naukowe PWN chce wesprzeć społeczność uniwersytecką w codziennej pracy, w tych niecodziennych warunkach. Dlatego do końca kwietnia w ramach zasobów IBUKA Libry udostępniamy bezpłatny pakiet publikacji metodologicznych od PWN. Wierzymy, że będzie on realnym wsparciem kształcenia w trybie zdalnym, jak i pomocą dla osób, które wykorzystują ten czas na pisanie prac dyplomowych, naukowych lub artykułów.

Zasady funkcjonowania Biblioteki WSH w dniach 12.03.2020 – 25.05.2020

1. Biblioteka WSH jest niedostępna dla czytelników. Nie ma możliwości wypożyczania. Wszyscy pracownicy pracują głównie zdalnie.
  2. Nie ma możliwości wykonywania kserokopii materiałów bibliotecznych.
  3. Wypożyczenia, których termin zwrotu przypada w dniach 12.03.2020 – 25.05.2020 zostają przedłużone do 25.05.2020. Kary naliczane za wcześniejsze przetrzymania zostaną pomniejszone o kwotę naliczoną za okres od 12.03.2020 do 25.05.2020.
  4. Wszelkie sprawy prosimy załatwiać mailowo (biblioteka@humanitas.edu.pl) lub telefonicznie (tel. 32 363-12–19).
  5. Zachęcamy do korzystania z elektronicznych baz danych i ebooków.

* Osoby, które w najbliższym czasie będą przystępować do obrony i chcą zwrócić zaległe książki mogą zostawić je w WSH na portierni - po zweryfikowaniu ich przez Bibliotekarza otrzymają Państwo potwierdzenie drogą mailową.