Przejdź do treści
Uwaga! została włączona wersja kontrastowa
Człowiek  To się liczy

BHP

O kierunku

Obserwujemy, weryfikujemy i badamy trendy a nasze analizy zostały dostrzeżone przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju i Unię Europejską i wsparte potężnym dofinansowaniem (prawie 12mln zł) na najbardziej perspektywiczne kierunki przyszłości. Skorzystaj z dofinansowania do czesnego oraz studiuj wykorzystując najnowsze techonologie.

Marzysz o karierze w służbach mundurowych – policji, wojsku, służbie celnej czy straży pożarnej? Bezpieczeństwo Narodowe to idealny kierunek dla miłośników adrenaliny i przygody, osób ceniących sobie aktywną pracę i lubiących trudne wyzwania. Humanitas daje możliwość uzyskania wykształcenia wyższego, przygotowującego równocześnie do pracy w sektorze bezpieczeństwa państwa, służbach mundurowych, administracji państwowej, instytucjach wojskowych, badawczych i gospodarczych.

  • Umowa z Komendą Główną Policji! Kierunek spełnia wskazane przez KGP wymogi w zakresie przygotowania kandydatów do służby w Policji.
  • Laboratorium bezpieczeństwa zaopatrzone w wariograf, walizkę kryminalistyczną i oprogramowanie EnCase Forensic 8.
  • Zajęcia prowadzone przez ekspertów, m.in.: prof. zw. dr hab. Jadwiga Stawnicka – autorka 15 monografii poświęconych Policji, Złoty Medal za Zasługi dla Policji, prowadzi projekty badawcze z KGP; mł. insp. Wacław Kubies – były Zastępca Dowódcy Oddziału Prewencji Policji w Katowicach,

 

Specjalności

Na studiach I stopnia:

 

Opłaty

 


Studia dofinansowane z środków UE
studia I stopnia inżynierskie niestacjonarne

  • Bezpieczeństwo i higiena pracy w przemyśle i usługach
 Czesne już od 163 
Opłaty - do pobrania

Legia Akademicka

Legia Akademicka to ochotnicze szkolenie wojskowe studentów i absolwentów uczelni wyższych, które w znaczący sposób pozwala wspomóc proces uzupełnienia zasobów osobowych Sił Zbrojnych. Jest to program skierowany do studentów, zarówno kobiet jak i mężczyzn, którzy chcą:

  • odbyć szkolenie wojskowe,
  • uzyskać stopień wojskowy,
  • myślą o przyszłej służbie zawodowej.

To realizacja własnych pasji i szansa na zdobycie dodatkowych kwalifikacji.

Program Legii Akademickiej

Program Legii Zostań Oficerem

Program Legii Zostań Podoficerem

Etapy- Szkolenia Legia Akademicka

Plakat promujący Legia Akademicka

 

 

Kto może przystąpić do programu?

Studenci ochotnicy:

  • studiów I i II stopnia,
  • jednolitych studiów magisterskich,
  • studiów dziennych, wieczorowych i zaocznych,
  • od pierwszego do ostatniego rocznika studiów,
  • uczelni publicznych i niepublicznych,
  • kobiety i mężczyźni zdolni do czynnej służby wojskowej (kat. A),
  • szeregowi rezerwy, w tym po odbyciu ubiegłorocznego modułu podstawowego Legii Akademickiej,
  • osoby nieskazane za przestępstwo popełnione z winy umyślnej.

Warunki formalne przystąpienia do Programu

Aby przystąpić do szkoły Legii Akademickiej, kandydat musi spełnić kilka warunków formalnych:

  • posiadać obywatelstwo polskie,
  • być studentem lub studentką uczelni publicznej lub niepublicznej,
  • za pośrednictwem uczelni lub do dobrowolnie wybranego szefa wojskowego centrum rekrutacji
    złożyć wniosek o przystąpienie do programu,
  • być niekaranym za przestępstwa umyślne.

Dokumenty do pobrania

FAQ

Pytanie: Czy istnieje ograniczenie wiekowe kandydatów?
Odpowiedź: Teoretycznie nie, w praktyce 18-60 lat.

Pytanie: Po ilu przepracowanych w wojsku latach przysługuje emerytura?
Odpowiedź: Po 25 latach.

Pytanie: Czy kategoria D dyskwalifikuje?
Odpowiedź: Na podstawie Wniosku w sprawie przystąpienia do realizacji ochotniczego szkolenia wojskowego w ramach Szkoły Legii Akademickiej złożonego przez kandydata, WCR kieruje go na badania kwalifikacyjne. Badania te określają/potwierdzają lub zmieniają pierwotnie przyznaną kategorię. Wszystko zależy od powodu, dla którego została przyznana posiadana przez kandydata kategoria D.

Pytanie: Posiadam kategorię A przyznaną w roku 2006. Czy to jest nadal aktualne?
Odpowiedź: Na podstawie Wniosku w sprawie przystąpienia do realizacji ochotniczego szkolenia wojskowego w ramach Szkoły Legii Akademickiej złożonego przez kandydata, WCR kieruje go na badania kwalifikacyjne. Badania te określają/potwierdzają lub zmieniają pierwotnie przyznaną kategorię.

Pytanie: W związku z zakończeniem studiów, czy jest możliwy dalszy rozwój (podoficer, oficer) mimo iż już się nie studiuje?
Odpowiedź: Tak – absolwent ma możliwość aplikowania o uczestnictwo w kolejnym etapie, maksymalnie do 3 lat od momentu przystąpienia do szkolenia podstawowego jako student.

Pytanie: Czy w ramach pierwszego etapu szkolenia, przewidziane są zajęcia z teorii na uczelni, czy dopiero przy module podoficerskim?
Odpowiedź: Począwszy od tej edycji Legii Akademickiej (2023 – VI edycja), szkolenie podstawowe to wyłącznie 28 dni ćwiczeń wojskowych realizowanych w jednostce wojskowej. W przypadku modułu podoficerskiego, przed przystąpieniem do ćwiczeń wymagane jest ukończenie części teoretycznej realizowanej przez uczelnię (13 godz. dyd. zajęć + 2 godz. dyd. egzamin).

Pytanie: Skąd można pobrać wniosek?
Odpowiedź: Wniosek można pobrać m. in. ze stron Wojskowych Centrów Rekrutacji lub podstrony WSH poświęconej programowi Legia Akademicka >>

Pytanie: Czy mogę w tym momencie przejść szkolenie WOT, a w przyszłym roku zapisać się na moduł podoficerski?
Odpowiedź: Dokładnie tak Szkoła Legii Akademickiej funkcjonuje od tego roku. Do udziału w „WOT” – szkoleniu podstawowym w formie trwających 28 dni ćwiczeń wojskowych można przystąpić w tym roku w jednym z dwóch zaplanowanych na poziomie ogólnopolskim terminów (do wyboru przez kandydata): 17.07-12.08.2023 r. lub 28.08-23.09.2023 r. W tym celu należy złożyć Wniosek aplikacyjny do najbliższego Wojskowego Centrum Rekrutacyjnego maksymalnie do 30 maja, a najlepiej do 30.04.2023 r. Po odbyciu szkolenia jw., złożeniu przysięgi wojskowej można zawnioskować o udział w szkoleniu podoficerskim, które rozpoczyna się zajęciami teoretycznymi realizowanymi przez uczelnię.

Pytanie: Czy to szkolenie zalicza praktyki studenckie?
Odpowiedź: studentom kierunku Bezpieczeństwo Narodowe TAK. W przypadku pozostałych kierunków ostateczna decyzja w tym zakresie należy do opiekunów praktyk. W WSH jesteśmy na etapie konsultacji z opiekunami kierunków w tym zakresie. Po dokonaniu wiążących uzgodnień, wszyscy studenci WSH, którzy odpowiedzą na wewnętrzną ankietę Chcę uczestniczyć w Legii Akademickiej otrzymają informację drogą mailową na adresy, które funkcjonują w systemie WSH jako przeznaczone do korespondencji. Informacja zostanie również zamieszczona na podstronie WSH dot. Legii Akademickiej.

Pytanie: Czy jest jakiś limit miejsc na moduł podoficerski i oficerski? Czy w praktyce trudno się dostać na taki moduł? Odpowiedź: Moduły podoficerski/oficerski realizowane są w 15-osobowych grupach. Liczba realizowanych grup w ramach modułu podoficerskiego w dużej mierze zależy od liczby zainteresowanych studentów, którzy mają za sobą przysięgę wojskową lub zrealizowali szkolenie podstawowe w wersji 28-dniowych ćwiczeń wojskowych. Do tej pory nie było konieczności wprowadzania limitu miejsc.

Pytanie: Czy jest termin do którego należy dostarczyć wszystkie potrzebne dokumenty, aby wziąć udział w wakacyjnym szkoleniu?
Odpowiedź: Wniosek należy złożyć do najbliższego Wojskowego Centrum Rekrutacyjnego maksymalnie do 30 maja, a najlepiej do 30.04.2023 r.

Pytanie: Czy i jak mogłabym zgłosić do programu Legii Akademickiej osobę, która studiuje na innej uczelni?
Odpowiedź: Najlepiej, by ta osoba samodzielnie złożyła Wniosek do najbliższego dla niej Wojskowego Centrum Rekrutacji, przedkładając zaświadczenie z uczelni, w której studiuje, że posiada aktualny status studenta.

Pytanie: Czy w roku 2023 są jeszcze inne terminy turnusów związanych z odbyciem 28-dniowego szkolenia wojskowego?
Odpowiedź: Wszystkie dostępne terminy szkolenia wojskowego określone na poziomie ogólnopolskim na rok 2023 to:

  • od 16.01 do 11.02.2023 r.
  • od 20.02 do 18.03.2023 r.
  • od 08.05 do 03.06.2023 r.
  • od 12.06 do 08.07.2023 r.
  • od 17.07 do 12.08.2023 r.
  • od 28.08 do 23.09.2023 r.
  • od 02.10 do 28.10.2023 r.
  • od 13.11 do 09.12.2023 r.

Pytanie: Posiadam dawno przyznaną książeczkę wojskową kat. A, jestem przeniesiona do tzw. rezerwy. Dokumenty istnieją w archiwach warszawskich. Czy są potrzebne do wglądu?
Odpowiedź: Dokumenty te nie są potrzebne do wglądu.

Stypendium dla kandydatów na żołnierzy

Program stypendialny to nowość wprowadzona Ustawą o obronie ojczyzny >>

Zakłada on wsparcie finansowe dla studentów kierunków cywilnych, których nie ma na uczelniach wojskowych, a które oferują zdobycie kwalifikacji przydatnych w wojsku, w związku z czym znajdują się w zainteresowaniu Sił Zbrojnych RP.

Rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 4 lipca 2022 r.  w sprawie stypendiów dla kandydatów na żołnierzy, określa sposoby i tryb przyznawania stypendium na naukę w uczelni wyższej na kierunku zapewniającym nabycie kwalifikacji przydatnych w Siłach Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej.

W związku z powyższym, Studenci następujących kierunków realizowanych przez WSH:

  • Administracja,
  • Bezpieczeństwo Narodowe,
  • Informatyka,
  • Psychologia,
  • Prawo,
  • Zarządzanie,

zainteresowani powołaniem do zawodowej służby wojskowej (m. in. przystępujący/uczestniczący w Szkole Legii Akademickiej) mogą starać się o uzyskanie stypendium przyznawanego przez Ministra Obrony Narodowej na czas trwania studiów realizowanych zgodnie z programem.

Student może wystąpić z wnioskiem o przyznanie stypendium na naukę do Szefa Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji.

Wniosek składa najpóźniej do dnia 31 sierpnia roku kalendarzowego za pośrednictwem dowolnego Wojskowego Centrum Rekrutacji.

Więcej szczegółowych informacji możecie Państwo odznaleźć na stronie mojestypendium.pl  lub w najbliższym Wojskowym Centrum Rekrutacji.

 

Warunki rekrutacji

 Zapisz się na studia dofinansowane

 

  • Regulamin studiów - POBIERZ
  • Regulamin studiów dofinansowanych z środków UE - POBIERZ
  • Umowa finansowa - POBIERZ
  • Kryteria przyjęcia na studia dofinansowane z UE - POBIERZ
  • Szczegółowe wytyczne - stypendium socjalne - POBIERZ
  • Wniosek o stypendium socjalne – POBIERZ

1.  W pierwszej kolejności wypełnij kwestionariusz online

2
. Załącz do kwestionariusza kopie wymaganych dokumentów:

  • kopia świadectwa maturalnego (studia I stopnia)
  • kopia dokumentu potwierdzającego znajomość języka polskiego (dotyczy obcokrajowców)

3. Jeżeli nie możesz załączyć dokumentów do kwestionariusza możesz przesłać kopie powyższych dokumentów na adres Wyższej Szkoły Humanitas Sosnowiec 41-200 ul. Kilińskiego 43 z dopiskiem Dział rekrutacji - dokumenty rekrutacyjne lub dostarczyć osobiście.

4. Wyniki II naboru na studia będą ogłoszone w dniu 17.09.2019r.
na stronie Wyższej Szkoły Humanitas.

5. Sprawdź wyniki rekrutacji w przypadku zakwalifikowania w ciągu 14 dni zgłoś się do punktu rekrutacyjnego w celu podpisania umowy oraz sfinalizowania całego procesu rekrutacyjnego.

Do podpisania umowy zabierz ze sobą oryginały następujących dokumentów:

  • świadectwo maturalne (studia I stopnia) - do wglądu
  • dokument potwierdzający znajomość języka polskiego (dotyczy obcokrajowców) - do wglądu
  • dwa podpisane kolorowe zdjęcia do legitymacji studenckiej, rozmiar 3,5 cm x 4,5 cm ( zgodne z wymogami dla dowodu osobistego)
  • dowód tożsamości - do wglądu
  • dokument potwierdzający posiadanie niepełnosprawności ( jeśli dotyczy) - do wglądu
  • dokument potwierdzający sytuację materialną ( w przypadku złożenia oświadczenia o trudnej sytuacji materialnej)

 

Gratulujemy!
W razie pytań zachęcamy do kontaktu!

Punkt Rekrutacyjny
ul. Kilińskiego 43, Sosnowiec
tel. 032 - 36 - 31 - 206
e-mail: rekrutacja@humanitas.edu.pl

 

Nowoczesne laboratorium

Oferujemy wyposażenie pracowni w fantomy, defibrylator, fantom reanimacyjny dorosłego człowieka, przenośny monitor interaktywny. Fantom odzwierciedla wielkość i wygląd osoby dorosłej, posiada cechy ludzkiego ciała czyli ruchome stawy. Jest znakomitym narzędziem do treningu ewakuacji, rozpoznawania i opatrywania ran, urazów, masażu serca i wentylacji. Posiada manualny symulator tętna. Student pracuje na nowoczesnym sprzęcie, który obecnie jest jednym z najlepszych na rynku.

Opiekun Studenta

Opiekun Projektowy

mgr Sybilla Salisz 
tel.: 32 363 12 06 / 36 363 12 27
Pokój: 009 (parter)
e-mail: sybilla.salisz@humanitas.edu.pl 

Jakie przedmioty z matury?

Aby zapisać się na naszą uczelnię wystarczy posiadać zdaną maturę z języka polskiego, języka obcego oraz matematyki na poziomie podstawowym Cool

 

Zapisz się

ZAPISZ SIĘ ON-LINE! (KLIKNIJ TUTAJ)