O kierunku
Studia I stopnia Bezpieczeństwo narodowe w Wyższej Szkole Humanitas daje możliwość uzyskania wykształcenia wyższego, przygotowującego równocześnie do pracy w sektorze bezpieczeństwa państwa, służbach mundurowych, administracji państwowej, instytucjach wojskowych, badawczych i gospodarczych. Stanowi znakomitą propozycję zwłaszcza dla osób już pracujących w zawodzie, lecz chcących podnieść swoje kwalifikacje i zwiększyć swoje szanse na awans. Uwaga! Pracownicy służb mundurowych podejmujący studia na kierunku Bezpieczeństwo narodowe w WSH mogą liczyć na dodatkowe atrakcyjne bonifikaty. |
Bezpieczeństwo narodowe to studia dla osób, które marzą o karierze w służbach mundurowych – policji, wojsku, służbie celnej czy straży pożarnej. Znakomity kierunek dla miłośników adrenaliny i przygody, osób ceniących sobie aktywną pracę i lubiących trudne wyzwania.
Absolwenci Bezpieczeństwa narodowego znajdą zatrudnienie:
Specjalności
Detektywistyka - NOWOŚĆ
Cel studiów
Celem specjalności Detektywistyka jest przekazanie wiedzy i kształtowanie umiejętności oraz kompetencji społecznych do wykonywania zadań związanych z zawodem detektywa.
Detektyw prywatny – zgodnie z opisem zawodu (kod 341101), Klasyfikacja zawodów i specjalności, MRiPS – zajmuje się poszukiwaniem i gromadzeniem informacji na użytek klienta, na podstawie materiałów dowodowych (rzeczowych i osobowych), dotyczących osób prywatnych, przedsiębiorstw itp. Program studiów jest przygotowany w taki sposób, alby absolwent miał możliwość ubiegania się o licencję detektywa zgodnie z Ustawą z dnia 6 lipca 2001 r. o usługach detektywistycznych.
Specjalność Detektywistyka skierowana jest do osób zamierzających podjąć pracę jako detektywi w firmach prywatnych, instytucjach państwowych lub prowadząc własną działalność gospodarczą, a także w firmach zajmujących się organizowaniem, zabezpieczaniem życia, pracy i służby (prywatne firmy ochrony, agencje detektywistyczne, policja, wojsko, straż miejska).
Sylwetka absolwenta
Absolwent specjalności posiada zaawansowaną wiedzę na temat:
potrafi:
jest gotowy do:
Metody kształcenia:
Wybrane przedmioty specjalnościowe:
Perspektywy zawodowe
Absolwenci specjalności mogą podjąć zatrudnienie jako detektywi w:
Cyberbezpieczeństwo i systemy informatyczne w bezpieczeństwie
Cel studiów
Celem kształcenia na proponowanej specjalności jest przygotowanie absolwentów do pracy na stanowiskach wymagających gruntownej wiedzy z zakresu różnych rodzajów zagrożeń w cyberprzestrzeni, w odniesieniu do zasobów informatycznych, narzędzi zapewniających bezpieczeństwo systemów informatycznych, sposobów zapewnienia bezpieczeństwa w sieci oraz komunikowania się w sytuacjach kryzysowych, a także planowania, organizowania i kontrolowania poziomu bezpieczeństwa informacji na potrzeby różnorodnych organizacji.
Adresaci specjalności
Oferta skierowana jest do osób interesujących się problematyką związaną z zagrożeniami wynikającymi z rozwoju technologii IT a tym samym wirtualnej rzeczywistości.
Sylwetka absolwenta
Absolwent specjalności Cyberbezpieczeństwo i systemy informatyczne w bezpieczeństwie posiada wiedzę na temat:
potrafi:
ma świadomość:
Metody kształcenia:
Wybrane przedmioty specjalnościowe:
Perspektywy zawodowe
Ukończenie studiów licencjackich z zakresu cyberbezpieczeństwa i systemów informatycznych w bezpieczeństwie umożliwi naszym absolwentom zatrudnienie w:
Bezpieczeństwo antyterrorystyczne
Cel studiów
Złożona sytuacja międzynarodowa a także wewnętrzna państw, przejawiająca się wzrostem terroryzmu, spowodowała konieczność przygotowania specjalistów w obszarze przeciwdziałania zagrożeniom terrorystycznym.
Celem kształcenia na kierunku Bezpieczeństwo antyterrorystyczne jest przygotowanie absolwentów do pracy na stanowiskach wymagających gruntownej wiedzy z zakresu zagrożeń terrorystycznych oraz tam, gdzie istnieje potrzeba posiadania wysoce wykwalifikowanych kandydatów na stanowiska w administracji państwowej i samorządowej, zdolnych do przewidywania i zapobiegania zagrożeniom terrorystycznym. Ukończenie studiów licencjackich z zakresu bezpieczeństwa antyterrorystycznego umożliwi naszym absolwentom zatrudnienie w służbach oraz instytucjach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo antyterrorystyczne.
Adresaci specjalności
Program studiów skierowany jest do osób interesujących się problematyką antyterrorystyczną.
Sylwetka absolwenta
Absolwent specjalności Bezpieczeństwo antyterrorystyczne posiada zaawansowaną wiedzę na temat:
potrafi:
jest gotowy do:
Metody kształcenia:
Wybrane przedmioty specjalnościowe:
Perspektywy zawodowe
Ukończenie studiów licencjackich z zakresu Bezpieczeństwa antyterrorystycznego umożliwi absolwentom zatrudnienie w:
Funkcjonariusz policji
Cel studiów
Celem kształcenia na specjalności Funkcjonariusz policji jest przekazanie wiedzy i kształtowanie umiejętności, a także kompetencji społecznych niezbędnych do pracy w służbie policyjnej.
Adresaci specjalności
Specjalność skierowana jest do osób, chcących pracować na rzecz bezpieczeństwa państwa i jego obywateli w uporządkowanych i formalnych strukturach policji.
Sylwetka absolwenta
Absolwent specjalności Funkcjonariusz policji posiada zaawansowaną wiedzę na temat:
potrafi:
jest gotowy do:
Metody kształcenia:
Wybrane przedmioty specjalnościowe:
Perspektywy zawodowe
Ukończenie studiów licencjackich na specjalności Funkcjonariusz policji umożliwi absolwentom zatrudnienie w:
Kryminologia i kryminalistyka w zarządzaniu bezpieczeństwem państwa
Cel studiów
Celem specjalności jest przygotowanie osób do służby kryminalnej, wykonywania ekspertyz kryminalistycznych na potrzeby organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości oraz czynności techniczno-kryminalistyczne podczas oględzin miejsca zdarzenia, osób i rzeczy. Głównym zadaniem policji kryminalnej jest gromadzenie wszelkich informacji dotyczących sprawców przestępstw, dowodów i osób mających związek z prowadzonym śledztwem. Zgromadzone informacje wykorzystuje się w działaniach mających doprowadzić do ujęcia sprawcy.
Adresaci specjalności
Specjalność Kryminologia i kryminalistyka w zarządzaniu bezpieczeństwem państwa skierowana jest do osób, które interesują się problematyką zwalczania przestępczości, naruszeń bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz mają zamiar w przyszłości zajmować się zawodowo tą problematyką.
Sylwetka absolwenta
Absolwent specjalności Kryminologia i kryminalistyka w zarządzaniu bezpieczeństwem państwa, zna na poziomie zaawansowanym:
potrafi:
jest gotowy do:
Metody kształcenia:
Wybrane przedmioty specjalnościowe:
Perspektywy zawodowe
Absolwent specjalności jest przygotowany do pracy jako:
Sylwetka absolwenta
Atuty kierunku
Laboratoria kierunkowe
Laboratorium kryminalistyczne
Laboratorium kryminalistyczne znajduje się w sali 309 na III piętrze siedziby Uczelni.
![]() |
![]() |
![]() |
W laboratorium znajdują się m. in.:
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
W laboratorium częściowo zostały wyeksponowane specjalistyczne pomoce dydaktyczne. W trakcie ćwiczeń przeprowadzanych przez doświadczonych techników policyjnych - wykorzystujących 105 różnych rodzajów sprzętów i materiałów zgromadzonych w dwóch kompletnie wyposażonych walizkach kryminalistycznych - studenci kierunku Bezpieczeństwo Narodowe mają możliwość samodzielnego przeprowadzenia procesu ujawniania i zabezpieczania różnego rodzaju śladów pozostawianych na miejscu przestępstwa. Mają również okazję samodzielnie oznaczyć takie miejsce oraz pozostawione w nim ślady.
![]() |
![]() |
Wśród zapewnionych przez Uczelnię profesjonalnych sprzętów stanowiących pomoce dydaktyczne dla studentów Bezpieczeństwa Narodowego znalazły się m. in.:
oraz wiele innych przyrządów i materiałów pozwalających na profesjonalne zdjęcie i zabezpieczenie śladów przestępstwa.
Laboratorium językowe
Laboratorium językowe znajduje się w sali 110 na I piętrze. Zostało wyposażone w nowoczesny system do tłumaczeń symultanicznych w skład którego wchodzą m. in.:
Ponadto w laboratorium znajdują się:
Dzięki wyposażeniu laboratorium w system tłumaczenia symultanicznego, studenci Humanitas mają unikalną możliwość sprawdzenia w praktyce na czym polega i jak wygląda praca tłumacza podczas obcojęzycznych konferencji, zjazdów branżowych czy innych wydarzeń, w trakcie których koniecznym jest tego typu tłumaczenie.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Opłaty
|
tryb niestacjonarny / stacjonarny
|
CZESNE OD 270 ZŁ! |
Działania WSH w obszarze BEZPIECZEŃSTWO NARODOWE
Centrum Kształcenia Służb Mundurowych to unikalne centrum edukacji przeznaczone dla pracowników służb mundurowych chcących podnieść kwalifikacje zawodowe i uzupełnić wykształcenie, a także dla absolwentów szkół średnich, którzy marzą o karierze w Policji, Wojsku Polskim, Państwowej Straży Pożarnej, a także pozostałych służbach mundurowych. oferuje m. in. studia licencjackie i magisterskie na 3 kierunkach. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami działalności Centrum, w tym z relacjami z obozów i szkoleń organizowanych dla studentów kierunku Bezpieczeństwo Narodowe.
Celem organizowanych przez WSH studiów podyplomowych wpisujących się w obszar bezpieczeństwa narodowego jest przede wszystkim podniesienie kwalifikacji zawodowych słuchaczy w zakresie bezpieczeństwa wewnętrznego, systemu reagowania kryzysowego, gromadzenia i przetwarzania informacji, utrzymania infrastruktury krytycznej, zapobiegania i przeciwdziałania zagrożeniom. Zapraszamy do zapoznania się z założeniami programowymi i ofertą finansową kierunków:
Instytut Nauk o Bezpieczeństwie jest organizatorem oraz współorganizatorem szeregu sympozjów i konferencji naukowych związanych tematycznie z szeroko pojętą definicją bezpieczeństwa. Pracownicy naukowi Instytutu często zapraszani są również do udziału w roli ekspertów w krajowej rangi konferencjach organizowanych przez organy stojące na straży bezpieczeństwa kraju i społeczeństwa.
Począwszy od roku 2017, Wyższa Szkoła Humanitas współorganizuje rajdy turystyczne dla uczniów klas mundurowych szkół średnich z terytorium Wojskowej Komendy Uzupełnień w Będzinie. Pomysłodawcami i głównymi organizatorami rajdów są WKU w Będzinie oraz Muzeum Sztygarka w Dąbrowie Górniczej. Pierwszy rajd odbył się w październiku 2014 roku. Z informacjami o rajdach zrealizowanych od roku 2017 możecie się Państwo zapoznać na poświęconej im podstronie.
Przedstawiciele Instytutu Bezpieczeństwa Narodowego oraz Centrum Kształcenia Służb Mundurowych WSH zawierają partnerstwa oraz uczestniczą w imprezach organizowanych przez podmioty zewnętrzne bezpośrednio związane ze służbami mundurowymi. Są to Święta Policji, Święta Wojska Polskiego, różnego rodzaju festyny i pikniki mundurowe. Do udziału w wielu z tych wydarzeń Uczelnia zaprasza studentów kierunku Bezpieczeństwo Narodowe oraz słuchaczy studiów podyplomowych na kierunkach związanych z bezpieczeństwem narodowym. Zapraszamy do zapoznania się z dotychczasową historią.
Zasady rekrutacji
Zapisz się na studia w Wyższej Szkole Humanitas
1. Dokonaj rejestracji w systemie -> kwestionariusz online
2. Skompletuj następujące dokumenty:
3. Dokonaj opłat za studia:
(wpłat należy dokonywać z wpisanym czytelnie imieniem, nazwiskiem oraz adresem)
4. Komplet dokumentów należy dostarczyć do punktu rekrutacyjnego w siedzibie WSH w Sosnowcu.
W obecnej sytuacji zachęcamy do przesyłania dokumentów w formie e-mailowej lub do wysyłki pocztowej. Wymagane dokumenty można także dostarczyć osobiście do punktu rekrutacyjnego, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu i godziny, telefonicznie lub mailowo z punktem rekrutacyjnym.
Dbając o Państwa, zachowujemy najwyższe standardy bezpieczeństwa w związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną.
5. Na miejscu otrzymasz umowę o warunkach płatności za usługi edukacyjne - tutaj możesz zapoznać się z jej wzorem
Po jej podpisaniu, jesteś przyjęty na studia. Gratulujemy!
W razie pytań zachęcamy do kontaktu!
Punkt Rekrutacyjny
ul. Kilińskiego 43, Sosnowiec
tel. 032 - 36 - 31 - 206
e-mail: rekrutacja@humanitas.edu.pl
Zapisz się